Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejtroufalejší a nejpodnětnější motivační kniha od amerického filozofa úspěchu číslo jedna, kterou napsal v roce 1938, hned po vydání svého bestselleru Myšlením k bohatství. Od vydání knihy Jak přelstít ďábla však bylo upuštěno, protože Hillovou rodinou i poradci byla považována za příliš kontroverzní. Po sedmdesáti letech vychází péčí Nadace Napoleona Hilla a Sharon Lechter, jež původní Hillův rukopis uspořádala, opatřila poznámkami a upozornila na ověřené strategie, které nám umožňují osvobodit se od vlivu ďábla a žít hojný a úspěšný život, jaký si zasloužíme. Zatímco bestseller Myšlením k bohatství nabízí cestu k úspěchu, kniha Jak přelstít ďábla vám pomůže překonat bariéry, které vás brzdí. Tato kniha odhaluje, jak se ďábel, poté co ho legendární guru úspěchu Hill přelstil, vzdává svých tajemství o skrytých způsobech ovládání, které nás mohou zničit. Nabízí citlivý pohled na to, jak svůj osud odevzdáváme negativním myšlenkám, pasivnímu přijímání a fyzické bolesti, a označuje největší překážky, kterým čelíme při dosahování osobních cílů: strach, otálení, hněv a žárlivost. Podle Hillových vlastních slov bylo jeho záměrem pomoci „odemknout dveře námi vytvořených vězení, ve kterých jsou muži a ženy uvězněni“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97508/jak-prelstit-dabla-t-97508.jpg 4.443
Žánr
Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Pragma
Orig. název

Outwitting The Devil, 1938

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu

Přidat komentář
ingronik
23. března

První polovina knihy pro mne nebyla tolik poutavá. Druhou polovinu jsem přečetla během dvou odpolední a s chutí. Jsou v ní zajímavé myšlenky.

Dyrmon
05. února

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, protože jsem očekával něco jiného a málem bych knihu odložil. To by ale byla chyba, jakmile vám totiž přesně dojde co tím autor zamýšlí, tak vás kniha vtáhne a nakonec vám poskytne naprosto dokonalý pohled na lidskou existenci. Nebo-li návod jak se vymanit ze zvyku unášení. Ďábel je zde v podstatě vyobrazen jako vaše lenivá mysl, která jedná na základě automatického jednání a ne vaším vědomým rozhodováním. Ke knize se budu často vracet.
Co mne ale iritovalo byli přidané poznámky (tučným písmem) paní která tento rukopis přepsala. Poznámky jsou ve většině případů rušivé a co je nejhorší, paní většinou vůbec nepochopila myšlenku autora.


mariva
24.06.2019

Četla jsem většinu knih Napoleona Hilla a tato mi přišla nejméně srozumitelná. Zdálo se mi, že většina velmi dobrých myšlenek se ztrácí ve spoustě zbytečných slov, které tvoří diskuzi s ďáblem.

Affares
20.08.2018

Několikrát při čtení jsem se dostal do situace "a sakra", vždyť má pravdu! Nedivím se, že kniha byla po celá desetiletí zakázána. Nedovedu si představit co by se dělo, kdyby ji tehdy vydal. Myslím, že by jej zavraždil nějaký fanatik z řad církve. A proč? Protože právě církev je jeden z největších posluhovačů ďábla. Právě tato věta zní velmi silně ale po přečtení Vám to bude dávat jistý smysl. Ale kniha vůbec není jen o tomto.
Za mne nemohu jinak, než 5 hvězd. Je to kniha, ke které se budu vracet a vždy bude mít něco, čím mne překvapí.

PS: Kamarádovi se také líbila, ovšem měl výhrady k některým bodům, zde mějte na paměti, kdy byla vlastně napsána ;-)

Dopitlik
09.06.2018

Tahle kniha mě fakt sundala. Měla jednu chybu. Když ji člověk otevře. Nemůže ji už zavřít. Dokud ji nedočte. Hodně mi otevřela oči i mysl. A taky děsí.

ditul
15.05.2018

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla... Je na ni potřeba klid.. Je v ní plno pravdivých věci, co člověk dělá opakovaně špatně. Dělala jsem si spoustu výpisků nádherných mouder.
*Tvá jediná omezení jsou ta, která si sám stanovuješ.
*Ďábel pravil: "Nutím lidí, aby mě nechali myslet za ně, protože jsou příliš líní a lhostejní myslet sami."
*Nepřízeň člověka nutí, aby prověřil svou duševní, fyzickou a duchovní sílu: tím ho vystavuje tváří v tvář jeho slabostem a dává mu příležitost je překonat.

iendy
22.06.2017

Jak již zmíněno, tohle by si měl přečíst každý, avšak ne každý dá Hillovi za pravdu, jelikož ego některých lidí je přespříliš veliké :) Čtivé, vtáhne vás, chvílemi se cítíte, jako by rozhovor vedli hned vedle na gauči, nevěřícně kroutíte hlavou, jak to má "Ďábel" promyšlené a v duchu myslíte na lidi, které takhle, díky své lsti, už dostal...leč neklesáte na mysli, protože víte, že ještě nejsou zcela ztraceni :)

zuzi.kovar
17.06.2016

Velice moudrá kniha, ale špatně se čte - zásluhou zastaralých výrazů a značné abstrakce. Není pochyb o tom, že Hill viděl daleko před sebe. Mrazí mě při pomyšlení, že se od 30. let dodnes téměř nic nezměnilo.

1

Doporučujeme

Umění války
Umění války
Konec prokrastinace
Konec prokrastinace
Kraď jako umělec
Kraď jako umělec
Jak získávat přátele a působit na lidi
Jak získávat přátele a působit na lidi

Autor a jeho další knihy

Napoleon Hill
americká, 1883 - 1970

všech 18 knih autora

Kniha Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu je v

Právě čtených3x
Přečtených62x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených9x
Knihotéce24x
Chystám se číst59x
Chci si koupit28x