Tři vraždy a král

Tři detektivní novely klasického typu — To nejlepší nás ještě čeká, Panenka vúdú a Blbec ve skříni — bez kriminalistů a bez vědeckých metod, záhady vyluštěné všímavostí a zdravým rozumem. Amatérští pátrači Medard a Kristinka jsou už v těch nejlepších letech. Oba se dobře vyznají v lidech a chodí s očima otevřenýma. Každá ze tří vražd se odehraje v uzavřeném prostředí a s malým počtem osob. Prostor nelze opustit a všichni vědí, že jeden z přítomných je vrah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120677/tri-vrazdy-a-kral-120677.jpg 3.424

Kristinka a Medard 1.

Detektivky, krimi, Novely, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Tři vraždy a král

Tevik
20.04.2020

Milé překvapení, pěkně napsané, tři krátké případy, zajímavé rozluštění, líbila se mi i nadsázka.

Marcik7
05.02.2019

velmi dobře napsané příběhy, milý jazyk a překvapivé pointy

PavlineCZka
17.08.2017

Celkem odpočinkové poutavé a lehké čtení (i když nepravděpodobné), doporučuji například k vodě na léto.

kuruteku
21.01.2017

Zajímavé postavy, první povídka mne mile potěšila, druhá mi trochu přišla jako do počtu, poslední uklidnila, že to jsou detektivky svého druhu. Happy End mne navnadil, že jde o vynikajícíé spisovatelku, povídky vrátily na zem. Čtivé, dobré, ale jen tak na pár hodin, autobus, vlak, ukrácení času.

JiříM
12.10.2016

Jedna hvězdička za snahu, druhá za poslední povídku. Jinak nic moc.

danazeskolky
30.05.2015

Nečtu moc detektivky, tato mi byla doporučena a nelitovala jsem. Docela jsem se příjemně bavila. Klidně si přečtu od DF nějakou další (mám v plánu Happy end). Ráda střídám témata a tohle mi fakt přišlo v pravou chvíli. Obešla bych se sice bez ní, ale přistihla jsem se, že se těším na chvilku, kterou si "urvu pro sebe" a budu číst.

kika 13
01.07.2014

Mě to docela nudilo první povídka je pěkná.

Modrina
08.06.2014

S Agathou Christie bych moc nesrovnávala, ale ani nevidím tu "zlodějnu". "Detektivové" jsou netradiční, schopnosti mají lehce přehnané - ale na to jsme zvyklí, někdo má malé šedé buňky, někdo třeba skvěle vytrénovaný sluch. :) Mně se knížka četla vcelku dobře a rozhodně ji doporučuju coby lehkou oddechovku.