Kvadratura pomsty

Kvadratura pomsty je první z několika autorových knih, jež jsou spojeny postavami hlavních hrdinů. Protagonisty příběhu jsou detektiv bruggské policie Van In, homosexuální policejní seržant Versavel a právnička a Van Inova budoucí manželka Hannelore. Autor neplýtvá kalužemi krve ani naturalistickým líčením napáchaných hrůz, o to více však hýří důvtipem a vtipem; jeho detektivky jsou vzorem moderního kriminalistického příběhu. Odehrává se v Bruggách. Dotisk v roce 2006....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46223/big_kvadratura-pomsty-Mmy-46223.jpg 3.633

Van In 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Mladá fronta

Her vierkant van de wraak, 1999

Kniha Kvadratura pomsty

Moncele
08.09.2021

Sice trochu pomaly rozjezd, ale poslední třetinu jsem zhltla téměř na jeden zátah... Vtipné, zamotané, detektivka jak má být.

Anika27
16.11.2020

Ale, ale, ale… Co pak se to nám schovává za nepovedenou anotaci?... Ano, klasickým čtenářům česko-anglo-amerických detektivek bude velmi ne po chutí jak prostředí, tak styl, mluva a vztahy účinkujících… Jenže… Dejte si říct :-) Promyšlená, jemná, svěží a vtipná a nadto z Brugg. Rozhodně si dam ještě jeden díl

kap66
06.01.2020

Název naznačuje motiv, překvapivě ne vražedný – a víte, že to nebylo tak špatné? Byla jsem zvědavá, jak autor vystaví detektivku založenou nikoliv na krvavých jatkách, narušených zločincích či opíjejících se traumatizovaných vyšetřovatelích, ale na čistém vyšetřování. Postavil se k tomu čelem a předložil pomaleji se rozjíždějící příběh, s prostým, standardním, zpočátku nepříliš úspěšným vyšetřováním, který se čte celkem dobře díky nápadité zápletce a dialogům ústředního páru i ostatních vyšetřovatelů. Bylo to obyčejné v dobrém slova smyslu.
Malá poznámka se týká příjmení postav. Užijte si se mnou:
- první várka: Degroof, Delahaye, De Bock, De Kee, De Leeuw, Deleu, D´Hondt, Devos
- druhá várka: Van In, Versavel, Van der Eyck, Verscheure, Verhaeghe, Verheye, Verriest
Knížku doporučuji čtenářům, které chytne lenočtivá nálada, lehce švihnutá vlámskou antroponomastickou úchylkou.

Ladinek
19.12.2019

Velice povedený příběh. Skutečná detektivka. Tím myslím, že je tam záhada a její postupné odkrývání aniž by si autor nechával něco v rukávu takže se může účastnit i čtenář. Postavy jsou plastické a zajímavé, nechybí humor. Van In je příjemný mix hrdiny i opatrného úředníka s kladným vztahem k alkoholu a ženám. No prostě detektivní příběh klasického střihu bez porcovaných mrtvol, skoků z vrtulníku a dalších hloupostí. A velice zábavný.

katka134
10.11.2019

Zajímavá detektivka bez krve o rafinované pomstě, která mohla vyjít. Na konci detektiv dojde k překvapivému odhalení, ale jeho část si musí nechat pro sebe.

čef
14.02.2019

Složité rodinné vztahy, to je perfektní podhoubí správné detektivky. To už věděli první detektivkáři, kterých je pan autor podle mne vynikajícím pokračovatelem. Děj sice není příliš akční, používá se hlavně hlav hlavních hrdinů detektiva a státní návladní tedy páru muž-žena, což také není příliš obvyklé a dodává to také příběhu zajímavé podtóny. Krev také příliš neteče, zločin leží někde jinde. Je zde také hodně vtipu, ale také potřebného napětí a nakonec se dočkáme i překvapení na konci. Správná kniha před spaním.

saez
07.02.2019

Z těch jmen jsem měla noční můry, než jsem si zvykla. Nicméně je to dobře napsaná detektivka.

Almenka
10.08.2018