Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Proslulá japonská autorka, která svým Zázračným úklidem strhla bezpočet lidi k tomu, aby si uspořádali veškerý majetek, napsala pokračování své slavné knížky. Nejenže rozšířila rady o ještě konkrétnější návody, jak se vypořádat s jednotlivými kategoriemi toho, co vlastníme, ale navíc zdůrazňuje zásadní kritéria, díky nimž se dokážeme snadno rozhodnout, co si přejeme ponechat pro šťastný život. Knihu doprovázejí inspirativní obrázky, jak máme věci skládat a uchovávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389174/big_zit-s-radosti-ilustrovany-pruvodce--EDr-389174.jpg 3.6134
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Dům a byt

Vydáno: , Pragma
Originální název:

Spark Joy: An Illustrated Master Class on the Art of Organizing and Tidying Up, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (41)

Kniha Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu

akinomV
04. února

Stejně jako u prvního dílu, nic objevného, zvlášť pokud se o minimalismus, organizaci domova trochu zajímáte. A opět jsem se musela smát, když autorka dává rady ohledně mluvení s věcmi, loučení s nimi, objímání atd. To mi na knize opravdu nesedlo. Ale pro někoho, kdo se teprve o toto téma začíná zajímat by to mohlo být fajn.

eva3992
30. ledna

Metoda Konmari – klíč k trvale uklizené domácnosti. Marie Kondo nám předkládá kritéria, díky nimž se můžeme rozhodnout, co si ponecháme a čeho se zbavíme. Naučí nás, že každá věc má své místo (svůj domov) a vše musí být přehledně uložené.

Už dlouho jsem se chtěla ponořit hlouběji do metody úklidu Konmari. První knihu Zázračný úklid jsem sice nečetla, ale něco už jsem věděla a ostatní jde snadno pochopit i z této knihy. Navíc mě u této knihy zaujalo to, že je označována jako Ilustrovaný průvodce, ale bohužel, na můj vkus je tam ilustrací málo a kolikrát postrádají i smysl.

Musím říci, že tato metoda nebude nic pro mě a podle toho mě bavila, tedy spíše nebavila, celá tato kniha. V první části se informace hodně opakují, stále čteme to samé. Později, když se autorka dostane k více praktickým informacím, se mně kniha líbila o něco víc.

Zjistila jsem, že některé úklidové tipy provozuji, aniž bych věděla, že je to metoda Konmari, takže v tom budu i nadále pokračovat, ale jinak, jako celek, to rozhodně není něco, do čeho bych se chtěla hned vrhnout.


DominaCZ
30. lednaodpad!

Jen vyšťavila první díl
Opravdu tuhle hysterii nechápu.
Lidi vážně neumí skládat ponožky do sebe??
Víc dobrých tipů už dostanete na netu propána

LuckaDea
20. ledna

První knihu od autorky jsem zatím nečetla, ale tato se mi moc líbila. Oceňuji několik psaných i ilustrovaných návodů, jak si přehledně zorganizovat domácnost. Pravděpodobně nebudu uklízet podle úplně všech návodů, některé návody jsem ale už využila, a na některé se chystám. K této knize se určitě vrátím.

Calinda
08.11.2022

První kniha se mi líbila více, ale jsem spokojená i s touto.

Sabulep
14.08.2022

Pokud máte první knížku, tuto už nepotřebujete. Víceméně obsahuje ty stejně informace. První kniha se mi líbila ale víc.

Nymfadora.T.
05.07.2022

Četla jsem i předchozí knihu ( Zázračný úklid), je v obou spousta inspirací, ale myslím si, že to není v našich podmínkách realizovatelné. Přece jen je japonská mentalita velice odlišná od naší...zvládnou to pouze chroničtí uklízeči, což já tedy opravdu nejsem:-)...Ale abych to úplně nezatracovala, pár dobrých rad jsem tam našla a pokouším se je dodržovat.

MOu598
15.05.2022

Pěkná knížka, milé je doplnění obrázky - lépe se zásady stráví.
Zkusím rady z knihy respektovat, už vím, že ne všechny.

1