Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu

Nejtroufalejší a nejpodnětnější motivační kniha od amerického filozofa úspěchu číslo jedna, kterou napsal v roce 1938, hned po vydání svého bestselleru Myšlením k bohatství. Od vydání knihy Jak přelstít ďábla však bylo upuštěno, protože Hillovou rodinou i poradci byla považována za příliš kontroverzní. Po sedmdesáti letech vychází péčí Nadace Napoleona Hilla a Sharon Lechter, jež původní Hillův rukopis uspořádala, opatřila poznámkami a upozornila na ověřené strategie, které nám umožňují osvobodit se od vlivu ďábla a žít hojný a úspěšný život, jaký si zasloužíme. Zatímco bestseller Myšlením k bohatství nabízí cestu k úspěchu, kniha Jak přelstít ďábla vám pomůže překonat bariéry, které vás brzdí. Tato kniha odhaluje, jak se ďábel, poté co ho legendární guru úspěchu Hill přelstil, vzdává svých tajemství o skrytých způsobech ovládání, které nás mohou zničit. Nabízí citlivý pohled na to, jak svůj osud odevzdáváme negativním myšlenkám, pasivnímu přijímání a fyzické bolesti, a označuje největší překážky, kterým čelíme při dosahování osobních cílů: strach, otálení, hněv a žárlivost. Podle Hillových vlastních slov bylo jeho záměrem pomoci „odemknout dveře námi vytvořených vězení, ve kterých jsou muži a ženy uvězněni“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97508/jak-prelstit-dabla-t-97508.jpg 4.561
Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

Outwitting The Devil, 1938

Kniha Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu

Martina1725
včera

Určitě by se dala kniha napsat bez zbytečného hádání se ďábla s autorem. Film a kniha Tajemství z tohoto určitě hodně čerpala. Neuškodí si některé principy osvěžit a já jsem tam našla i pár nových. Přečíst by si tuto knihu měl každý, kdo usiluje o osobní růst.

lucin_a
18.12.2021

Proc mit cil, ke kteremu smerujeme a zname svuj zamer?
Nebyt unasen negativnimi myslenky, ale jednat. Nic nepodleha stejnosti. Vse na svete se meni. Nebat se zmen.

Runinka
07.11.2021

Tak toto by si měl přečíst každý,kdo se v životě "plácá". Nezvykle nadčasová knížka,plná postřehů,které lze přenést do běžného života. Ale je třeba na sobě pracovat. Pojednání o tom,jak nás svírají strachy je asi nejaktuálnější- v dnešní covidové době.

PietroGrencik
27.03.2021

Osobný rozhovor s diablom o osobnom rozvoji.

Čítal som v anglickom originále, čo je trošku náročnejšia staršia angličtina, aspoň som oprášil slovník a mozgové závity :)

Odporúčam

Netopýr_5
14.03.2021

Zajímavé myšlenky, k přemýšlení o osobním rozvoji. Určitě se k nim budu vracet.

Plážovýbarman
17.12.2020

Nejprve jsem chtěla knihu odložit protože mě způsob, jak je kniha napsaná vytáčel ale po chvíli čtení jsem si zvykla a myšlenky a závěry které Hill sděluje čtenářům jsou na svoji dobu opravdu nadčasové a člověk se v nich několikrát najde. Kniha mi otevřela oči v určitých věcech.

ingronik
23.03.2020

První polovina knihy pro mne nebyla tolik poutavá. Druhou polovinu jsem přečetla během dvou odpolední a s chutí. Jsou v ní zajímavé myšlenky.

Dyrmon
05.02.2020

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, protože jsem očekával něco jiného a málem bych knihu odložil. To by ale byla chyba, jakmile vám totiž přesně dojde co tím autor zamýšlí, tak vás kniha vtáhne a nakonec vám poskytne naprosto dokonalý pohled na lidskou existenci. Nebo-li návod jak se vymanit ze zvyku unášení. Ďábel je zde v podstatě vyobrazen jako vaše lenivá mysl, která jedná na základě automatického jednání a ne vaším vědomým rozhodováním. Ke knize se budu často vracet.
Co mne ale iritovalo byli přidané poznámky (tučným písmem) paní která tento rukopis přepsala. Poznámky jsou ve většině případů rušivé a co je nejhorší, paní většinou vůbec nepochopila myšlenku autora.