rose rose komentáře u knih

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Myslím, že už jsem četla lepší detektivky. Nějak jsem se nemohla začíst, bylo to takové překombinované, místy nepřehledné. Ten konec se dal vytušit už pár stránek předem, ale připadal mi hodně přitažený za vlasy. Ale na tři hvězdičky to určitě stačí.

16.11.2014 3 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Výborné čtení s rychlým dějem, zajímavými postavami a reáliemi. Chvílemi opravdu hodně sugestivní, scény v podzemní svatyni mi působily až klaustrofobické pocity. Napínavé až do konce. Doporučuji dál.

29.10.2014 5 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Asi jsem čekala trochu něco jiného. Tohle bylo trochu rozvláčné, popisující hlavně vnitřní rozpoložení hlavního hrdiny, a klíčová milostná scéna mě neokouzlila, spíš mi připadala nechutná. Závěr knížky tak nějak vyprchal do neurčita. Docela by mě zajímalo vidět tenhle film.

28.10.2014 3 z 5

Tajuplné objevy Tajuplné objevy Arnošt Vašíček

Super čtení pro ty, které zajímá problematika záhad a tajemných objevů. Skvěle napsané, nabité novými informacemi, krásné obrázky. Jeden z mých nejoblíbenějších autorů už po mnoho let.

28.10.2014 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Lincoln Rhyme nikdy nezklame, vždycky případ vyřeší, i kdyby byl úplně neřešitelný. Fascinuje mě popis těch sofistikovaných kriminalistických metod a přístrojů. Příběh je zajímavý, i když ke konci už laskavý čtenář asi vytuší, kterým směrem se ubírá. Jen jsem nějak nemohla pořád dočíst až do konce, stačilo by možná o stovku stránek méně.

28.10.2014 4 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Spletité, komplikované, těžko uvěřitelné čtení. Nějak jsem se do toho nemohla zabrat, přišlo mi to jako sci-fi o neprůstřelných robotech. Zápletka okořeněná lekcemi z astrofyziky, konec očekávaný, prostě k téhle knížce už se určitě vracet nebudu.

07.10.2014 2 z 5

7 klíčů ke štěstí 7 klíčů ke štěstí Deepak Chopra

Poctivě jsem se snažila této knížce porozumět, ale nějak jsme se s autorem minuli. Jeho moudrá slova o cestě ke štěstí se mi nějak nepodařilo rozluštit do takové verze, ze které bych si mohla něco pro sebe použít. Uvědomuju si, že to je asi spíš moje chyba, že takovéto texty jsou pro mě asi příliš abstraktní. Prostě mi to nic neříkalo. Lituju.

21.09.2014 2 z 5

Smrtelné nebezpečí Smrtelné nebezpečí Sandra Brown

Řekla bych, že to je taková průměrná tuctovka se standardním obsazením – padouch, z něhož se posléze vyklube hrdina, krásná hrdinka, zkorumpovaní policisté, neprůstřelní agenti... a jak je u téhle autorky zvykem, i sex vylíčený do detailů... Ne že bych se nudila, ale nijak mě to neuchvátilo. Čtvrtou hvězdičku přidám kvůli docela překvapivému závěru.

21.09.2014 4 z 5

Bílý oheň Bílý oheň Lincoln Child

Napínavé, žádné přebytečné řeči, rychlý spád, Pendergast jako vždy dokonalý. Svižný a dechberoucí závěr. Co víc si přát? V rámci žánru, když nehledáme literární perly, určitě hodně blízko k vrcholu žebříčku.

16.09.2014 5 z 5

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Arta Paasilinnu jsem zatím četla moc ráda. Ale tahle knížka mě totálně zklamala. Až do poslední stránky jsem vlastně nepochopila, o čem to bude. No, dejme tomu, že každý autor má nárok někdy vydat trošku nepovedené dílo. Na Paasilinnu ještě nezanevřu, počkám si na další knížku. Doufám, že tohle opravdu už nikdy víc.

09.09.2014 2 z 5

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Úžasný román, překrásné postavy, celá dlouhá historie několika životů. Musí se číst opatrně, je trochu náročné se orientovat v časových rovinách, ale stojí to za to. Musela jsem se soustředit taky na to, kdo je Danny a kdo Dominik, občas jsem v tom plavala. Ale i tak mi to vychází na 5 hvězdiček.

09.09.2014 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Skvěle napsané, jedno překvapení stíhá druhé. Když už si myslíme, že už je všechno jasné, všechno je jinak a zase máme nad čím přemýšlet. Lincoln Rhyme je skvělý, moc se těším na další díly ze série.

24.08.2014 5 z 5

Pojistka smrti Pojistka smrti Robin Cook

Během první půlky jsem se nudila tak, že jsem chtěla knížku už odložit. Pak ale děj nabral na tempu a všechny kousky skládačky začaly zapadat do sebe. Tak jsem ten příběh vzala na milost a druhá půlka se četla docela dobře.

11.08.2014 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Skvěle napsaná detektivka napínavá až do konce. Tak jak to má být, padouch byl nakonec vzorňák a vzorňák se ukázal být padouchem. Ale to se dalo čekat. Je to dobré počtení, kde se ani chvilku nenudíte. Hmyzoun je zajímavá postava, a při čtení se vlastně docela nenápadně dozvíme zajímavosti ze života hmyzu. Úplně na konci už mi to teda připadalo hodně překombinované (scéna na operačním sále), ale to asi k tomuhle druhu literatury patří. Určitě jdu do dalších dílů.

04.08.2014 5 z 5

Zahráváš si s ohněm Zahráváš si s ohněm Nora Roberts

Atraktivní prostředí jednotky hasičů, kteří likvidují lesní požáry. To je určitě zajímavé. Spousta postav, ze kterých si musíme vyhmátnout toho správného padoucha. Ale přišlo mi to trochu moc upovídané, připadalo mi, že bych se klidně obešla bez takových 100 stránek. Ale finále bylo napínavé a padouch byl dopaden, láska si přišla na své a všichni byli strašně happy. Jako čtení na dovolenou to docela ušlo.

30.07.2014 3 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Skvělý detektivní thriller. Některé partie byly hodně sugestivní a i v letním horku jsem měla pocit, že se brodím závějemi. Konec byl překvapivý, napínavé čtení až do poslední stránky. Vylíčení opuštěné osady uprostřed liduprázdné krajiny bylo opravdu strašidelné. Tahle autorka mě zaujala a najdu si její další knížky.

26.07.2014 5 z 5

Jsem z toho trochu rozpačitá. Knížka je v podstatě snůška všech možných absurdit s exkurzemi do minulosti se všemi možnými historickými zvraty a událostmi. Trošku mi to připomínalo knížky Arta Paasilinny, ale ten se mi líbí víc. Tohle je na můj vkus až trochu moc překombinované, i když k tomuto žánru to asi patří.

26.07.2014 3 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Čtvrtá ze série, pro mě asi zatím nejlepší. Má to rychlý spád, je tu i hodně o Malin a jejím vnitřním boji, i o celém jejím týmu. Jen trošku mě zarazil obraz té rodiny Kurtzonových – připadá mi to až přehnaně vymyšlené, jací že to byli odporní zlí podlí zločinci. Trošku až moc těch špatných vlastností. No ale pro vyznění celé zápletky asi nutné. Dobře jsem si početla. A už s napětím čekám na Páté roční období.

14.07.2014 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Nádherné příběhy, spojující se na konci v dojemném finále. Tolik životních příběhů, osudů, postav, emocí. Krásné čtení, jako i ostatní knihy od tohoto autora.

09.07.2014 5 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

Dobrý detektivní thriller. Na odreagování jako stvořený. Některé věci se dají vytušit před koncem, ale zakončení je docela šokující. Napínavé až do konce, s klidným svědomím můžu doporučit dál.

02.07.2014 5 z 5