Sabča92 Sabča92 komentáře u knih

Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Maja Säfström

Jedná se o ilustovanou knihu o mláďatech pro děti, ale rozhodně z ní budou nadšení i dospělí. Kniha má lehce přes sto stran, kdy na každé dvoustraně se zabývá jedním druhem a jeho fakty. Nechybí u každého zvířátka také krásné ilustrace. Jak je z názvu patrné, kniha přináší velkou řadu zajímavých faktů o zvířecích miminkách. Doporučuji pro děti pět let a výše. Jedná se přesně o ten typ knihy, která vás potěší svým vizuálem a zároveň vás obohatí o informace.

21.05.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Úplně cizí lidé je opět zcela jiná kniha než, než autorčiny předchozí knihy. Základní autorčiny znaky jsou zde patrné od první stránky - velké množství postav, jedna, která je více v popředí. Zamotaný příběh o lidských charakterech a jejich vlastních démonech. Upřímně chápu, že jsou čtenáři, kteří Liane příliš nemusí. Já už jsem zvyklá, že se bez papíru a tužky při čtení jejích knih zkrátka neobejdu. Také je pro mě nezbytné knihu číst pokud možno najednou. Liane píše čtivě, to se jí zkrátka nedá odepřít. Její postavy jsou strůjci svých osudů a mají spoustu chyb. Také tu je pokaždé nějaké tajemství, které je třeba odhalit. Jinak tomu není ani u její novinky. V této knize jsem asi nejvíce postrádala lásku, někoho, kdo by doopravdy a upřímně miloval. Byla tu sice mateřská láska, sourozenecká a jisté sympatie, ale opravdová láska mi zde chyběla. Více než první polovinu se v příběhu seznamujeme postupně se všemi postavami a odhalujeme jejich minulost, která je přivedla do Domu pohody.
Úplně cizí lidé byla dost rozvleklá a konec celkem obitý. Závěrečné skoky v čase, kdy se jakoby vše vyřešilo mi přišly nevěrohodné. Čtení této knihy není snadné a čtenáře nečeká ani žádná velká akce. Největší překvapení sice přichází v závěru, ale jinak si kniha plave na poklidném moři.

04.05.2020 3 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Příběh odehrávající se v době 1.světové války. Začátek byl velmi těžký - autor se velmi rozepsal a to i v oblasti medicíny (velmi krutě a naturalisticky). Na pozadí dramatických událostí se zrodil i milostný příběh, který ale k příběhu padl jako hrnec na zadek. Knihu mohu doporučit náročnějšímu čtenáři. Zimní voják není snadná kniha, ale pokud se dostanete přes první třetinu, knihu budete jen stěží odkládat.

30.09.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělé, úžasné, čtivé a emocemi nabité. Ještě dlouho po dočtení ve mně postavy žily a já měla celý příběh před očima. Má prvotina od autorky dopadla na jedničku a já jsem moc ráda, že jsem se ke knihám od Aleny konečně dostala. Skvělé, doporučuju všema deseti.
Příběh o komplikovaném vztahu mezi otcem a dcerou který začíná ještě před narozením otce.

10.06.2019 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Sleduj mě mi nepřišel jako thriller, ale jako romantická young adult kniha s malou dávkou napětí v samotném závěru. Celou knihu hodně zachránila její čtivost a kapitoly, které byly psány jako policejní záznamy, které celé knize přidávali na zajímavosti. A samozřejmě musím pochválit za závěr, který jsem si musela přečíst dvakrát. Doufám, že u nás vyjde i druhý díl :-)
Kniha je autorčina prvotina, takže i z tohoto důvodu autorce odpouštím několik nedostatků a těším se na další tvůrčí počiny :-)

07.11.2018 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha Dědina vypráví čtyři příběhy různých lidí. Opět se asi ukazuje, že na povídky nejsem. Příběhy mě příliš neoslovili a celé čtení mi kazil neskutečný počet vulgarismů. Ačkoliv jsem ze začátku měla pocit, že jsem opět malá holčička nebo že jsou Vánoce a já se dívám na klasické české filmy, potom se můj čtecí zážitek zhoršil a já se do čtení musela nutit. Už už bych knihu nedočetla, bylo mi jedno co bude s hlavními hrdiny. Upřímně se zamýšlím, pro koho tato kniha je? Nářečí a nespisovná slova mi nevadily, ale těch vulgarismů.. myslím, že lidé z města nemohou pochopit některé starosti těchto lidí, ale naopak si myslím, že vesnické lidi toto akorát urazí. Velká škoda.

10.09.2018 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Knihy Nicholase Sparkse jsou všechny nesmírně čtivé a krásné. Ani tato nebyla výjimkou. Kdysi jsem viděla i filmové zpracování, které mi utkvělo v paměti. V té době jsem ale vůbec netušila, že se jedná o nějakého Sparkse.
Vzkaz v láhvi je něžným a romantickým příběhem dvou lidí - rozvedené mladé matky, která náhodou objeví milostný dopis. A na druhé straně zoufalého muže, který tragicky ztratil svou manželku.
Kniha se mi moc líbila, ukázala nám příběh dvou lidí, kteří nejsou bezchybní a přitom se zamilují. Velké ale velké doporučení!!!

22.08.2018 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Po této knize jsem sáhla, protože jsem nutně potřebovala nějakou oddechovku. Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem čekala a potřebovala. Je pravda, že jsem čekala více sarkastického hlavního hrdinu, ale i tak jsem byla s Blakem spokojená :-)
Přečtení nelituji, sice mě to ničím neobohatilo, za to mi to dalo pocit pohody a nenáročné čtivo.
Žasla jsem nad bývalou přítelkyní Blakea, bohužel je smutné, že jsou lidí schopni se takto zachovat.

03.05.2018 4 z 5

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

Knihu jsem si pořizovala s pocitem, že mi kniha bude připomínat díla od mého milovaného Nicholase Sparkse. A naštěstí jsem se až tolik nezklamala. Kniha byla jemným pohlazením po duši, které se mi četlo velmi lehce a při čtení jsme měla velmi příjemný pocit. Tato novela byla krátká ale i za těch málo stran dokázala potěšit mou zdrcenou duši poté, co jsem přečetla celkem nepochopitelnou knihu. Příběh vypráví o dvou starých lidech, kteří nechtějí prožít své poslední dny o samotě. A přitom všem vypráví o svých osudech. Knihu bych klidně přirovnala k Noci v Rodanthe nebo i Madisonským mostům.
Cizinci v noci jsou psané zvláštním stylem - jedná se o er-formu ovšem bez uvozovek a díky tomu děj neskutečně rychle plyne. Určitě mohu knihu jen doporučit a těším se na film!

27.03.2018 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Tohle bylo zatraceně dobré! Včera jsem rozečetla a dnes dočetla. Celou noc, než jsem usnula, jsem o příběhu stále přemýšlela a nebýt brzkého ranního vstávání, dočetla bych na jeden zátah. Jen škoda, že si na druhý díl budu muset počkat. Snad ne dlouho :-) Všem moc doporučuji. Drama, které je skvěle napsáno.

05.03.2018 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

02.02.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Už rozumím tomu, proč lidé tuto knihu tolik milují. Taky jsem se do jejího obsahu zcela zamilovala. Poezie v této knize, nebo kolikrát citáty a myšlenky jsu prostě dokonalé. Pravdivá slova učesána tak, že jsem knihu nedokázala pustit z ruky, než jsem ji dočetla. Rozhodně všem moc doporučuju!!!

02.01.2018 5 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Tak toto byla skutečně krásná kniha! Viděla jsem nejprve seriál, ale to nic nemění na faktu, že kniha je prostě úžasná! Napsána nesutečně krásným květnatým jazykem, která se mi četla sama. Všem moc doporučuju :-)

04.08.2017 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Knihu jsem včera večer dočetla... Nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem nedočetla. Ačkoliv jsem nejdříve čekala, že Miles bude pěkný kvítko, tak nakonec to byl fajn chlap.. Autorka umí skvěle psát a dokáže tak vtáhnout do děje.. Střídaní dvou časových linií se mi líbilo, bylo to napínavé a čtivé.. Erotika lepší než v Padesáti odstínech šedi :D

23.03.2016 5 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Další báječná kniha od tohoto skvělého spisovatele. Hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila a velmi mě bavili. Opět další příběh, který mě chytil za srdce a už se moc těším na film. Je pravda, že jsem po dočtení čekala trošku jiný konec, clou dobu jsem se na to připravovala.. ale samozřejmě to by nebyl Sparks, aby nepřekvapil a nevzal za srdce. Jen škoda, že kniha nedostala filmovou obálku, nebo alespoň obálku s pejskem.. Za mě ale rozhodně doporučuji všema deset! :-)

15.03.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Tato kniha byla a je prostě skvělá! Strašně mco se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout (nejradši bych si vzala dovolenou a četla a četla). Hrdiny jsem si oblíbila a s radostí nahlížela do jejich nitra. Vyprávěno bylo ze tři hrdinek, kde každá z nich prožívala jiné životní problémy. Avšak vše se v ní našlo, láska, rodina, přátelství, tajemství... Autorka je opravdu skvělá a moc se těším na její další knihy.

30.03.2015 5 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 10-12 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 10-12 Elisabetta Gnone

Čarodějky Witch miluji od dětství, kdy jsme si se sestrou kupovaly komiksy, které jsme hltaly. Dodnes na ně ráda vzpomínám a nasbíraná čísla máme schovaná. Knižní vydání komiksů s vůbec prvními čísly vychází v reedici.

Svazek Witch komiksy 10-12 obsahuje dalších pět příběhů: Stopy minulosti, Osvobození, Klam a zrada, Koruna ze světla a Buď navždy. Číselné označení této řady bohužel úplně neodpovídá, protože svazek neobsahuje pouze tři díly série. Nebezpečí roste a napětí vzrůstá, takže jsem tento svazek zhltla ještě rychleji než obvykle.

Will, Irma, Taranee, Cornelia a Hay Lin jsou teenagerky, které řeší školu, rodinu i kluky stejně jako každá jiná dívka v jejich věku. Kromě toho ale tají před běžným světem svou identitu Strážkyň. V Meridianu se chystá korunovace princezny Elyon, Fobos intrikuje, Strážkyně se musí pokusit ochránit princeznu, a přitom musí řešit také problémy ve škole. Líbí se mi, že se děj nesoustřeďuje pouze na události v Meridianu, ale také na další postavy. A přiznám se, že mi zlomilo srdce (stejně jako Cornelii) jedna událost.

První díly této série čtu úplně poprvé, takže jsem napnutá jak kšandy. Sice jsem viděla kdysi obě série natočené podle komiksů, které se ale od těchto příběhů docela liší. Těším se na další svazek, jak to celé dopadne. Sérii ocení nejen ti, kteří mají k Witch nostalgii, ale také ti, kteří nikdy neviděli seriál nebo nečetli časopisy. Je to skvělá série s dávkou napětí, humoru a akce. Pro všechny příznivce komiksů a fantasy.

14.02.2024 4 z 5

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

Před dvěma lety jsem přečetla od autorky její knihu Za pět let, která se mi nesmírně líbila. Předchozí kniha mi ukázala, že mě autorka umí opravdu zarmoutit, rozbrečet a po přečtení anotace její novinky mi bylo jasné, že ani u této nezůstane mé oko suché. Jedno italské léto je kratší román, který zpracovává příběh mladé ženy, která ztratila svou milovanou matku, která pro ni byla nepostradatelnou kamarádkou, rodinou a přístavem. Po její smrti se jí život zhroutil jako domeček z karet.
Kniha má ani ne dvě stě padesát stran, proto je hned jasné, že kniha nebude nikde zdlouhavá. Kdo by od knihy mohl očekávat romantickou oddechovku ve slunné Itálii by byl rozhodně na omylu.
Co se mi na autorčině tvorbě opravdu líbí je fakt, že ač se její romány odehrávají v současnosti, vždy mají i malé nadpřirozené zápletky. V tomto případě je to jakýsi návrat zemřelé matky hrdinky. Možnost poznat mladší já milované matky je pro Katy opravdu nesmírně důležité.
Četla jsem různé ohlasy na tuto knihu, a chápu, proč někomu nemusí být zrovna po chuti, přesto se řadím do vedlejší koleje, a já z knihy jásám. Respektive se přiznám, že jsem u knihy několikrát brečela. Ztráta maminky nebo jiné milované osoby je pro mě samotnou velký strašák, proto vždy když čtu podobné téma, velmi se s postavami sžiji a prožívám společně s nimi jejich utrpení.
Jedno italské léto v sobě nese i romantickou linku, vlastně takový milostný trojúhelník. Katy se potácí mezi svým manželstvím a mužem, kterého v Itálii poznává. Osobně nemám ráda milostné trojúhelníky, ale v této knize mi tato zápletka opravdu sedla. Popravdě mě mrzí, jak to nakonec dopadlo mezi Katy Erikem a Adamem.
Jedno italské léto mohu doporučit všem, kteří mají rádi Itálii, kteří si rádi u knihy pobrečí, kteří hledají něco jiného, než romantickou jednohubku na léto.

20.09.2023 4 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Knihy Jany Poncarové mám moc ráda. Nejen, že jsem si oblíbila její smysl pro slova, ale hlavně příběhy, kterým se věnuje. Každá z jejích hrdinek má základ ve skutečné ženě, některé doslova. Herečku jsem poslouchala jako audioknihu, a možná z toho důvodu hodnotím její knihu jako nejslabší z těch, které jsem od autorky přečetla. Příběh plyne velmi pomalu, střídá se vyprávění dvou hrdinek a možná v tom byl můj problém. Zatímco hlavní příběh herečky Jarmily Horákové mě nesmírně bavil a hltala jsem každou kapitolu, příběhy z pohledu spisovatelky Olgy mě vůbec nebavily. Olga mi přišla nudná, příliš ponořená do Jarmily, a vlastně celý příběh o prvorepublikové herečce zpomalovala. Možná, kdybych knihu neposlouchala, ale přečetla, by mi mohl děj rychleji plynout. Nebo kdyby se kniha zabývala jen Jarmilou? Každopádně narozdíl od ostatních knih ve mně Herečka nezanechala téměř žádný pocit, a bohužel na celý příběh brzy zapomenu.

11.09.2023 3 z 5

Dávám tomu rok Dávám tomu rok Helen Whitaker

Anotace knihy od britské autorky mě velice zaujala. Sama jsem dva roky vdaná a máme tříměsíčního synka, takže jsem se snadno dokázala vžít do pocitů hlavní hrdinky. Dávám tomu rok je kniha pro ženy, které mají za sebou jak ty dobré, tak ty špatné vztahy. V této knize není zdlouhavý děj, jde tu hodně o pocity, které hlavní hrdinové prožívají. Záchrana vztahu, nebo jeho zánik? Osobně mě tato kniha velmi zasáhla, vžila jsem se do pocitů hlavní hrdinky a zajímalo mě, zda se Iris a Adamovi podaří jejich vztah zachránit. Tato kniha není jen pro zadané čtenáře, respektive čtenářky, je to pro každého, kdo se někdy zklamal i v příteli, rodině či jiné blízké osobě. Kdokoliv někdy v životě ztratil důvěru v blízkou osobu v knize najde i sám sebe. V této knize se řeší obyčejné věci provázející běžné dny klasických smrtelníků. Iris si po odhalení manželovy nevěry uvědomuje, že jí Adam šest měsíců lhal v tak citlivé věci, a co ty běžné?
Mně osobně se kniha líbila, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Sama osobně nevěru neuznávám, neumím totiž zapomenout. Dokáži odpustit, ale neumím tu ránu zacelit, abych zapomněla. Ale Iris i Adamovi jsem fandila, aby se jim podařilo k sobě zase najít cestu.

11.09.2023 4 z 5