Japonský občasník

Japonský občasník https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481734/bmid_japonsky-obcasnik-XFj-481734.jpg 4 25 2

Japonsko je jako země z jiného koutu vesmíru. Kombinace dlouhé izolace a geografické vzdálenosti od ostatních kultur z něj vytvořila svět, nad nímž zůstává rozum stát. Jaké to je, vyrůst v srdci Evropy a poté strávit dva roky v zemi vycházejícího slunce? Vyměnit české hlavní město za to japonské, nikdy nekončící Tokio? Jak se žije na Kjúšú a proč je Okinawa ostrov mezi nebem a peklem? Nejen o tom pojednává Japonský občasník –⁠ původně e-mailové pozdravy z Japonska, které si mezi adresáty získaly takovou oblibu, že se nyní přesouvají z monitoru počítače na papír.... celý text

Aletka
05.01.2023 2 z 5

Kapitolám chybí vypointovaní, brání tomu i časté odbočky z tématu. Je to celkově roztříštěné, ale zajímavé a dobře se to čte.

Sabulep
11.06.2022 3 z 5

Téma mělo velký potenciál, bohužel to zkazil styl psaní. Autor neustále přeskakuje mezi tématy, konec působil trochu negativně a nesnáším moralizování… Lepší by bylo kdyby prostě chronologicky psal svůj příběh. Kniha se čte snadno, ale celkově jsem čekala trochu víc.

Japonsko

Autorovy knížky