Oči pouště

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtiva a svižná detektivka z exotického prostředí, která staví na autorčině skutečné znalosti saudskoarabských konvencí a nabízí pohled za zavřené dveře ženských částí arabských domovů. Pouštní průvodce Nayir a mladá molekulární bioložka Katya se setkávají a postupně sbližují za tragických okolností. Šestnáctiletá Nouf, sestra Katyina snoubence a Nayirova přítele Othmana, se těsně před svou svatbou ztratila. Její zámožná a vlivná rodina najímá Nayira, který se v přilehlých pouštích dobře vyzná, aby ji našel. Nákladné hledání však končí smutně - dívka je nalezena mrtvá u hranice pozemků své rodiny. Tím však napínavé a vášní protknuté pátrání teprve začíná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82084/oci-pouste-82084.jpg 455
Série

Katya Hijaz 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Jota
Orig. název

Finding Nouf, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Oči pouště

Přidat komentář
Delitka
06. dubna

Velice osvěžující detektivka. Celou dobu při čtení jsem měla šílenou chuť na datle, které tam hrdinové knihy průběžně pojídali ????

Baruš111
13.11.2019

Velmi se mi knížka líbila, byla hodně zajímavá, dobře udělané že se do poslední chvíle nevědělo kdo je vrah...


broskev28
22.12.2018

Detektivní příběh ozvláštněný prostředím - odehrává se v Saúdské Arábii. Společenské "předpisy" neumožňují vyšetřovateli zeptat se na věci potřebné pro odhalení zločinu ani mužů, natožpak žen; to se pak těžko vyšetřuje! Ale příběhu to na čtivosti neubírá, spíš naopak.
Já jsem - na rozdíl od Surikata komentáře - byla velmi překvapená rozuzlením. A už se těším na Tajemství závojů; třeba se vztah Katyi a Nájira konečně někam posune . . .
P.S. Jen ta několikrát se opakující chyba - "navštívil jsem Ašráwíjovi" - mě lehce iritovala.

i.stefany
24.04.2018

Velmi čtivý příběh s detektivní zápletkou, zasazený do exotické pouště. Od začátku příběhu se řeší nález těla mrtvé dívky a postupně se nám odkrývají stopy a důkazy vedoucí k pachateli. Potěšilo mě, že tato kniha byla trochu jiná než ostatní současné knížky z arabského světa.

Jája92
27.01.2018

Výborná knížka, která mě zaujala a nedokázala jsem ji odložit dříve, nežli jsem se zdárně nedočetla poslední řádek knihy.

mynamail
26.09.2017

Vášní protknuté pátrání....
Pokud na základě této věty z textu o knížce čekáte příběh s milostnou zápletkou, tak se nedočkáte. A že by se Nayir a Katyia nějak zvlášť sblížili se mi taky nezdálo. prostě jen spolubřešili případ.
Moje očekávání to naštěstí nebylo, takže jsem se do příběhu ponořila a hltala jsem stránky jednu za druhou.
Detektivka zasazená do Saudské Arábie.
Ale hlavně - přiblíží život žen i mužů, kteří jsou islámu oddáni. Respektují a dodržují pravida a zásady. Jak obtížné je ovšem pro muže spolupracovat s ženou, jak obtížné je pro ženu prosadit svá podezření.
Komické - i když vím, že skutečné - mi přišlo, že ženy zahalené do burky se vlastně ani vzájemně nepoznávají! Při příchodu jedné do obýváku, kde prožívají celý svůj život, se musí dotazovat, kdo přišel...
A přesto (nebo právě proto) i zde dochází k závisti, touhám, intrikám...
Nuž, přečtěte si. Udělejte si svůj názor. Nudit se nebudete.

VeruRomanská
23.10.2016

Úžasné, úžasné, úžasné! Kniha se mi velice líbila, taktéž druhý díl. Člověk nahlédl do odděleného světa žen a mužů v arabských zemích, ale zároveň ho hnala touha zjistit, kdo je vrah.

SmisekIvuska
12.11.2015

Za mě super knížka - napínavé čtení, člověk se dozví něco z toho prostředí a i když tuší, kdo to mohl udělat, nakonec ho to překvapí...

1

Doporučujeme

Karibské tajemství
Karibské tajemství
Mlýny osudu
Mlýny osudu
Oběť bez tváře
Oběť bez tváře
Jarní mrtví
Jarní mrtví

Autor a jeho další knihy

Zöe Ferraris
americká, 1970

Podobné knihy

Kniha Oči pouště je v

Právě čtených1x
Přečtených83x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených8x
Knihotéce67x
Chystám se číst39x
Chci si koupit7x
dalších seznamech2x