Ruxandra Ruxandra komentáře u knih

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Pokud jste milovník koček, budete milovat i Boba :) Krásné, příjemné, oddechové.

01.04.2017 4 z 5

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Dokonalá chuť mě dokonale znechutila. Kniha mi doslova a do písmene nesedla a představa ženy, lámající propečené prsty, odřezávající proužky masa z lidského těla a následně je konzumující mi nepřipadala nijak lákavá. Dočíst knihu mi trvalo opravdu dlouho (na mé poměry), protože jsem se do toho musela nutit. Celé je to takové "prázdné" - žádná zápletka, žádná gradace příběhu, prakticky žádné vysvětlení (zabít manžela, protože se s ním celý život nudím a jsem neschopná ho opustit? to jako fakt?) a hlavní postava, kterou jsem si vážně neoblíbila. Nemám jediný důvod, proč to někomu doporučit (no možná nějakému kanibalovi, ten se bude slastí svíjet ještě týdny).
Jedna hvězdička za obálku a za to, že jsem to neodložila už na začátku...

04.06.2015 1 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Musím říct, že mě výklad autora, zdánlivě bez emocí, celkem vyhovoval. Na několika stránkách sdělil tolik informací, detailů a faktů, které jsem se z jiných knih, přetékajících emocemi, nedozvěděla. Touto formou vám kniha dá mnohem více - plný obrázek o hrůzách koncentračních táborů.
Bohužel jsem nečtla knihu Colette z Antverp, takže nemůžu hodnotit nakolik byl film podobný knize, ale zcela zjevně se tvůrci inspirovali i v knize Utekl jsem z Osvětimi. Několik autorových vzpomínek mi okamžitě evokovalo scény z "Colette". Musím si sehnat Lustigovu knihu, abych mohla porovnat...

21.05.2015 5 z 5

Útěk z Tábora 14 Útěk z Tábora 14 Blaine Harden

Ačkoli mi ze začátku autorovo odskakování od Sinova příběhu k jiným informacím trochu vadilo, postupně jsem i vítala nové poznatky o fungování KLDR v kontextu se Sinovým útěkem (mimochodem pokud by to někoho zajímalo, doporučuji knihu Viděl jsem peklo od autora Tvrtko Vujity, jedna z kapitol je o jeho návštěvě KLDR). Je to bezesporu šokující kniha a i když jsem nedávno četla Sinovo přiznání, že některé informace pozměnil, rozhodně u mě body neztratil. Když zažijete toto, jsou detaily a zážitky o kterých prostě nejde mluvit. Doufám, že Sin najde své místo ve světě i přes psychické následky, které si s sebou už navždy ponese.

18.02.2015 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Miluji vlky a miluji knihy Jodi Picoultové, takže bylo již předem jasné, že mě tato kniha chytí a nepustí, dokud jí nedočtu. Pasáže o myšlení a životě vlků jsou nádherné, kdyby existovala kniha Luka Warrena o dvou letech s nimi, neváhala bych a četla.

28.12.2014 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Ne vše se mi na knize líbilo, ale nemůžu pominout stopu, kterou ve mě po přečtení zanechala. Plný počet.

22.07.2014 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Ačkoli knihy této autorky miluji, Desátý kruh patří mezi ty slabší. Není to špatná kniha, ale Picoult umí psát i lepší příběhy.

27.11.2013 2 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Jednoduše děsivé. Děsivé v tom, že se to vůbec může dít a stále děje. Jak může něco takového dělat matka svému vlastnímu dítěti? Proč to okolí přehlíží, i když ví že se to děje? Při některých pasážích se mi až zvedal žaludek a nedokázala jsem pochopit, jak Davidův otec nehne ani prstem a vědomě nechá týrat své dítě. David má můj neskonalý obdiv za to, že to všechno přežil...

27.11.2013 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Zvláštní příběh. Člověk chvíli neví jak ho správně uchopit a když už si myslí, že to má, tam mu to unikne. Takový pocit jsem z toho měla. Stojí to za přečtení, ale nejspíš nad tím budete přemýšlet ještě pěknou chvíli po dočtení.

27.11.2013 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pomalý rozjezd, až jsem si chvílemi říkala, jak je to obyčejný příběh, už stokrát vyprávěný. A pak najednou šok! Musíte přehodnotit vše, co jste si až do té chvíle mysleli. A konec? Naprosto nečekaný! Autorka má vše krásně promyšlené, pro mě dokonalý čtenářský zážitek. Myslím, že budu muset zkusit i další knihu Gillian Flynn.

07.10.2013 4 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Jedna z mých nejoblíbenějších "kingovek". Náhodou jsem jí našla v tchánově knihovně a získala si mě od prvních stránek. Velmi se mi líbilo propojení s Geraldovou hrou:)

28.08.2013 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

V podstatě mě to začalo bavit, až když se příběh začal odvíjet v aréně, do té doby nic moc. Celý druhý díl mi připadal takový... zrychlený. Jsem opravdu zvědavá jak to dopadne, doufám v nějaký nečekaný a překvapivý konec. Snad ne marně.

28.08.2013 3 z 5

Pozdní host Pozdní host Jenny Nowak (p)

Ze začátku příběhu dýchá ta ztracenost člověka, kterému nezbylo naprosto nic a nikdo. Úplně jsem cítila zoufalství ze samoty a neznáma. Zajímavé je sledovat vývoj hlavní postavy, kdy Vlad v průběhu pochopí, že se celý svět změnil a tak se i on bude muset změnit a přizpůsobit. Tragický příběh tragického hrdiny... Považuji tento díl za jeden z nejlepších z celé série.

21.08.2013 5 z 5

Vlčí píseň Vlčí píseň Jenny Nowak (p)

První kniha Jenny Nowak, ke které jsem se dostala. Až mnohem později jsem přišla na to, že je součástí většího, propracovanějšího příběhu a naprosto jsem mu propadla...

21.08.2013 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Strhující a překvapující od začátku až do konce. I když mě občas chování Abby i Travise dost vytáčelo a ráda bych je oba propleskla, příběh se mi moc líbil a velmi oceňuji, že jej autorka "nacpala" do jedné knihy a nesnažila se ho donekonečna protahovat do několika dílů. Jednoznačně perfektní oddechovka s velmi trefným názvem:)

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

"Ať vejde ten pravý" podle mě není knihou pro slabé povahy! Jinak fantastické čtení, napínavé, nečekané a hlavně ORIGINÁLNÍ! Což je v dnešní době zahlcené knihami o upírech docela zázrak...
Po přečtení knihy jsem si sehnala i film, který mě nadchnul, jelikož se držel knižní předlohy a měla jsem z něj stejný mrazivý pocit. Bohužel to samé nemůžu říct o nedávno vyšlé americké verzi, která přenesením příběhu do jiného prostředí uplně zničila to napětí a studeno, které z původní verze, tak jako z knihy, bylo patrné.

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Předchozí vychvalovanou knihu autorky jsem zatím nečetla, i když mi leží v knihovně, tak nějak úmyslně jsem sáhla nejprve po této.
Paní spisovatelka má velmi
bohatou češtinu, ale v některých okamžicích mi to připadalo spíše na škodu, byla jsem textem a všemi přirovnáními a barvitými popisy v něm tak zahlcená, že jsem se musela vracet a číst znovu abych pochopila, docenila, vstřebala vše.
I tak je to ale zajímavý příběh, mysteriózní prvky mě velmi bavily. Nicméně mrazení, jako třeba u Trhliny pana Kariky, jsem tady neměla :)

26.02.2024 3 z 5

Jsi divný Jsi divný Oliver Heyn

Na tohle je škoda papíru i slov... Knihy s LGBT+ tématikou čtu už nějaký ten rok, ale tato je fakt špatně napsaná a velmi nepravděpodobná.

15.04.2023 odpad!

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Knihy Colleen stále kupuji, protože doufám, že znovu zažiju to nadšení z příběhu, jako tomu bylo před lety. Bohužel u těchto nových už je to pro mě spíše průměr. Velmi čtivý a pěkný příběh dvou lidí, ale nijak to nevybočuje. Ke starším kouskům se stále ráda vracím a čtu je znovu, ale tady cítím, že 9. listopad v mé paměti zapadne a nebudu mít tu potřebu se k němu vracet. Je to škoda.

04.11.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Znepokojivé a k zamyšlení...

09.10.2022 4 z 5