Útěk z Tábora 14 ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Autentické svědectví z pracovních táborů v Severní Koreji. Pracovní tábory pro politické vězně existují v Severní Koreji dvakrát déle než ruské gulagy, podle odhadů v nich žije přes dvě stě tisíc lidí. Sin se v táboře narodil. Protože trpěl podvýživou, má menší a drobnější postavu. Paže má zkřivené namáhavou prací a záda zjizvená popáleninami z doby, kdy ho mučili ohněm. Kůže nad stydkou kostí nese jizvu po vpichu háku, jímž ho dozorce přidržoval nad plameny. Holeně na obou nohách má od kotníků po kolena znetvořené od elektrického plotu z ostnatých drátů, které nesplnily svůj účel, protože neudržely chlapce uvnitř Tábora 14....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215191/utek-z-tabora-14-215191.jpg 4.1871
Žánr
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno (ekniha), Ikar (ČR)
Orig. název

Escape from Camp 14, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (185)

Kniha Útěk z Tábora 14

Přidat komentář
Noctua8
02. května

Je těžké hodnotit zrovna tuto knihu. Běžné označení líbí/nelíbí se v jejím případě nedá moc použít. Snad lépe.... jsem ráda, že se mi dostala do ruky, a že jsem si ji mohla přečíst a bylo by fajn, kdyby si ji přečetlo co možná nejvíc lidí na světě. Protože je potřeba vědět o místech a činech z končin, které jsou nám vzdálené a těžko dostupné. Je potřeba si vzít ponaučení a každý den se snažit o změnu - u sebe, ve svém okolí, ve světě, jak to jen jde. Abychom za pár let nekoukali na svět zpoza plotu pod proudem a nehledali k jídlu nestrávená semena v prasečích hovnech. Protože fakt, že žijeme ve 21. století a ne ve středověku, nebo hůř v pravěku, jak se zdá není tak úplně všude pravda.

evik_svistik
10. dubna

Naprosto šílený příběh, který byl doplněný fakty, doplnila jsem si další znalosti o KLDR. To, co se tam děje, je pro mě nepochopitelné, což ovšem neznamená, že se to neděje nebo tomu nevěřím...


Allys
17. února

Skutočne neuveriteľný príbeh plný faktov a informácií o stále pretrvávajúcej situácii v Severnej Kórei. Autor taktiež poukazuje na to, aké chabé základy, nielen čo sa týka vzdelania, ale aj budovania sociálnych väzieb a interakcie s inými ľudmi majú obyvatelia KĽDR a tým pádom je pre nich začlenenie do spoločnosti v inej krajine (napr. v Južnej Kórei) extrémne ťažké. Vymývanie mozgu a slabá výživa od narodenia sa žiaľ na tamojších ľuďoch podpísala do tej miery, že naozaj nedokážem pochopiť, ako to, že to v dnešnej dobe nikto nedokáže zastaviť. Aj keď Šin prežil väčšinu života v Kórei vo väzení, mimo väzenia sa ľudia taktiež nemali oveľa lepšie. Systém je tam nastavený tak, že naozaj stačí minimum, aby človek skončil s celou rodinou v podobnom tábore na niekoľko generácií. Smutný príbeh, ktorý ak by nebol na základe skutočnosti by pôsobil z pohľadu bežného človeka vcelku dystopicky. Do doby, kým som sa ku knihe dostala sa ukázalo, že nie všetko v knihe je presne podľa skutočnosti (zmeny výpovedí Śina - zrejme súvisia aj s post-traumatickou stresovou poruchou, čo je pochopiteľné), kniha však má reálnu výpovednú hodnotu.

martin3554
22. ledna

Mohu jen doporučit, moje druhá kniha o totální Severní Koreji, tentokráte pohled do pracovního tábora č.14..

Katka569
29.12.2020

Tato kniha je velmi zajímavá a poskytuje mnoho informací o životě v Severní i Jižní Koreji. Stejně jako knihy popisující problematiku koncentračních táborů, by měla být součásti povinné četby.

RomanDušek
14.10.2020

Slovy se nedá vyjádřit utrpení, kterým si Sin prošel ať již v dětství, nebo v dospělosti. To, co on zažíval, bylo nesmírně kruté, bezcitné a odporné!
A to jenom kvůli tomu, že krutovláda Severní Koreje je bezohledná vůči lidským právům. Nechce se ani věřit, že to, co je v knize popsáno, se děje ve 21. století...
Jenom doufám, že poté, co kniha vzbudila takový rozruch v USA a Evropě, že se politické špičky a vládní organizace spojí, aby zamezili dalším krutostem v politických vězeňských táborech. A věznění lidé byli osvobozeni a dostalo se jim náležité pomoci.
Je to velmi silný příběh. Víc netřeba dodávat...
Moc bych přál Sinovi, aby se z posttraaumatického šoku, který stále prožívá i po několika letech od útěku, dostal.

Nepri
08.10.2020

Knihu jsem četla jedním dechem. I když jsem věděla, že některé pasáže knihy neodpovídají skutečnosti, že byly pozměněny, jádru knihy věřím a je mi líto, že někde ve světě nutí lidi žít v takto otřesných podmínkách. Je zde vidět zrůdnost diktátorského režimu.

artlucie
08.09.2020

Těžko uvěřit, že se takovéhle věci ještě dnes někde dějí. Ať je všechno pravda, nebo ne, představa života na tom místě je absolutně odstrašující.

1 ...