Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu

Proslulá japonská autorka, která svým Zázračným úklidem strhla bezpočet lidi k tomu, aby si uspořádali veškerý majetek, napsala pokračování své slavné knížky. Nejenže rozšířila rady o ještě konkrétnější návody, jak se vypořádat s jednotlivými kategoriemi toho, co vlastníme, ale navíc zdůrazňuje zásadní kritéria, díky nimž se dokážeme snadno rozhodnout, co si přejeme ponechat pro šťastný život. Knihu doprovázejí inspirativní obrázky, jak máme věci skládat a uchovávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389174/big_zit-s-radosti-ilustrovany-pruvodce--EDr-389174.jpg 3.7106
Literatura naučná, Dům a byt

Vydáno: , Pragma

Spark Joy: An Illustrated Master Class on the Art of Organizing and Tidying Up, 2016

Kniha Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu

bzung
20. listopadu

Můj osobní dojem je, že Marie Kondo trpí obsedantně-kompulzivní poruchou, nicméně člověk asi musí být trochu blázen, aby nadchl ostatní svou genialitou. A to se Marii očividně daří. Její úklidový systém dává smysl, zřejmě vychází tak trochu z Feng-šuej, je inspirující, a ano, přiznám se, začal jsem jej doma praktikovat ke své spokojenosti :)

kob
18. listopadu

Určitě inspirativní, hlavně při skládání oblečení.

ludmila.62
07. listopadu

Marie Kondo jednoznačně ví, co dělá. Pokud ještě nevlastníte první díl, tedy Zázračný úklid, sáhněte rovnou po tomto Žít s radostí. V podstatě předává ty samé informace, jen v ucelenější formě a je doplněna názornými ilustracemi, které vás lépe navedou "co a jak". Knížka není jen o tom, jak co správě poskládat, to v žádném případě. Je o celkovém nastavení mysli, o tom, jak si promyslet a nastavit svůj život, aby v něm mohlo být uklizeno neustále.

domihruzkova

Předešlý díl jsem nečetla, ale tohle byla pecka! Ano, věděla jsem, že to u nás doma není vždycky uklizeno a i jsem tušila, čím to je - nedostatek úložného místa, věci se neuklízely, spíš jenom přesouvaly, když bylo třeba udělat místo. Z tohoto důvodu jsem se uklízení vyhýbala, protože mi to přišlo zbytečné.
Při čtení jsem ale nedokázala sedět v klidu a neustále jsem měla nutkání vyskočit, naházet všechny věci na jednu hromadu a začít probírat :D Takhle kniha mě přiměla jednat.
Takže jsem přestala odkládat nákup skříněk apod. na dobu "až předěláme koupelnu, až vymalujeme atd.", objednala, co bylo potřeba, postupně probrala všechny možné nahromaděné věci a musím říct, že se cítím skvěle! Sice ještě nejsem u konce, ale už pomalu začínám vidět světlo na konci tunelu.
Člověk by si řekl, že taková "maličkost" jako uklízení člověku nedokáže změnit život, ale opak je pravdou. Je to super, když hned víte, co kde máte hledat a každá věc má pevně dané místo, když se zbavíte věcí, které vám nedělají radost a nakonec (!) uklízení vám díky tomu zabere mnohem kratší dobu. No a kdo by nebral, vracet se každý den do hezky uklizeného bytu / domu? :)

buci875

Moc mi kniha pomohla. Přijde mi lepší než autorčina první kniha.

bigbabe

Oproti prvnímu dílu už nic moc, ale možná je to tím, že sama autorka píše; nečtěte tento druhý díl, pokud jste se 100 % neztotožnili s prvním.

Zuzaa

V podstatě jen odvar a pár obrázků navíc z knihy Zázračný úklid. Určitě je zbytečné číst a mít obě dvě. Každá jednotlivě je ale moc fajn a rady jsou opravdu užitečné.

Daura

Zase taká úžasná kniha to nebola. Prakticky sa to stále opakuje dokola, čo na týchto motivačných knihách nemám rada. Uznávam, pár dobrých rád som v knihe našla. Aktuálne upratujem celý byt práve vďaka novému "obyvateľovi", musím priznať, že som niekoľko rád vďačne aplikovala.