Midasovy vraždy

V turistickém ráji – Bruggách – zavládne panika a chaos, když ve městě dojde k řadě zdánlivě nesouvisejících zločinů. Mezi osobními věcmi zavražděného německého obchodníka je nalezena podivná fotografie Michelangelovy Madony. O něco později zničí bomba sochu vlámského básníka Guida Gezelleho. Komisař Van In stojí před nelehkou úlohou a postupně rozplétá klubko zločinů na cestě za pachateli a jejich motivy. Jak souvisí Michelangelova Madona s očekávanou fúzí dvou cestovní kanceláří? Jaký je vztah mezi nevyřešeným bombovým útokem z roku 1967 a pokladem Nibelungů? Pravda vycházející najevo je hrůznější, než by se dalo čekat......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225783/big_midasovy-vrazdy-225783.jpg 3.720

Van In 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Brána

De Midas Moorden, 1996

Kniha Midasovy vraždy

Magrata15
08.03.2020

Strhující detektivka, kdy je současnost propletená s dobou druhé světové války.
Bylo to velmi napínavé, ale trošku mi to kazil belgický policejní komisař Van In, který měl snad všechny existující neřesti a nebrzdil je ani v době vyšetřování.

saez
12.02.2019

Jména se mi pletla ještě více, než v prvním dílu, ale děj byl poutavý a vztah mezi hlavními hrdiny se slibně rozjíždí :-)

JaneTrafy
02.01.2019

Tak nebylo to špatné. Ale nic pro mě. Celá kniha mě nudila. Sice byla záhada, kdo stojí za jakou vraždou či atentátem, ale jinak se tam toho moc nedělo. Znám lepší díla.

Irsaf
19.05.2018

První díl se mi líbil víc...

Wolf012
02.04.2018

Knihu jsem přečetl za dva dny, zápletka me velice bavila, bylo to něco úplně jiného než samá krev a střeva. Jen jména se mi furt trochu pletli proto 4*

gleti
04.11.2017

Po přečtení Kvadratury pomsty, jsem se vrhla na Midasovy vraždy. Opětovné setkání s komisařem Van Inem se, tak jako poprvé, vyplatilo.

soukroma
19.09.2017

Velice "šmrncovní" kniha: upoutali mě hlavně hrdinové a styl (i když zápletka byla vlastně také zajímavě košatá a se zločinci si vyšetřovatelé pohráli rovněž pěkně). Hlavní komisař (vlastně adjunkt) byl náruživý originál, místo děje bezkonkurenční a pojetí autora takové, že mi každou chvíli cukaly koutky nad jeho lehkým perem a zlehčováním vlastních krajanů (už jen těch jmen na "V", která nastřádal vedle sebe - po vlámsku). Jen ještě musím přijít na to, proč je v titulu odvolávka na Midase.
Kvadraturu pomsty jsem četla už před nějakou dobou a ta na mě nijak podobně pozitivně nezapůsobila...

AlčaVaca
17.04.2017

Ze začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech, byla si dost podobná. Dějově docela dobrá kniha, zápletka taky. Je to detektivka, kterou není problém odložit, takže za mě 3 hvězdičky. Zkusím ještě jinou knihu autora.