Záhady Orientu

Záhady Orientu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181533/zahady-orientu-181533.jpg 4 17 17

Známý autor ve své nové knize zavádí čtenáře především do Indie, Japonska, Číny a dalších orientálních zemí. Předkládá řadu zajímavých důkazů o mimozemských návštěvách nejen na úsvitu lidských dějin, ale i v současnosti. Představuje tajné rukopisy, ukryté v himálajských klášterech, i nové nevysvětlené archeologické nálezy. Pátrá po ztracených židovských kmenech a pokouší se rozluštit další velké otazníky naší historie. Z pobytu mezi indickými svatými muži přináší překvapivé svědectví o jejich "nadpřirozených" schopnostech, které mnohdy připomínají zázraky.... celý text

Přidat komentář

Adapa
14.04.2023 4 z 5

Další útlá knížka ze série záhad od Arnošta Vašíčka mě nyní zavedla převážně do Japonska, Číny a Indonésie. Je to oblast, kterou z pohledu záhad tak nějak moc neznám a indická božstva mi vždy byla něčím nesympatická a chaotická.

Nejvíce mě zaujala kapitola o zatopených podmořských městech, stavbách a pyramidách u Japonska. A najednou propojení s egyptským bohem Thovtem, který by snad odsud mohl kdysi přijít do Egypta. Vysvětleno to bylo logicky, nejvíce z té knížky mi vrtá právě toto hlavou.

Zaujala mě pak ještě část o hrobech Ježíše Krista. Autor předložil různé indicie, že mezi dvanáctým a třicátým rokem života žil Ježíš v Indii a po své ukřižování se sem vrátil a dožil se úctyhodného věku. Podobné důkazy pro pohřbení v Indii existují i pro Japonsko

Další zajímavou částí bylo pátrání po ztracených izraelských kmenech na území Japonska a Indie. Opět to znělo tak krásně logicky a já o tom slyšel poprvé.

Stránky o tzv. nebeských psech nebo pátrání po Yettim mě ale nějak nezaujalo a přišlo takové plné otázek a bez nalezení odpovědí. Jen škoda, že Vašíček opravdu klade spoustu otázek, naznačuje někdy řešení, ale jak píše níže uživatel Nibiru, přijde mi to také, jak kdyby se pan Vašíček bál vyslovit nějaký názor a ten si prosadit.

Do očí mě tam byly anglické názvy některých běžných zeměpisných míst, například Tian-Shan místo běžně česky používaného jména Ťan-šan.

Rozhodně ale doporučuji k přečtení jako příjemnou záhadologickou jednohubku.

jan6775
30.01.2017 5 z 5

Čtivá a záhad plná kniha, stále je plno ? které můžeme prozkoumat.


medvedice
26.05.2016 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. A jako bonus nám naběhla televizní stanice KINOSVĚT a v pořadu planeta záhad bylo to co jsem četla. Super, ráda si přečtu i se podívám na pořad v TV.

Nibiru
01.07.2015 4 z 5

Tohoto našeho "Dänikena" mám ráda, píše poutavě a také po záhadných památkách sám pátrá , takže nepíše jenom o převzatých informacích. Trochu mi ale vadí, že jeho hypotézy nejsou ucelené a jsou příliš otevřené, jakoby se bál vyslovit zcela otevřeně svůj názor.

tenax
20.06.2014 4 z 5

Čtení podle mého gusta. Vašíček má obrovský přehled o nejrůznějších záhadách, často vychází z vlastních zkušeností. Jediné, co mi v jeho knihách schází, je více údajů o původních zdrojích citovaných pověstí a informací.

rose
11.01.2014 5 z 5

Další ze série záhad. Tajemství na každé stránce a všechno doplněno krásnými fotografiemi. Tenhle autor nikdy nezklame. Všechno má bezpečně doložené, prověřené, uvěřitelné, A má úžasně široký záběr, tenhle jeho cyklus už obsáhl snad celý svět. Skvělé čtení.