Rychle a bezbolestně

"Včera tam ještě nebyl. Jen prázdné, špinavé výlohy. Dnes, s úderem deváté, se tu objevil. Aranžérka pověsila do výlohy velký plakát a nad vchodem se rozsvítil neonový nápis: Rychle a bezbolestně. Nic víc. Nový obchod na pěší zóně v Praze." Tak začíná poutavý román RYCHLE A BEZBOLESTNĚ, autorky Markéty Dočekalové, který vám tentokrát předkládá nevšední příběh plný magie a napětí. Kdo by nechtěl získat něco rychle a bez námahy? Třeba se naučit cizí jazyk, nebo zhubnout lusknutím prstů? Stačí jediný podpis a přání může být splněno. V románu se proplétají osudy postav, které nabídce neodolaly, ale i těch, jejichž osud změnili jiní. V životě však nic není zadarmo a každý za své přání jednoho dne zaplatí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123945/big_rychle-a-bezbolestne-Lph-123945.jpg 4.395

Kniha Rychle a bezbolestně

Biba_with_Book

Zajimavy namet. Musim rict, ze me to bavilo od zacatku do konce.
Psychologicka zapletka, zamysleni nad lidskymi hodnotami - libilo se mi, jak to bylo podano s lehkosti, zadne zdlouhave filozoficke premitani.
Urcite muzu doporucit.

mysterygirl

Cte se to samo, pribeh k zamysleni..
Akorat mi vadilo plno chyb

ladyxx
24.08.2021

Kniha, jejíž zápletka se točí okolo podivného obchůdku vedeném záhadnou dvojicí. Tam lidem splní jakékoliv přání, které by jinak zabralo mnoho času a úsilí, ovšem je nutno se zavázat k dlouhému a bolestivému utrpení v budoucnu. Sledujeme zde příběhy lidí, kteří se k takové dohodě upsali, ale i osob, které takové přání ovlivnilo. Námět je hodně filozofický, ale napsaný jednoduchým jazykem, proto nehrozí neporozumění textu. Polemizuje o tom, že odměna bez námahy je neadekvátní, a co si člověk (ne)může nárokovat.

P.S. A co si budete přát vy?

Dela111
26.07.2021

Tato kniha má zajímavý námět s lehce mysteriózní zápletkou. Přejte si co chcete, v jednom zvláštním obchůdku vám rychle a bezbolestně splní cokoliv, co by za normální situace trvalo dlouho a mohlo by to být i bolestivé, namáhavé a podobně a to zadarmo, tedy skoro. Jen se upíšete, že někdy v budoucnu budete za splnění přání dlouho a bolestivě trpět. Existuje totiž jen jedno přání, které má člověk právo si přát...
Sledujeme několik osudů lidí, kteří neodolali a tuto podivnou něco jako smlouvu s ďáblem podepsali.

Příběh jsem si užila jako lehké odpočinkové čtení, kde lze mezi řádky najít i poučení, ale zůstává v rovině, která je poutavá, lehce se čte a nad životními rozhodnutími a hodnotami se zamyslíme tak akorát, aby to nebylo úplně ploché, ale zároveň aby to ještě bavilo a nespadlo to do hlubokomyslného rozjímání.
Mně se to celé moc líbilo, klidně to mohlo být delší a jen mě mrzí, že jsme se o původu tajemné dvojice, nabízející rychle a bezbolestně cokoliv, nedozvěděli víc.
90 %

pajtlinka
17.07.2021

Čtivé, hezky napsané a k zamyšlení :).

Dagros
26.04.2021

Skvělá kniha, vůbec jsem nečekala, že mě takhle chytne. Opravdu se člověk sám nad sebou zamyslí po jejím přečtení. Skvěle napsané. Nemám jednu jedinou výhradu. Určitě doporučuji.

Roseblood
24.01.2021

Kniha mě neskutečně překvapila, opravdu mě hodně zasáhla.

Je to příběh o přáních a propletených lidských osudech, o neštěstí, ztrátách, lásce, pochopení a pomoci.
Je hodně poučná, k zamyšlení a nenechá se jen tak odložit, protože budete chtít vědět, jak to celé dopadne.

Oblíbila jsem si hlavní hrdiny a nejvíc jednu starou babičku, která proplouvá příběhem jako taková stříbrná niť.

Tenhle příběh mi bude hodně dlouho ležet v hlavě. I když jsem věděla, jak konec dopadne, nechtěla jsem se s hlavními hrdiny loučit. Bylo to takové hodně hořko-sladké. Slzy jsem na uzdě neudržela několikrát a hlavně na konci.

Mohu knihu jedině vřele doporučit.

Hodnocení: 5/5

Arsi
04.12.2020

Kniha člověka nutí k zamyšlení. A to je dobře.