rozvera rozvera komentáře u knih

Při včerejším úklidu knihovny jsem vzala do ruky tento malý poklad v krásné dárkové vazbě a sedíc na zemi jsem znovu vstřebávala tu moudrost, předávanou čtenáři krásným jazykem, nadčasové myšlenky v souvislosti s historickým dějem a přesto mají co říci i dnešnímu člověku.

08.03.2017 4 z 5

Vypadni z mýho života! Vypadni z mýho života! Marta Davouze

Velmi zajímavá kniha, už proto, že její bývalý partner je známá osobnost. Je to svým způsobem zpověď ženy, jejíž muž je celé roky pohlcen prací a nemá proto mnoho času ani chuti zajímat se o pocity nejbližšího člověka, s nímž před lety spojil svou životní pouť. Jistě to není osud ojedinělý a autorka měla štěstí, že z toho nepřívětivého vlaku včas vystoupila.

08.03.2017 4 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Milovaná knížka mého dětství a dalších generací, značně ohmataná, mnohokrát čtená. Stejně jako ostatní knížky pana Lady musím ohodnotit co nejvýše, pro tu spoustu lásky a úsměvů, které ve svých pohádkách rozdává.

08.03.2017 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Mám ráda knihy této spisovatelky, umí dobře navodit atmosféru a vygradovat děj.

05.03.2017 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Velmi čtivá kniha, četla jsem ji poprvé někdy v pubertě, když jsem se dostala ke knihovně našeho souseda knihomola, který byl členem ELKU a jeho skříni byly knižní poklady, které jsem si směla půjčovat. Škoda, že se k většině z nich už nedostanu, protože je ještě tolik knih, které bych chtěla přečíst, ale na to bych potřebovala aspoň ještě jeden život.

05.03.2017 3 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Milovanou knížku mého dětství teď už pomalu čte třetí generace (za vydatné pomoci nás dříve narozených). Na knížce je vidět, že prošla za ta léta mnohými rukami a je stále milována, jako ostatně i další pohádkové příběhy pana Lady.

04.03.2017 5 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Kniha se mi velmi líbila , už proto, že popisuje skutečný život dívenky od dětství do dospělosti, která si beze zbytku splnila svůj sen být pilotkou. Osoba Beryl je zmíněna i v mé oblíbené knížce Vzpomínky na Afriku od Karen Blixenové, jejíž děj se odehrává ve stejné době, stejné zemi a oběma knihami se prolíná postava cestovatele Denyse.

04.03.2017 5 z 5

Země zamyšlená Země zamyšlená Ladislav Stehlík

Ráda jsem tento kraj navštěvovala a tyto knihy mi poskytovaly nejen inspiraci, která místa navštívit, vozila jsem si je na dovolenou a ráda jsem poznávala místa nich popsaná. Nejvíce mne inspirovaly první dva díly, ještě se k některým pasážím vracím.

01.03.2017 3 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Prozatím jsem knihu zařadila do budoucnosti, když se má děl odehrávat v roce 2060 , přečetla jsem z té řady detektivek o Evě Dallasové již několik, všechny se odehrávají kolem roku 2050, dají se přečíst, ale už s nimi končím, není to moje oblíbená četba.

01.03.2017 3 z 5

Nikdy neříkej, že se bojíš Nikdy neříkej, že se bojíš Giuseppe Catozzella

Silný příběh dívenky ze Somálska, psaný úsporným jazykem, téměř novinářským, ze kterého chvílemi až mrazí. Čtenář se chtě nechtě musí vcítit do nesmírné touhy chudičkého děvčete po lepším životě, touhy proniknout v milovaném sportu, jediném, který může v ubohých životních podmínkách pěstovat a rozvíjet a přeje si, aby to nesmírné úsilí bylo korunováno úspěchem. Někdy ovšem osud zasáhne nečekaně a tragicky, i to je život.

26.02.2017

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Opět jedna milovaná kniha v mé knihovně, i když mám ráda i všechny ostatní knihy tohoto autora, ráda se k některým vracím.

25.02.2017

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Kniha mého mládí, dnes už klasika, žádné filmové zpracování se knižní podobě nevyrovná. Už dlouho si slibuji, že se k ní ještě vrátím.

25.02.2017

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Prvně mne tento příběh očaroval v pubertě, a to je už pěkná řádka let. Od té doby jsem stačila přečíst všechny knihy J, Austenové, ale Pýcha a předsudek je z jejích románů pořád mým nejmilejším.

25.02.2017 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Léta ji mám v knihovně a od doby, co jsem viděla v televizi její inscenaci , mám ji spojenou s oblíbenými herci a tak je mi ještě milejší. Radostná četba pro hezké chvíle.

25.02.2017 5 z 5

Tuto knížku otevírám vždy, když si potřebuji spravit náladu, za roky, co ji mám v knihovně, už je celá ohmataná. Nedoporučuji číst v dopravním prostředku, nebezpečí rušení spolucestujících hlasitým smíchem.

25.02.2017 5 z 5

Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Jiří Hanibal

Kniha se mi líbila, vždy oceňuji, když autor v závěru uvádí historické prameny, ze kterých čerpal. To bývá u pana Hanibala pravidlem. Také se čtenář doví něco o životě dalších dětí císařovny Marie Terezie.

23.02.2017 4 z 5

Osudová Sisi Osudová Sisi Jean des Cars

Zatím podle mého názoru nejlepší zpracování života rakouské císařovny Alžběty, které jsem doposud četla.Kniha je velmi čtivá, řadí se mezi naučné, zaujala mne i popisem historických skutečností.

23.02.2017 4 z 5