Pozdní host

Pozdní host https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1711/mid_pozdni-host-jBF-1711.jpg 4 46 5

Knihy o Vladu Draculovi série

Po napadení mocnějším vampýrem se Vlad, těžce zraněný, doplazí do skal a spustí hluboko pod zem, kde ve smrtícím spánku setrvá skoro čtyři století. Když se probudí, píše se rok 1874 Po počátečním zděšení z nepochopitelného světa, který ho současně zajímá i odpuzuje, se snaží smířit s tím, že vše se nenávratně změnilo. Za nesmírného úsilí se pokouší nějak obstát a žít dál... V městečku Ploješti, kde se ocitne, se seznámí s místním lékařem a jeho sestrou, ale vztahy se nevyvíjejí tak, jak si kdokoli z nich zpočátku představoval Později Vlad zjistí, že v okolí se vyprávějí pověsti o mladé čarodějce a jejím vlkovi, která před staletími údajně žila na místě jeho skalního „hrobu“, a usoudí, že to musela být Rhia, dcera jeho přítelkyně-čarodějky, kterou zde kdysi navštěvoval. Protože má důvodné podezření, že jejím otcem by mohl být on sám, zatouží dovědět se pravdu, oddělit fakta od pohádek a zjistit, co se tu vlastně ve středověku odehrálo.... celý text

Lusa
17.07.2020 5 z 5

Oproti předchozím dílům velká změna, kromě více stran, čtyři století spánku, no chudák Vlad, ale vypadá to, že si rychle zvyknul. Výlety do minulosti a vzpomínání Vlada bylo krásné a smutné zároveň. Jsem zvědavá jak si poradí dál.

Ranuncul
05.09.2014 3 z 5

Jeden ze slabších dílů,aspon pro mě.

Petra de Valo
15.06.2014 5 z 5

Prebudenie do neznámeho sveta je strašné, prebudenie po storočiach spánku ešte strašnejšie.
Ak chce prežiť, musí sa prispôsobiť. Bela to zvládne s jemu vlastnou eleganciou a nonšalanciou, v malom mestečku sa stáva predmetom obdivu i rečí jeho obyvateľov.
Trochu mi prekážalo, že sa správa ako kohút na smetisku, a obskočí doslova každú ženskú, čo mu príde do cesty, bez ohľadu na vek, ach, náš drahý Bela, lovec žien.
Zaujímavou vsuvkou sú príbehy o Rhiannon, škoda len, že nevieme viac o jej osude, keďže nakoniec zostávajú otvorené.

Ruxandra
21.08.2013 5 z 5

Ze začátku příběhu dýchá ta ztracenost člověka, kterému nezbylo naprosto nic a nikdo. Úplně jsem cítila zoufalství ze samoty a neznáma. Zajímavé je sledovat vývoj hlavní postavy, kdy Vlad v průběhu pochopí, že se celý svět změnil a tak se i on bude muset změnit a přizpůsobit. Tragický příběh tragického hrdiny... Považuji tento díl za jeden z nejlepších z celé série.

Santa
04.04.2011 5 z 5

Klasika. Snad povinná četba ;-)

Jenny Nowak (p)
česká, 1955