rose rose komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Napínavé od začátku do poslední stránky. Ta představa, co všechno musela Merete vydržet, je děsivá. A obě postavy kriminalistů jsou sympatické. Čte se to dobře, je tam spousta skvělých hlášek se suchým humorem. Těším se na další díly.

02.02.2014 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Jak tak sleduju komentáře u téhle knížky, bylo o ní napsáno snad už všechno. Já za sebe musím poctivě přiznat, že válečné knihy normálně ze zásady nečtu, prostě se mi u nich dělá špatně. Ale tady jsem udělala výjimku, když se o knížce tolik mluví a píše. Je to smutné, děsivé a bezútěšné čtení. Všechny ty příběhy a postavy vlastně vypovídají o jednom jediném – co všechno dokáže z lidí udělat nejdříve válka, a pak lidská tupost a fanatismus. Ke konci knížky už jsem dočítala trochu bez toho prvotního zaujetí, bylo to opravdu depresivní a beznadějné, až se mi tomu nechtělo věřit, že by se v Gertině životě opravdu nenašla žádná světlá, útěšná a hojivá chvíle, která by jí dala zapomenout na všechny ty hrůzy.

25.01.2014 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Hodně napínavé a svižné čtení. Nemohla jsem se odtrhnout. Vraha jsem začala tušit několik kapitol před koncem, ale i tak jsem byla napnutá jak to celé dopadne. Moc jsem si to užila.

18.01.2014 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Pro mě první setkání s Lincolnem Rhymem. Hodně zajímavá postava. A příběh sám je napínavý od první stránky. To nečekané finále je skoro horrorové. Moc hezky jsem si početla a už vyhledávám další díly, které si vypůjčím.

13.01.2014 5 z 5

Záhady Orientu Záhady Orientu Arnošt Vašíček

Další ze série záhad. Tajemství na každé stránce a všechno doplněno krásnými fotografiemi. Tenhle autor nikdy nezklame. Všechno má bezpečně doložené, prověřené, uvěřitelné, A má úžasně široký záběr, tenhle jeho cyklus už obsáhl snad celý svět. Skvělé čtení.

11.01.2014 5 z 5

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Knížka mě chytila hned od prvních stránek a vydrželo mi to až do konce. Je tam spousta zajímavých příběhů - tajemství mrtvého vojáka nalezeného téměř po sto letech, příběh služky Cat, která si chce žít svůj vlastní život se svou láskou, příběh vikáře, vzhlížejícího ke svému idolu, láska jeho ženy Hester, která až po dlouhém trápení poznává, jak věci mají. A události z roku 2011 to celé hezky doplňují. Skvělé čtení, dávám plný počet.

30.12.2013 5 z 5

Sváteční vraždy Sváteční vraždy Daniela Fischerová

Pokračování malých detektivních příběhů s vyšetřovateli-amatéry. První díl se mi líbil víc. Tohle mi připadalo už takové jakoby podle jednoho schématu. Sejde se skupinka lidí, kteří se neznají, vždy na nějakém odlehlém místě, objeví se mrtvola a než stačí přijet policie, Kristýnka a Medard to pohotově vyřeší. Chápu, že v tomhle malém formátu se nedají nějak moc rozvíjet charaktery postav ani dějová zápletka, ale ke konci už jsem se docela nudila.

23.12.2013 3 z 5

Oči pouště Oči pouště Zoë Ferraris

Detektivka z exotického prostředí. Takže při pátrání po vrahovi se dovídáme spoustu zajímavých reálií ze země, kam se podívá jen málokdo. Dobře se to čte, rozuzlení je překvapivé a ta exotika pro mě byla docela zajímavá

23.12.2013 4 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Napínavé od začátku do konce. Krvavý začátek, a těch mrtvol až až, to je pravda. Ale pro vývoj děje to asi bylo nezbytné. Tahle autorka umí vymyslet zajímavé postavy a udrží nás v napětí až do posledních stránek.

12.12.2013 5 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Po Letní smrti, která se mi líbila, jsem byla zvědavá na další díl. Musím říct, že mě knížka tentokrát moc neuchvátila. Připadalo mi to roztříštěné, zdlouhavé, plavala jsem ve jménech postav, prostě jsem si to tentokrát neužila. Ani nemám moc chuť na jarní díl, i když bych ráda věděla, jak to dopadne s Malin.

08.12.2013 3 z 5

To by se veterinářce stát nemělo To by se veterinářce stát nemělo Cathy Woodman

Příjemná oddychovka. Veterinář v sukních na malém městečku, zvířecí příběhy, zajímavé postavy, láska. Na večery po náročném dni docela dobré čtení.

30.11.2013 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Problematika mimozemských mikroorganismů, které se ocitnou na Zemi je určitě aktuální stále, stejně jako popisy supertajných supervybavených vojenských a výzkumných center. Knížku jsem četla už kdysi a teď jsem se k ní vrátila. Po těch letech mi najednou připadala méně „akční“ než tehdy. Možná to bude tou záplavou technothrillerů, které tehdy ještě neexistovaly.

30.11.2013 4 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Nemohla jsem se začíst. Měla jsem problém s tím přeskakováním z jedné postavy ke druhé. Pořád se mi ti tři chlapíci pletli a musela jsem se vracet. Řekla bych, že od téhle autorky jsem četla lepší věci.

30.11.2013 3 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Naprosto jedinečně vystižená atmosféra malého města. To dusné horké léto mezi kukuřičnými lány jsem úplně cítila a při čtení scén z jeskyní jsem se klepala zimou. Hrůza přicházející „odnikud“ uprostřed noci byla hodně sugestivní. Pendergast jako vždy dokonalý, další postavy zajímavé. Hezky jsem si početla a krásně jsem se bála. Dávám plný počet.

16.11.2013 5 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Na můj vkus trošku hodně mrtvol, ale bála jsem se celkem s chutí. Sympatické postavy, svižné tempo, docela překvapivé rozuzlení. Na pročištění hlavy jako dělané.

16.11.2013 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Čtyři povídky, čtyři příběhy. Tu první (1922) jsem musela číst po kouskách a dělat si pauzy, protože to na mě byla silná káva a dělalo se mi mdlo. Ani nemůžu říct, která se mi líbila nejvíc, všechny byly skvělé. Bála jsem se u všech. Ta první je opravdu koncentrovaná hrůza par excellence. Nedoporučuju číst před spaním.

10.11.2013 4 z 5

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

Pro mě první setkání s autorem. Dobré počtení. Je tam napětí, příroda, žhavé otázky kolem životního prostředí, odlišná kultura domorodců, boj na život a na smrt... Skvěle napsané.

07.11.2013 5 z 5

Ďáblův elixír Ďáblův elixír Raymond Khoury

Určitě napínavé akční čtení, ale asi jsem měla trošku jinou představu o příběhu. Čekala jsem nějaké bloudění v amazonských pralesích a pátrání po tajemné bylině. Takhle mi to přišlo jako celkem banální střílečka. Ale ten svižný závěr a úvahy o reinkarnaci se mi docela líbily.

30.10.2013 3 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Napínavé čtení od první do poslední stránky, i když se nevyhneme pár stránkám teorie, bez těch by to asi nešlo. Hororové scény a mistrně vygradované napětí. Problematika možná před pár lety ještě neskutečná, dneska už možná téměř na dosah ruky. Až z toho mrazí.

23.10.2013 5 z 5

Tři vraždy a král Tři vraždy a král Daniela Fischerová

Docela osvěžující změna v záplavě švédských detektivek plných vyspělé kriminalistické techniky a zástupů specialistů. Tady se řeší případy jen selským rozumem, bystrým okem a bez sofistikovaných metod. Kristýnka i Medard jsou sympatičtí amatérští vyšetřovatelé se skvělým pozorovacím talentem.

21.10.2013 4 z 5