Roseblood Roseblood komentáře u knih

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Příběh je skvěle propracovaný, pro mě to bylo první setkání s paní autorkou.

Je to výborná, čtivá a poměrně děsivá detektivka.

Kniha se mi četla dobře, občas jsem měla problém vyznat se v postavách, musíte pečlivě sledovat postavy, jinak v tom budete mít trochu guláš.
Velké plus za promyšlenost a čtivost.

Knize nechybí nečekané zvraty o které nebyla nouze, příběh je strhující a čeká vás i překvapivý konec.

Doporučuji

07.02.2021 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Moje nejoblíbenější knížka od pana Kariky ❤️

Jsem milovník hororů a tato kniha mi přinesla tak neočekávaný zážitek, že si ji hodlám přečíst určitě znovu. Slova, která mě napadají při popisu knížky jsou - čtivá, napínavá, strašidelná.

Udrží vaši pozornost bez problémů a slibuju, budete se krásně bát.
Zvraty a strhující, napínavý děj - vynikající záležitost.

Jestli máte rádi tajuplné, strašidelné příběhy, tak to je ideální kniha pro vás. Konec jsem pěkně musela vydýchávat.

Doporučuji číst ideálně navečer, kdy se už pomalu vkrádá tma a budete mít stejně úžasný zážitek, jako já.

Je to kniha, na kterou jen tak nezapomenete.

06.02.2021 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Kniha mě moc bavila. Chvílemi nervy drásající, tísnivá atmosféra, kdy mi běhal mráz po zádech. Ve zkratce se dá děj nastínit jako "sám v temnotě".

Opět mě autor nezklamal, kniha obsahuje dost mystična i paranormálna. V určitých okamžicích jsem trnula, jak to z hlavním hrdinou bude dál. Chvílemi nevíte, jestli se to čistě odehrává v hlavě hlavního hrdiny, či je to skutečnost.

Takové knihy nejraději čtu večer, kdy mi to umocní ještě větší požitek z knihy, doporučuji číst u lampičky, večer a budete se krásně bát.

Rozhodně kniha drží čtenáře v napětí, díky kterému chcete číst dál a dál. Příběh je velice sugestivní, bez problému se vcítíte do hlavního hrdiny, který svádí boj o holý život.

Všem milovníkům hororů a napětí vřele doporučuji

03.02.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Moje první setkání s panem autorem. Trhlina mě mile překvapila, je velmi čtivá, držela mě celou dobu v napětí.

Čtení jsem si skutečně užila. Chvílemi jsem se opravdu bála, běhal mi mráz po zádech (scéna s chlapečkem).

Kniha bez problémů udrží pozornost díky příjemnému dávkování napětí.

Miluju hororovou atmosféru a knížka je podle mého gusta. Tísnivá atmosféra, napětí a za mě výborný závěr.

03.02.2021 5 z 5

Černé srdce Černé srdce Anna-Lou Weatherley

Kniha mě opravdu velmi bavila, je čtivá, děj odsýpá a udržela krásně moji pozornost.

Hlavní postavy jsou dobře vykresleny a já jsem si je hodně oblíbila.
Na jedné straně sympatický detektiv, který přišel o svou partnerku a životní lásku, na straně druhé psychopatka, která krutě vraždí a nezastaví se ani při vraždě miminka .. nebo ..
Zlatovláska, patologická lhářka, poškozená násilným a příšerným dětstvím mě v roli záporačky neskutečně bavila, byla opravdu démonická, vypočítává a chladná. Ale je přece jenom šance, že i v ní se ozve svědomí? Nebo je opravdu tak bezcitná..

------------------

Nemůžu se dočkat na další díl.

------------------

Knížku mohu vřele doporučit.

Hodnocení: 4,5/5*

02.02.2021 4 z 5

Relikvie Relikvie Tim Lebbon

Když se mi kniha v knihovně dostala do ruky, nečetla jsem anotaci a nechala se překvapit.

Původně jsem si myslela, že je to detektivka ale záhy jsem zjistila, že se jedná o městskou fantasy s prvky detektivky i hororu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o první díl se série, teprve se seznamujeme s postavami. Setkáváme se tady s mýtickými magickými postavami, které jsou zasazené do současnosti.

Kniha se mi dobře četla, má spád a konec mě navnadil na pokračování.
Doufám, že další díly vyjdou, moc ráda bych si je přečetla.

01.02.2021 4 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Já osobně sérii s agentem Pendergastem miluju a tohle je jeden z mých nejoblíbenějších dílů.

Kniha mě bavila od začátku do konce, nenudila jsem se ani chvilku a těžce se mi odkládala.

Je čtivá, dobře napsaná, děj krásně plyne. Perfektní prostředí, ponurá atmosféra, to vše vás krásně vtáhne do děje.

Mohu vřele doporučit.

30.01.2021 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Kniha je opravdu pořádná bichle ale četla se mi poměrně rychle. Byla jsem napnutá co se bude dít dál a dál.

Kniha mě opravdu dokázala vtáhnout do děje natolik, že se mi nechtěla odkládat. Oblíbila jsem si postavy.

Zvláštní neobvyklá atmosféra, netypické prostředí i hororové prvky mě na knize moc bavily.

Ještě více umocněný prožitek z knihy jsem měla díky tomu, že jsem ji četla v zimě, za okny padal sníh a foukal dost silný vítr, takže u některých kapitol mi doslova šel mráz po zádech.

Hodnocení : 5/5*

30.01.2021 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Překrásná knížka, ve které se prolíná minulost s přítomností. O velké lásce, mezilidských vztazích, o rodině a rodinných tragédiích a odcházení.
Opravdu velmi emotivní příběh, konec jsem četla v slzách.

"Nebudu tě milovat, jen co budu živ; budu tě milovat, dokud budou hvězdy na nebi, dokud bude voda v mořích a dokud pro vzpomínku na mě bude ve tvém srdci místo."

"Když prší, hledej duhu. A když je tma, hledej hvězdy."

26.01.2021 5 z 5

Sedm dní k přežití Sedm dní k přežití Nathalie Bernard

Kniha je velmi čtivá, psaná jednoduše a neskutečně rychle utíká.
Není to klasický thriller, na který jsem zvyklá a chvílemi mi přišlo, že děj opravdu chvátá.
Jednohubka přečtená na jeden zátah ale nenudila jsem se.
Kniha má dvě linky. První, kde unesená holčička Nita bojuje v lesích uprostřed zimy o život a druhá linka je vyšetřování a pátrání.
Doporučuji, určitě stojí za přečtení.

26.01.2021 4 z 5

Rychle a bezbolestně Rychle a bezbolestně Markéta Dočekalová

Kniha mě neskutečně překvapila, opravdu mě hodně zasáhla.

Je to příběh o přáních a propletených lidských osudech, o neštěstí, ztrátách, lásce, pochopení a pomoci.
Je hodně poučná, k zamyšlení a nenechá se jen tak odložit, protože budete chtít vědět, jak to celé dopadne.

Oblíbila jsem si hlavní hrdiny a nejvíc jednu starou babičku, která proplouvá příběhem jako taková stříbrná niť.

Tenhle příběh mi bude hodně dlouho ležet v hlavě. I když jsem věděla, jak konec dopadne, nechtěla jsem se s hlavními hrdiny loučit. Bylo to takové hodně hořko-sladké. Slzy jsem na uzdě neudržela několikrát a hlavně na konci.

Mohu knihu jedině vřele doporučit.

Hodnocení: 5/5

24.01.2021 5 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Už dlouho jsem nic takového nečetla a nemohla jsem knihu odložit, takže jsem ji dala jak se říká na jeden zátah.
Ze začátku mi trošku vadilo použití vulgarismů. Kniha je čtivá, moc mě bavila. Děj je plynulý, seznamujeme se s hlavními postavami a jejich problémy, kterým čelí. Hlavní postavy mi byly sympatické, Maddy má autistickouv mladší sestru B a Albert má otce a bratra, kteří mu nerozumí.
Ten konec jsem tušila a trefila jsem se, stejně musím uznat, že už dlouho jsem u knížky nebrečela jak želva, jako tady. Je to moc pěkný, dojemný příběh, který stojí za přečtení.

24.01.2021 4 z 5

Náledí Náledí Carin Gerhardsen

Tak to byla jízda. Knížku jsem nechtěla dát z ruky, četla se sama. Je napínavá, bavily mě postavy a jejich propletené osudy.

Líbilo se mi rozuzlení a nechybělo ani překvapení, kdy jsem si myslela, že už mě knížka nepřekvapí a ono najednou ano.

Krásná kombinace žánrů, drama/psychologický thriller ale ne nějak přes čáru drsný, spíše smutný.
Je to také příběh o pochopení a odpuštění, o lásce, která často může manipulovat. Před čím je člověk schopen zavřít oči, když je do toho druhého zamilovaný. Jak chování hlavních postav ovlivnilo jejich životy. Jsem moc moc moc spokojená a vřele doporučuji, stojí za přečtení

14.01.2021 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Kniha mě bavila, je velmi zajímavá. Ze začátku jsem se musela zorientovat v postavách ale poté už jsem ji nechtěla pustit z ruky, těžko se mi odkládala. Prožila jsem si u ní pořádnou emoční jízdu od napětí, tísnivých pocitů i smutku a postava čarodějnice je prostě skvělá.
Kniha je čtivá, napínavá a má zajímavé téma a jako bonus opravdu povedená obálka. Vřele doporučuji.

13.01.2021 5 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Beznaděj je pro mě velice čtivou knihou, kterou jsem jenom těžko odkládala i když mi u ní nebylo častokrát příjemně a proběhlo i mrazení v zádech.

Atmosféra, která by se dala krájet, všudypřítomný tísnivý pocit a konec, který se povedl.

Jako jedna z mála mám ráda i filmovou verzi, kterou jsem viděla vícekrát, knihu jsem četla pouze jednou a nebudu tvrdit, že je to moje úplně nejoblíbenější Kingovka, přesto ji mohu bez problémů doporučit.

4,5/5*

12.01.2021 5 z 5

Infernum: Každé zlo má svou příčinu Infernum: Každé zlo má svou příčinu Mark Maria Kraft

Infernum nebude kniha pro každého. Začátek mě bavil, byla jsem zvědavá, jak to bude pokračovat ale postupně, místo aby mě to šokovalo, tak jsem spíše byla mírně znechucená. Příliš sexuálních scén, překombinovaný děj a nesympatická hlavní hrdinka, která prožívala v dětství peklo a táhlo se to s ní až do dospělosti.
Některé pasáže byly krajně nelogické.

Hodnocení: 2/5*

11.01.2021 2 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Ač je to pořádná bichle, čte se sama. Velice napínavá kniha, která opravdu dokáže zaujmout natolik, že nechcete přestat číst.

Knížka je nabitá intrikami, manipulací a spoustou záporných postav. Zajímavý pohled na to, co se stane, když přestanou fungovat zákony, na které jsme zvyklí a jak moc taková situace změní charaktery některých lidí.

U konce jsem měla nervy napnuté k prasknutí. Knihu jsem si neskutečně užila a mohu je vřele doporučit.

11.01.2021 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Povídky mě moc bavily. Přečtené na jeden zátah, mohu doporučit.

To To Stephen King

Moje nejoblíbenější kingovka. Miluju celý příběh tolik, že si budu muset dát rereading do třetice. Úžasně propracované, neskutečně čtivé, nápadité, má to spád a miluju ten konec.
Je to srdcovka.

08.01.2021 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Nápadité, zábavné a napínavé. Nebudete chtít odložit. Kinga miluju, opět mě nezklamal.