Pouť do Santiaga de Compostela

Coelhova knížka Poutník (1987) a americký film The Way (2010) s Martinem Sheenem v hlavní roli nesmírně zpopularizovaly Pouť do Santiaga de Compostela. Ročně dorazí do cíle u katedrály Sv. Jakuba na čtvrt milionu poutníků z celého světa. Tato knížka jednak zachycuje zážitky tří českých poutníků, ale je zároveň ve své druhé části doslova „návodem k použití“. Čtenář se dozví, co by měl mít s sebou, jak se na cestu připravit, jak se cestou spí, kde a co se obvykle jí, podle čeho se na pouti orientovat a spoustu dalších užitečných a praktických rad. Jedná se o neocenitelnou pomůcku pro lidi, kteří se na pouť chystají, ale rovněž o zajímavou mozaiku zážitků, jež deníkovou formou přibližuje, jaké to je, když člověk vystoupí z „kolejí“ všedního života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302627/pout-do-santiaga-de-compostela-Zhc-302627.jpg 3.620
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Pouť do Santiaga de Compostela

jana8352
19.11.2020

Útlá knížka vyprávění z cesty do Santiaga de Compostela, pro mě bych čekala trochu více popisu z cesty závěrečná část o vybavení je dobře popsána. Nicméně se mi knížka líbila.

GYROTOURBILLON
22.08.2020

Tato cestopisná publikace mě naladila cestu podniknout , ale ?? Je toho mnoho , co je třeba si ujasnit ohledně celé výpravy. Fyzičkou začínaje , výběrem členů končeje...Jak autor popisuje, na štaci může docházet k vyjimečným situacím a prokáže kvality vazeb..Věřím , že zde je třeba se opravdu soustředit na sebe, nenechat se ztrhnout okolím.., a jít sám se svými myšlenkami a užívat si pouť.
Cíl musí dávat smysl především jednotlivci , teprve poté celé skupině.
Najít ty best lidi na cestu je v dnešní přemodernizované době velká otázka..

PabloFuentes
22.05.2019

Popravdě jsem od toho čekal trochu více. Knížku jsem si přečetl po té, co jsem se sám z Camina vrátil a myslím si, že k té cestě a k jednotlivým dnům se dalo napsat tolik. Ten zážitek je neuvěřitelný. Člověku to strašně moc dá a tady z toho popisu mám dojem, jako by se za celou dobu autorovi a jeho skupině vlastně nic nepřihodilo krom toho, že svítilo slunce nebo pršelo. Jak už bylo napsáno, chybí mi tam pocity, myšlenky, interakce s ostatními.
Naopak zase doceňuji různé tipy na výbavu apod.

Amneris
13.04.2019

Knihu jsem si přečetla, protože se v létě chystám vydat na pouť do Santiaga. Deníková část knihy mohla být více rozepsaná, ale i tak jsem si čtení užívala. Uvítala jsem tipy pro poutníky, určitě je využiji :-)

Lofda
05.02.2019

Miluji cestování a poznávání "jiného" světa. Knížku jsem měla na seznamu již delší dobu a teď přišel ten správný okamžik. Je to utlá knížka, a to bych jí možná vytkla, jednotlivé dny vám pak splynou v jedno. Nejspíš se k ní ještě vrátím a tentokrát rovnou budu procházet ona popsaná místa s pomocí Google map. Mrzí mě, že jsem to neudělala hned.. A přitom budu dál snít o tom, že se třeba jednou vydám na Camino s ostatními.. Musí to být dřina, ale věřím, že ona inventura v hlavě za to stojí..

Ťapulka
03.09.2018

Vtipně psaný deník z poutě do Santiaga de Compostela. Určitě bych ale přivítala větší rozepsání o krajině, o lidech, o pocitech a myšlenkách, o boji s každým kilometrem a sám se sebou... Na to, o jak silný zážitek určitě jde, mi to přišlo psané narychlo a bez větší hloubky.

jana.hud
17.04.2018

Pěkné vyprávění o jedné z cest Pouti do Santiaga, doplněné nádhernými obrázky.
Jediné, co bych autorovi vytkla bylo to, že popis dnů pouti vzal až moc šupem....víc textu by neškodilo,ba naopak.

V druhé části knihy jsou rady pro ty,co se na pouť chystají.

VladiKlaisner
06.09.2017

K přečtení knihy mě inspirovala kamarádka, která cestu do Santiaga absolvovala na jaře a i když s problémy, nakonec hodně popojížděla autobusem, podělila se s zážitkem na celý život.
Je to drobná knížečka psaná pro potěšení ze zážitků nikoliv jako bestseller. Moc se mi líbila a dala jsem jí za jeden den. A zápisky autora mě vedli k dalšímu zamyšlení nad tím jak je život pomíjivý a jak málo stačí k uspokojení běžných potřeb člověka. Navíc miluju Španělsko a fotky byly příjemnou připomínkou na mé cestování po jejím jižním cípu.