Roseblood

Vodní hadVodní hadTony Sandoval

Co říct k Vodnímu hadovi? Je fantastický a @comicscentrum mě opět dostalo do kolen.

Samotný příběh je mysteriózní, mix fantasy a hororu.
Kniha je skutečně nádherná, velkoformátová a Sandovalova propracovaná kresba si mě úplně získala.

Surrealistická pohádka, která má do pohádky daleko, záhadnost tajemného příběhu a jeho chvílemi až tísnivá, dusivá atmosféra mě fascinovaly na plné čáře.
Chvílemi vás obalí až snově melancholickým kabátem.
Je to krása, měla jsem i husí kůži a vřele doporučuji ️

03.07.2021

Dívka beze jménaDívka beze jménaLisa Regan

Dívka beze jména mě bavila. Ve druhém případu se sympatickou Josie také potkáváme další postavy, které jsme už mohli poznat v prvním díle, je tady Misty, Trinity, Luke, Noah a další. Proto určitě doporučuji číst díly postupně.

Tenhle díl mě překvapil několikrát celou řadou zápletek, které byly tedy pořádně zamotané.
Některé části pro mě byly až neuvěřitelné a přitažené za vlasy.
Co se týče postav, Josie je skvělá, mám ji ráda od začátku a v tomto díle dostal poměrně velký prostor i Noah, jeho postava se pěkně vyvíjí a moc mě baví sledovat vztah k Josie.

Knížka je čtivá, nabitá napínavým dějem a i když v některých částech bych výhrady měla na přílišnou zamotanost, tak jako celek se mi moc líbila. Josie mám ráda a těším se na její další případ.

Hodnocení: 4*/5

Teorie vraždyTeorie vraždyAndrew Mayne

Další díl Naturalisty s hlavním hrdinou Theo Crayem je opět nadupaný akcí a spoustou odborných informací. Opět se zde nachází odkazy na dva předchozí díly - Šelmu a Hračkáře, takže rozhodně doporučuji číst od sérii od začátku.

Kniha se mi četla dobře, byla jsem pořád zvědavá co se bude dít dál, protože hlavní zápletkou v tomto díle je, že proti Theovi zde stojí vysoce inteligentní vrah, který využívá vědu k zabíjení druhých.

Bavilo mě odhalování zločince, závěr je velmi akční a z poslední věty vás nejen pořádně zamrazí ale budete chtít okamžitě další díl.

Hodnocení: 4*/5

Prohnilé městoProhnilé městoLeigh Bardugo

Šest vran se mi moc líbilo ale Prohnilé město mě dostalo snad ještě víc. Za pomalejším rozjezdem dostanete pořádnou dávku akce. Jak já jsem si hlavní postavy oblíbila, už teď mi chybí a přitom jsem dočetla před chvilkou. Všichni byli skvělí, užila jsem si je na maximum. U pár pasáží jsem si hezky pobrečela a jsem tak hezky úplně spoko. Když jsem začala číst Šest vran, tak jsem si myslela, že je tenhle příběh nechytne, většinou jsem viděla samé nadšené ohlasy a to ve mě budilo trochu nedůvěry ale přidávám se k hordě nadšených. Bylo to prostě boží a tohle bude pro mě srdcovka. Líbil se mi konec, protože mě moc mile překvapil.

Takže kdo ještě nečetl, vzhůru do toho, dejte tomuhle příběhu šanci.

Hodnocení: 5*/5

03.07.2021

Z masa a ohněZ masa a ohněAleksandra Motyka

Další komiksový příběh o Geraltovi obsahuje opět nádhernou kresbu.

Příběh byl fajn ale bohužel za mě takový slabší, něco mi tam chybělo.
Doslova řečeno, pocit při čtení jsem měla takový, jako by mi chyběly stránky, jak kdyby tam mělo být víc částí a jednoduše se vytratily.
Žádný vysloveně silný moment se nekonal, příběh skáče sem tam a je dosti uchvátaný.

Byla jsem ráda, že konec vám vlastně příběh vysvětlí, všechno zapadne na své místo jen ve mě nic nezanechal. Myslím, že za pár dní ani nebudu vědět, že jsem ho četla.

Geralt mi tady připadal takový plošší ale potěšilo mě, že tady vystupuje Marigold a jako třešnička na dortu se na konci objeví i Yen.

Hodnocení: 3*/5

Půlnoční cirkusPůlnoční cirkusMike Mignola

Moje první komiksové setkání s Hellboyem, zatím jsem viděla pouze filmy.
Příběh, který mě dostal nejen úžasnou kresbou ale také provázaností s Pinocchiem a moc mě bavil.

Veliká výhoda pro ty, kteří jako já Hellboye ještě nečetli - Půlnoční cirkus stojí samostatně, mimo sérii - díky tomu nemusíte znát předchozí komiksy.
Komiksu nechybí krásně tajemná, silná atmosféra.

Můžu vřele doporučit ️

Podivná místaPodivná místaMike Mignola

Obsahuje dva na sebe navazující příběhy: Třetí přání a Ostrov, které jsou doplněné epilogem, skicářem a alternativním úvodem příběhu Ostrov.

Další komiksové pokračování Hellboye mě moc bavilo. Skvělé hlášky a nádherná kresba.

Příjemné překvapení byl citát z Bílé velryby a text krásné staré námořnické písně.

Hellboyova postava se stala vyvíjí, dozvídá se že také něco ze svojí minulosti a také o tom, čím se měl stát.

V některých částech je příběh hodně surrealistický, najdeme tady odkazy na minulá dobrodružství.

Moc se mi líbily zvláštní, podivné postavy, které mají s Hellboyem každá rozličný záměr.

Doporučuji ️

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Na tuhle knížku snad ani nemůžu zapomenout, kdybych měla počítat, kolikrát jsem ji jako malá četla, nejdříve s babi, potom sama nebo ve škole.
Měla jsem ji vždycky ráda a užila jsem si ji i teď.
Celá knížka je vlastně o nádherném bezstarostném dětství, které prožívají hlavní hrdinové, tráví čas spolu, zažívají různé veselé příhody a dobrodružství na malé vesnici.
Miluju ilustrace od paní Zmatlíkové, které příběhy doprovázejí.

Krásná vzpomínka na knížku, která nestárne️ za mě veliké doporučení, nejen pro malé ale i pro velké

Odkaz rodu BlackůOdkaz rodu BlackůCullen Bunn

Tak na tuhle parádu jsem se těšila od chvíle, kdy jsem viděla, že má vyjít. První, co mě zaujalo byla krásná obálka.
Jsem ten typ, který se nechá lákat pěkně udělanými obálkami a tahle je opravdu bezvadná.

Mám moc ráda mix hororu a fantasy, takže další velké lákadlo pro mě.

Komiks se zajímavým dějem o rodině čarodějů, kde nejstarší z rodu musí volit svého nástupce mezi svými dětmi a do toho se zamíchá tajemná dívka, která se snaží zabránit uvolněné síle aby nenapáchala příliš škody a zla.

Jako první díl se mi Odkaz rodu Blacků moc líbil, úvod byl poutavý, zaujaly mě postavy, prostředí, rodinné tajemství, opět krásné strašidelné sídlo, duchové i postupné dávkování napětí. Taky se mi moc líbí, jak je tady použita magie.

Už se nemůžu dočkat, co odkryjí další díly.

A ten konec.... potřebuju vědět, jak to bude dál a to ještě nemluvím o naprosto úžasné kresbě. Můžu vřele doporučit ️

Čarodějův učeňČarodějův učeňOtfried Preussler

Knížka, která mě před takovou dobou okouzlila, spala dlouhých dvacet let, než jsem se k ní vrátila.
Nikdy na ní nesedl prach, měla jsem ji ukrytou jako poklad.
Miluju ten příběh a čtení jsem si užila na maximum. Čas ji v mých očích nijak nezměnil, líbí se mi pořád a snad ještě o chloupek víc.
Ale moje cesta ke knize vedla přes mojí další obrovskou lásku a to je filmová podoba od pana Zemana.
Mohla jsem se dívat pořád dokola a nikdy jsem neměla dost.
Pamatuju si, jak se naši báli, že je příběh chvílemi příliš strašidelný a já byla opravdu malá ale nenechala jsem se přemluvit a chtěla jsem se dívat zas a znova. Kdykoliv ho dávali v televizi, hned jsem nadšeně sledovala, později jsem ho měla na VHSce a to už mě nemohli vůbec odtrhnout.
Ráda bych taky zmínila, že film má nádhernou hudbu, která úžasně podtrhuje děj.
Co se týče knihy, příběh je poutavý a čte se sám. Moc se mi líbilo prostředí mlýna na Černé Vodě. Postavy jsem měla vždycky ráda a vlastně se tady objevila první záporná postava, která mě fascinovala. No když nad tím přemýšlím, o chlup než mistra jsem v knize měla ráda postavu Kmotříčka i když se tam občas jen mihne.

A co že vás v knize čeká? Boj Dobra a Zla, magie, volání moci, mladý žebravý kluk padne do tenat temné síly. Ale je tady taky důraz na přátelství a čistou lásku, která překoná všechny hrůzy. A nenechte se mýlit, tohle není bezstarostná pohádka, jsou tady pořádně hororové prvky a příběh je temný.

A co Vám povím na závěr? Jenom jediné - přečtěte si to ️ protože věřím, že si knížku oblíbíte stejně jako já

Hellboy v MexikuHellboy v MexikuMike Mignola

Další komiksová lahůdka, tentokrát Hellboyovy příběhy z Mexika. Povídky jsou provázané ale dají se bez problému číst i samostatně. Líbily se mi moc.

Opět mix hlášek u kterých se i nahlas zasměju, akce a celkové provedení mi sedly. Ani chvíli jsem se nenudila, za mě veliká spokojenost a akutně potřebuju další díly.

Doporučuju ️

03.07.2021

Jak tukoni zachránili stromJak tukoni zachránili stromOksana Bula

Další Oksanina knížka pro nejmenší je opět nádherná.

Knížka obsahuje veliké, překrásné ilustrace tukoňů - strážců lesa a jejich domov o který s láskou pečují.
Někteří tukoni se starají o květiny, jiní o stromy nebo zvířátka a ptáčky. Strom je nejlepší přítel hlavního hrdiny tukoně Tuláčka. Tuláček se ho chystá navštívit a dát si s ním čaj ale zjistí, že se stromu něco stalo a vydá se mu s dalšími tukoni pomoci.

Knížka je opravdu čarovná, přímo vybízí svými ilustracemi příběh rozvíjet, pustit fantazii z uzdy a klidně vymyslet díky celostránkovým obrázkům další dobrodružství.

Moc doporučuji ️

AchernarAchernarLudmila Svozilová

Knížku jsem měla na seznamu. Nečetla jsem anotaci, nevěděla žádné spoilery a rovnou jsem se ponořila do příběhu.
Neskutečně čtivé, za pár hodin jsem ji měla přečtenou, těžko se odkládá. Moc se mi líbí autorčin styl psaní.

Příběh popisovat nebudu, nechci zbytečně odkrývat děj ale je to pecka. Bude vás čekat mix hororu a thrilleru, který vám poskytne pořádné mrazení v zádech.

Nápadité, originální, nepředvídatelné, mysteriózní, napínavé, drsné.
Další veliké plus je výborně popsané prostředí, které si díky tomu úplně vyčarujete před očima.

Já jsem opravdu moc spokojená a mohu vřele doporučit ️

GhostwriterGhostwriterAlessandra Torre

Wow, jedním slovem wow. Z knihy jsem naprosto nadšená, vůbec jsem nevěděla, že mě tak dostane.
Autorčin styl psaní se mi moc líbí, kniha má dynamiku, je čtivá a ten příběh, ten mě dostal.
Opět jsem si nečetla anotaci, když jsem před měsíci zahlédla obálku, tak mě zaujala a thriller s takovým názvem, to jsem si prostě přečíst musela.
Ale tohle vůbec není jenom klasický thriller, kniha je jedna obrovská dojemná jízda, dostala se mi úplně pod kůži.
Ze začátku jsem si říkala, jestli mě knížka překvapí a překvapení jsem dostala tedy opravdu obří hromadu.
Několikrát jsem měla slzy v očích, na konci jsem už brečela jak želva. Čtenář se lehce vžije do příběhu a prožívá ho s hlavními postavami.
Nedostanete pouze thriller ale i román, rodinné drama. Poutavě napsané natolik, že se kniha stává skoro neodložitelnou.

Nebudu nic prozrazovat, tohle bylo veliké překvapení a ráda si přečtu autorčiny další knihy.

Vřele doporučuji ️

03.07.2021

Rododendron: Za horizontem osuduRododendron: Za horizontem osuduPavla Pavlíčková Kovaříková

"Co osud vzal, to nevrací,
i když nám srdce krvácí..."

Knížku mi dovezla sama paní autorka, ráda na to milé setkání vzpomínám a měla jsem i tu čest poznat hlavní hrdinku knihy, Pavlínčinu maminku.

Po přečtení mi trvalo, než jsem se emočně uklidnila, protože je to velice silný a citlivý příběh.

Paní autorka má veliký dar vyprávění, Rododendron je její prvotina a je opravdu výborně napsaná a poutavá.
Nemohla jsem knihu odložit, potřebovala jsem vědět, jak příběh skončí.
Když jsem začala číst, bylo mi jasné, že si popláču a také to tak bylo v průběhu knížky několikrát.

Je to příběh ze života, příběh o lásce, nespravedlnosti, závisti, útrapách, překážkách, smutku ale také o silné vůli žít, o rodině a podpoře i od těch od kterých by jsme to nečekali.
Příběh který ve vás bude doznívat ještě dlouho. Cožpak je horší situace než rozdělit matku a její dítě? Uběhlo spousta let než se konečně shledaly a přesto jen na krátkou dobu.
Tolik bych těm dvěma přála více času, který jim nebyl dán.

Příběh psaný samotným životem vyprávěný tak, že si projdete celou škálou emocí, kde nebude chybět bolest, smutek ale i radost.
Jsem moc ráda, že jsem měla možnost knížku si přečíst. Mám jako památku i krásné věnování ️

V knize se nachází krásné ilustrace a také velmi chválím celkový vzhled s moc pěknou obálkou.

Vřele doporučuji a nemůžu se dočkat na další autorčiny knihy

27.06.2021

Světlo a stínySvětlo a stínyLeigh Bardugo

Grišu mám v hledáčku od doby, co jsem četla Šest vran. Poté v co jsem zhltla na jeden zátah celý seriál na Netflixu v den, kdy ho vypustili mi bylo jasné, že si chci knihu přečíst.
V první řadě musím říct, že se mi četla opravdu výborně, lehce a moc mě bavila. Díky tomu, že jsem viděla seriál, tak můžu teď říct, že se jim skutečně povedl.
Knížka je samozřejmě více zaměřená na postavy, které se během děje vyvíjejí.

K Alině i Malovi mám zatím dost neutrální postoj, Žeňa mě bavila jak v knize, tak v seriálu, to samé Baghra ale koho jsem si fakt hodně oblíbila je Temnyj. Miluju záporáky a on je prostě fantastický.

Teď už se těším, až se mi do ruky dostanou díly další.

Krásná temnotaKrásná temnotaFabien Vehlmann

Po dočtení mě napadlo jenom "kruci, co to sakra bylo...slušný bizár"

Temné, zvrácené, brutální, chytlavé, naprosto neobvyklé, nápadité, roztomile morbidní, zlověstné.

Komiks, který vám nezabere moc času ale po dočtení dlouho rezonuje v hlavě.

Roztomilí malí človíčci jsou ukázkou nejhorších lidských vlastností - krutost, amorálnost, sebestřednost jim není cizí. Úplná absence pochopení co je dobré a co zlé. Příběh který v sobě nese hromadu násilí a deprese.

Pocity po dočtení nejsou nijak příjemné. Ze zdánlivě roztomilých charakterů mě ještě teď běhá mráz po zádech.
Není to pro slabé povahy a hlavně NENÍ TO ČTENÍ PRO DĚTI, těm by se to do ruky nemělo dostat.

Krásná temnota mě šokovala v pravém slova smyslu. Je to něco tak jiného a divného, nemám k čemu to zatím přirovnat (v pár scénách jsem si vzpomněla na Happy Tree Friends)

A otázka, zda se mi to líbilo, je těžká. Může se mi něco takového líbit? Řekněme, že moje zvracenější já bylo fascinované, bylo mi jasné, že nic hezkého tam nebude ale nemohla jsem odložit dokud jsem nebyla až na konci.

Komiks má opravdu vyvedené kresby a příběh je v mnohém poučný.

No a doporučení, kdo se nebojí, jděte do toho, je to teda pořádný zážitek. Ti citlivější si dejte pozor, nic hezkého vás nebude čekat, tedy až na to boží kresbu, z té jsem fakt nadšená. Pro milovníky zvířátek, taky pozor, komiks obsahuje dosti brutální scény.

A malá rada nakonec, nesnažte si tam kohokoliv oblíbit, pro jistotu, protože nikdy nevíte, co se může stát

Zrádné mlhyZrádné mlhyKatherine Arden

Zrádné mlhy jsou první knihou, kterou jsem od Katherine Arden četla. Doma mám i Medvěda a slavíka, na kterého se chystám.

První díl Malých míst je naprosto okouzlující, krásně strašidelný a udělal na mě moc pěkný dojem.

Je to čistě kategorie horor pro mladší čtenáře ale můžu vás ubezpečit, že to vůbec ničemu nepřekáželo, protože světě div se, ano, i já poměrně ostřílený hororový nadšenec jsem tady zažila pěkně nepříjemné mrazení. A bodejť taky ne, když je to nadupané tajemnou atmosférou. Hlavně si nemyslete, že ti strašáci jsou na obálce jen tak pro legraci.

Postavy jsou krásně vykreslené, vyvíjí se postupně jak příběh nabírá na obrátkách. Moc se mi líbil vztah mezi hlavní hrdinkou a jejím tatínkem a ano, ke konci se nevyhnete dojemným scénám. Vlastně když nad tím přemýšlím, tak dojemným scén je v průběhu knížky víc.

Jak jsem již zmínila výše, myslím, že se jedná o skvělý úvod do žánru Horror, ať už pro mladší čtenáře, nebo čtenáře v jakémkoli věku, kteří chtějí něco lehce hororového vyzkoušet.
V knize jsou pěkně zakomponované děsivé prvky. A na mě kombinace mlhy, obřího kukuřičného pole, které se táhne až bůhví kam a strašáků fungovala extra dobře.

Kniha se čte sama, je napínavá s pěkně vystavěným příběhem, sympatickými hrdiny a dost děsivým záporákem. Můžu ji vřele doporučit ️

P.S. ta obálka je naprosto boží, úplně dýchá tou atmosférou

Muži, kteří nenávidí ženy IMuži, kteří nenávidí ženy IDenise Mina

Četla jsem první díl Milénia, viděla filmy a teď se mi do ruky dostal komiks.

Zdařilá kresba, už samotná obálka si říká o pozornost. Jen si nejsem úplně jistá, jestli to pochopí i ten, který nikdy nečetl knihu ani neviděl film.

PrázdnotaPrázdnotaMarianna Sztyma

Nádherný a velice emotivní, dojemný komiks o prázdnotě, která nastupuje poté, když nás náš milovaný opustí.

Příběh o samotě, prázdnotě a ztrátě. Zabývá se nelehkými otázkami, jak se vyrovnat se ztrátou a jestli to vůbec jde, jestli zapomeneme, jestli se budeme pořád trápit, jak dlouho a jak moc nás bude to prázdné místo bolet a zmizí někdy? Bude se prázdnota někdy vůbec zmenšovat?

S prázdnotou se za život každý z nás setká, bohužel je to koloběh života, nedá se jí vyhnout a patří k nám, je naší součástí ale tak jak je zmíněno na konci příběhu, bude s námi napořád ale postupně se bude zmenšovat a stane se malou a nepatrnou.

31.05.2021

Vítejte v LovecraftuVítejte v LovecraftuJ. Hill (pseudonym)

První díl ze série mě velice bavil. Uvedení do děje, seznámení s hlavními postavami, které mě sedly.

Vím, že je natočený i seriál ale zatím jsem ho neviděla a teď bych si nejprve ráda přečetla všechny díly a poté se vrhnu na seriálové zpracování.

Zámek a klíč vám nabídne kombinaci úžasného vypravěče a skvělou grafiku.

Poutavý příběh, který vás jen tak nepustí. Některé části jsou dost děsivé až brutální, výborná ponurá atmosféra a záhadné staré sídlo, to všechno vám první díl komiksu poskytne.
Jsem opravdu moc spokojená a neskutečně se těším na další díly ️

Můžu opět vřele doporučit

ChladChladScott Carson

Kniha mě nalákala svoji anotací, hned jsem věděla, že si ji budu chtít přečíst.

Příběh je rozhodně zajímavý, velmi originální. Právě svojí originalitou mě dostal, měla jsem x teorií co se bude dít a dostala jsem něco, co by mě vůbec nenapadlo.

Bavily mě hlavní postavy, které se postupně vyvíjely. Místo, kde se většina děje odehrává má propracovanou historii, krásně na vás dýchá minulost a tragédie, která se tam odehrála.

Ale bohužel, myslím že pokud by byla kniha kratší, tak by jí to prospělo. Některé části byly pro mě příliš zdlouhavé, obsáhlé a místa, kde bych ocenila delší vyprávění byly naopak krátké. Ke konci děj zrychluje, je poměrně uspěchaný.
Nemůžu upřít čtivost, tu kniha rozhodně měla.

Výprava za ptákem časuVýprava za ptákem časuSerge Le Tendre

Krásný poutavý příběh, s dojemnými a silnými momenty, který mě neskutečně bavil. Moc se mi líbila propracovaná kresba. Oblíbila jsem si nejen hlavní hrdiny ale i nápaditost, zvláštní krajiny i vedlejší postavy. I s koncem jsem velmi spokojená.

Mohu vřele doporučit

Anna ze Zeleného domuAnna ze Zeleného domuLucy Maud Montgomery

Anička mi cizí není, jako dítě jsem měla moc ráda seriálové zpracování.

A jaké pocity mám z knížky? Popravdě jsem úplně okouzlená. Holčička, která to neměla úplně jednoduché, dokáže svou dobrosrdečnou povahou a laskavostí získat nejedno srdce a náklonnost lidí okolo sebe.
Miluju Aninu obrovskou fantazii, miluju jak vidí svět, jak se dokáže těšit z maličkostí i její neutuchající optimismus.
Co se mi také moc líbilo byl popis Avonlea a celkově přírody.

Při čtení jsem se musela usmívat i když velmi často mi vhrkávaly do očí slzy dojetí.
Nádherný příběh, který můžu doporučit všem, jak dětem tak i dospělým.

HračkářHračkářAndrew Mayne

Šelmu už jsem četla před delší dobou, vlastně tehdy, když vyšla, takže lehké zopakování děje Šelmy bylo pro mě příjemné osvěžení paměti a vybavení děje.
Thea mám ráda, jeho postava mi sedla už v jedničce, miluju jeho humor a líbí se mi i tím jak je jiný, jak má svůj vlastní svět.

Komu neseděla v prvním díle spousta vědeckých informací, tak ani zde se jim nevyhne ale mě to nijak zásadně nevadilo, naopak jsem se dozvěděla spousty zajímavých a poučných věcí.

Tempo knížky mi vyhovovalo, na nudu nebyl čas a ani jsem nezaznamenala vysloveně hluchá místa. Samozřejmě pro mě, jako pro laika, některé z vědeckých částí byly opravdu těžce pochopitelné.

Opět se setkáme s velmi zajímavým případem a zajímavým postupem vyšetřování.
Tentokrát zde vystupuje tajemná a děsivá postava Hračkáře. Já miluju městské legendy, takže pro mě naprosto skvělé téma. A když se k tomu přimíchá magie, kanibalismus a mizející malí kluci tak se nedalo odtrhnout. Ve spoustě částí mi běhal mráz po zádech a to pořádně. Čtení jsem si moc užila.

A abych tady jenom nechválila, mrzelo mě, že samotný Hračkář byl takový nedotažený, ten začátek, legenda, vykreslení bylo bezvadné ale potom jako by to bylo useknuté, taková postava z velkým potenciálem, strašidelná legenda, přímo děsivá ale později je ke konci upozaděná, spousta věcí nevysvětlená, chyběla mi tam přece jenom větší omáčka.
Některé pasáže jsou už na mě příliš přitažené za vlasy. Ale jak celek to bylo vážně dobré.

Mýtus CthulhuMýtus CthulhuNorberto Buscaglia

H.P. Lovecraft je mistr hororu, miluju jeho tvorbu a zdaleka jsem od něj ještě nepřečetla tolik, kolik bych ráda.

Komiksové zpracování Lovecraftových povídek se mi velmi líbilo a musím říct, že jsem byla ráda, že je místy velmi nejasná a abstraktní, tím pádem moje fantazie mohla jet naplno. Musím říct, že efekt mrazení v zádech u povídek se několikrát dostavil, ač jsem valnou většinu z nich již četla a znala je.

Kill CreekKill CreekScott Thomas

Jednoduše řečeno, KILL CREEK byl ÚŽASNÝ!
Miluju horory o strašidelných domech a tady jsem si vrněla spokojeností.

Nevadilo mi, že knížka má ze začátku takové své pomalejší poklidné tempo, při kterém se seznámíme s hlavními hrdiny a nastíní se nám jak na tom momentálně jsou. Jejich osudy i minulost se nám postupně v příběhu odkrývá.

K hlavním postavám jsem si vytvořila vztah, bavili mě, měla jsem je ráda, bylo mi líto, co si v minulosti prožili a když na to přišlo, tak jsem se o ně pořádně bála. Líbilo se mi na nich, jak se vyvíjí, jak se mění.

Sedl mi styl psaní a bavila mě zápletka, byla jsem překvapená i skutečností, že se celý příběh neudál pouze v domě. Měla jsem také ohromnou radost za hororové filmy, které byly zmíněny na začátku knihy.

Můžu vřele doporučit

22.05.2021

Podívej se pod obrázek: Jak bydlí zvířataPodívej se pod obrázek: Jak bydlí zvířataEmily Bone

Zvířata byla a jsou jedním z nejoblíbenějších témat dětských knih.

Už od mala jsem milovala knížky o zvířatech, zajímalo mě všechno, jak žijí, čím se živí, kde bydlí, jak vypadají mláďata atd.
A co že mě to chytlo, že jsem se pustila do téhle knížky, která je přece jenom určená pro o hooodně mladší ročníky? No jednoduše už jsem si potřebovala na chvilku odpočinout od všech hororů, thrillerů, detektivek a jenom vypnout, ponořit se do nádherných ilustrací od Maribel Lechuga.

Jak bydlí zvířata od Emily Bone je kouzelná dětská knížka s krasnými ilustracemi, odklápěcími okýnky a velmi zajímavými informacemi o zvířatech.
Krom klasických odklápěcích okýnek jsou zde i víceúrovňová, která obsahují další zajímavosti.

StrašáciStrašáciMathieu Salvia

Úžasná záležitost. Tohle jsem četla jedním dechem, je to bomba. Strašně moc mě to bavilo, opravdu tolik, že mám takovou chuť pustit se do komiksu ještě jednou od začátku.
Nenacházím dostatečná slova nadšení, protože tohle je tak fantastický, jak jen může být.
Výborný příběh, okamžitě jsem si zamilovala ústřední postavy, kterým jsem celou dobu fandila. Na konci jsem řvala jak želva.

Tohle je nefalšovaná městská hororová fantasy, která obsahuje neskutečně zajímavé postavy. Kde klaďas/zachránce není vůbec typický ale záporáci jsou teda echt fujtajbloví.

Ještě bych s nimi v příběhu chtěla být, chtěla bych delší konec, některé scény prodloužené ale přesto jsem opravdu šťastná že jsem si tenhle komiks mohla tak užít.

Kresba mě dostávala do kolen, je bezvadná.

Takže shrnuto a podtrženo milionkrát DOPORUČUJU, nebudete litovat. Je to skvost

Hodnocení: 5*/5

22.05.2021

Jedlička se narodilaJedlička se narodilaOksana Bula

Totálně mě dostaly nádherné ilustrace v pastelových barvách, je to tak krásně zpracované. Každou jednu stránku jsem si užila. Tukoni jsou tak roztomilí a celý příběh je tak krásný.

Četla jsem spoustu názorů, že knížka obsahuje malinko textu, ano je to pravda ale nemyslím, že je to na škodu.
Sice zatím nemám drobečka, kterému bych o tukonich mohla číst ale dokážu si představit, jak kolem toho upředu daleko delší příběh. Fantazii podněcují ilustrace přes celé stránky, které vypráví celý příběh.
S knížkou se bude dobře pracovat, dá se krásně vyprávět i o každém zobrazeném zvířátku a tím pádem vám nebude vadit, že je textu v knížce málo.

Určitě vřele doporučuji a těším se na další autorčiny knížky