Brno, ty město mých snů přehled

Brno, ty město mých snů
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505733/bmid_brno-ty-mesto-mych-snu-B0F-505733.png 4 6 6

Dětství, roky dospívání i většinu dospělého života jsem prožil v Brně. A i když už nějakých šestnáct let bydlím v Praze, zůstalo Brno v mém srdci a ke každému místu, které tam znám a kde jsem něco zažil a měl známé, se váže nějaká historka, zážitek, sen… Všechno se mi vrylo tak hluboko do paměti, že to snad ani nejde vymazat. A tak jsem musel to, na co se pamatuju, ve své mysli přetavit a volně sepsat. Vznikla z toho tato novela, ve které parafrázuju, co jsem zažil i vymyslel. Do událostí pravdivých i nepravdivých, historek i snění vstupují brněnské postavy a figurky, známé i neznámé. Toto prostředí je kulisou pro život dospívajícího muže, kterým jsem taky trochu býval. Děkuji, že v tomto příběhu společně s hlavním hrdinou projdete nejen Brnem, ale zčásti také mým životem.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Brno, ty město mých snů. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (2)

Runinka
09.04.2024 5 z 5

Moc hezká knížka o Brně,jeho ulicích a postavičkách.Tak, jak to umí jen AG. Kniha končí úmrtím maminky na Žlutém kopci. Je to však spjato s prohloubením vztahu k tatínkovi. Odkrývá se zde i jedno rodinné tajemství.

Teckovana
13.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Pro fanoušky AG povinnost, ale nudit se nebudou ani ostatní čtenáři. Je to nezaměnitelně košaté dědečkovské vzpomínání o tom, co zajímavého zažil a vyposlechl v Brně a jak postupně přišel na to, kdo je a čím by se chtěl zabývat a také jak přišel o maminku. Krásné jsou zde také ilustrace.


Související novinky (1)

Most sebevrahů, Jelení vršek a další knižní novinky (47. týden)

20.11.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Brno, ty město mých snů v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených9x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst12x
v Chci si koupit6x