Sabulep Sabulep komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Pěkná beletrie u které se člověk i trochu zamyslí. Líbil se mi citát: otázka není, na co se díváš, nýbrž co vidíš

15.09.2023 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Zajímavé čtení, jen konec pro mě trochu zdlouhavý. Každopádně srozumitelně a čtivě napsaná fakta o spánku, která leckoho překvapí. Doporučuji všem, kteří se zajímají o své zdraví a chtějí se dozvědět, k čemu je dobrý spánek a snění.

07.04.2022 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Knížku jsem vzala jako odpočinkovou četbu na dovolenou na pláž. Nečekala jsem toho moc, opravdu je to klasický předvídatelný příběh. Nicméně svůj účel splnila. Příběh je milý a pustím se i do pokračování po dovolené.

16.08.2021 4 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Moc hezká kniha! Některé pasáže jsem snad ani nedýchala. Doporučuji, je to smutné ale zároveň i plné naděje a velmi inspirativní.

31.07.2021 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moje první knížka od autorky. Zvolila jsem ji jako čtení na dovolenou. Dle recenzí jsem ale čekala poutavější příběh, zas tak moc mě nenadchla.

19.06.2022 3 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Pokud máte první knížku, tuto už nepotřebujete. Víceméně obsahuje ty stejně informace. První kniha se mi líbila ale víc.

14.08.2022 2 z 5

Jedna z nejlepších knih, opravdu máte pocit, že se jedná o pravdivý příběh. Vtáhne vás to a nemůžete přestat číst. Podobné životní příběhy mám ráda, trochu mi to připomělo knihu Gejša od Arthura Goldena. Dokonce jsem se dozvěděla i něco víc o historii Koreje. Vřele doporučuji.

24.07.2022 5 z 5

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Za mě odpad nepodložený fakty.

01.07.2022 odpad!

Velmi silný příběh. I přesto, že to je fikce, máte opravdu pocit, že vám Čehi vypráví svůj skutečný životní příběh a nemůžete se od něj odtrhnout. Trochu mi to připomínalo Memoáry gejši (A. Golden), ale mnohem syrovější a z prostředí Korei. Oceňuji, že si autor dal záležet na správnosti historických událostí a propletl je celým příběhem. Příběh člověka vtáhne a ještě si rozšíří obrazy o historické fakty, o kterých vůbec nevěděl. Doporučuji!

22.01.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Velmi čtivá knížka u které mi chvílemi bušilo srdce stejně jak hlavní postavě. Kdo se rád trochu bojí, doporučuji.

16.10.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

(SPOILER) Kniha se četla dobře a snadno, zaujalo mě zakomponovaní českých dějin. Ale jinak mě tolik nenadchla.. asi jsem očekávala mnohem víc podle recenzí. A nemám ráda otevřené konce..

01.01.2021 2 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

To byla jízda, skvělý, dynamicky, originální, překvapeni i možnost si domyslet. Konec mě dostal až k slzám..

24.09.2019 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Čekala jsem od toho trochu víc, je vidět, že to je autorky první román. Škoda, myslím si, že příběh je silný a šlo by jej zpracovat lépe, aby to člověka vtáhlo do děje a probudilo emoce. S touto Severokorejkou se mi víc líbil rozhovor v 2. knize.

24.12.2023 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Nenáročná literatura, nepřekvapí a ani extra nenadchne. Prostě odpočinek. Mohlo být trochu víc romantiky, ale i tak byl tento díl povedenější než předchozí.

16.12.2023 3 z 5

Tajná moc čísel Tajná moc čísel Monika Ben Thabetová

Část knihy, která popisovala Moniky příběh se mi velmi líbila, příběh byl opravdu silný. Co se týče části numerologických výpočtů, chybí mi v tom nějaké vysvětlení, nějaký racionální základ, abych tomu uvěřila. Ezoteriku mám ráda, ale musí to alespoň trochu vypadat přesvědčivě. Udělala jsem výpočet sobě i partnerovi a moc to nesedělo tak nevím, kde je chyba.

06.05.2023 3 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Průměrná knížka, měla jsem chvílemi u problém ji dočíst. Jediné, co mi přinesla, je nápad si přečíst nějakou klasickou literaturu, ke které jsem měla odpor ze školních let.

17.02.2023 2 z 5

Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Martina Boledovičová

Hezky zpracované, ale pořád mi tam něco chybí, nějaká hloubka. Neumím to vysvětlit, i přes množství informací, mi to přijde jen povrchní. Chtěla bych víc objevit prapůvod tradic i v souvislostech se světem. Knížka působí jako článek v časopise, nejde do pravé podstaty. Kniha obsahuje víc receptů, než je nutné.

29.12.2022 4 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Kniha popisuje příběh jedné obyčejné a zároveň neobyčejné rodiny v průběhu 40 let jejich života. Je to banální a zároveň zajímavé. Probudilo to ve mě směs pocitů, proto hodnotím pozitivně.

28.08.2022 4 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Kniha se mi moc líbila, určitě si ji přečtu brzy znova. Je depresivní a zároveň inspirativní. Zvláštní mix.

01.07.2022 5 z 5

Japonský občasník Japonský občasník Dalibor Skoupil

Téma mělo velký potenciál, bohužel to zkazil styl psaní. Autor neustále přeskakuje mezi tématy, konec působil trochu negativně a nesnáším moralizování… Lepší by bylo kdyby prostě chronologicky psal svůj příběh. Kniha se čte snadno, ale celkově jsem čekala trochu víc.

11.06.2022 3 z 5