Runinka Runinka komentáře u knih

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Tak toto by si měl přečíst každý,kdo se v životě "plácá". Nezvykle nadčasová knížka,plná postřehů,které lze přenést do běžného života. Ale je třeba na sobě pracovat. Pojednání o tom,jak nás svírají strachy je asi nejaktuálnější- v dnešní covidové době.

07.11.2021 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

povinná četba pro všechny!!!

06.11.2021

Sydney Sydney Tereza Horváthová

Smutný to příběh dětí,o které rodiče nejeví zájem,protože mají svoje problémy. Na druhou stranu statečnost a umění si vždy poradit staršího ze sourozenců.Knihu jsem doslova zhltla.

02.10.2021 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Zajímavě zpracované téma o životě bezdomovkyně.

07.03.2021 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

nádherná kniha psaná srdcem.

02.03.2021 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Kniha se mi moc líbila,hezky vylíčený vztah mezi lidskou a zvířecí bytostí .

26.02.2021 4 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Moc hezká knížka.

30.01.2021 5 z 5

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Tento kraj pro mě zcela neznámý, avšak kniha poutavá.

12.08.2020 4 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Ta holka to byl živel a kolik toho za svůj krátký život dokázala. I divadelní zpracování se mi líbilo.

06.06.2020 5 z 5

Brno, ty město mých snů Brno, ty město mých snů Arnošt Goldflam

Moc hezká knížka o Brně,jeho ulicích a postavičkách.Tak, jak to umí jen AG. Kniha končí úmrtím maminky na Žlutém kopci. Je to však spjato s prohloubením vztahu k tatínkovi. Odkrývá se zde i jedno rodinné tajemství.

09.04.2024 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Pěkně povídky z Paříže, mnohdy s překvapivým koncem.

26.03.2024 4 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Dojemný i když smutný příběh, který spojil dva neznámé lidi,ale s podobnými osudy.

01.03.2024 4 z 5

Kdyby to šlo, dala bych hvězdiček mnohem více. Krásná kniha, pěkné dotazy a často i vtipné odpovědi. Je to prostředí mně blízké a smekám před každým zdravotníkem, kterého jeho práce naplňuje. Na autogramiádě pan Moravec říkal, ať si ji šetříme a nepřečteme za den....Ale to fakt nejde:-))))

04.12.2023 5 z 5

Kniha, kterou posypal hvězdný prach Kniha, kterou posypal hvězdný prach Nora Eckhardtová

Kam až dokáže člověka dovést chuť zvítězit. Konec byl nej.

23.11.2023 3 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Zajímavý příběh domácího vězení v jednom hotelu.
Četlo se pěkně a dobrý konec k tomu.

11.09.2023 4 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Moc pěkná knížka.

30.07.2023 5 z 5

Byl jsem brněnským katem Byl jsem brněnským katem Zdeněk Jirásek

ufff....tak to bylo něco. Málem jsem ji odložila. Děsné povolání,těžký osud.

25.03.2023 4 z 5

Pouť do Santiaga de Compostela Pouť do Santiaga de Compostela Ondřej Šebesta

Díky moc za cestu i inspiraci.

21.03.2023 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Další pokračování příběhu malého Felixe.Kniha plná zvratů a napětí,ale i míst k zamyšlení

21.03.2023 5 z 5

Kdo zabil malého prince? Kdo zabil malého prince? Michel Bussi

Zajímavý pohled na život de Saint-Exupéryho a na spojení s jeho knihou.Mnoho pasáží k zamýšlení. A jakoby čtení mimo řádky.

16.03.2023 5 z 5