RosaLucis RosaLucis komentáře u knih

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásná sbírka básní. Potřebovala jsem tip na recitování do školy, a tady si nešlo nevybrat. Z celé knížky vyzařuje teplo domova. Seifert je nejlepší básník co znám.
Ps: Vybrala jsem si První dopis mamince

11.05.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Naprosto geniální kniha! Nedokážu jsem ji dostat z jlavy. Přečtena za jeden den. Po jejím dočtení jsem jsem byla úplně mimo. Celý příběh je neuvěřitelně depresivní, pojednává o velmi děsivém období naší historie. Tato kniha vás chytí za srdce a už se nepustí.

16.08.2017 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Dokonalý, dojemný příběh. Při čtení jsem se smála, i nejedna slza ukápla. Přečteno jedním dechem.u

27.11.2016 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kupodivu celkem dobře čtivá kniha s moc hezkýma myšlenkama. Některé části mi ale přišly nadbytečné.

18.01.2021 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Coleen Hoover mě nepřestane fascinovat. Opět perla plná emocí a originálního příběhu. Jasně, je to slaďárna, ale nejen to. Zamilovala jsem si snad všechny postavy (tedy kromě Sydneina ex-přítele a ex-kamarádky)
Ale i přes dobrý příběh, originálně pojetého "hlavního" kluka (kdo četl, ví) a vtipné pasáže by byla kniha jen dobrou knihou. To, co z ní dělá nezapomenutelnou je práce Griffina Petersona, díky němuž si můžeme poslechnout všechny songy o nichž se kniha zmiňuje. Tento nápad mě fascinoval, a i při psaní tohoto hodnocení je stále poslouchám;-)

16.08.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Neuvěřitelné... Hned se pouštím do druhého dílu, takže nemám čas na delší hodnocení. Možná později, až přestanu prožívat naprostou euforii...
SOILER: Miluju Tamlina♥️ A trochu mě štvala Feyre, že nemohla rozluštit tu hádanku. Já znala odpověď hned.

01.01.2018 5 z 5

Armageddon jako muzikál Armageddon jako muzikál Robert Rankin

Příběh, v něm není nic nemožné. Vtipné postavy, super dialogy a vlastně všechno tak trochu na hlavu postavené. Nevím, co autor při psaní kouřil, ale chci to takyXD

28.08.2017 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Existují dobré knihy, tahle to ale rozhodně není. Jsou i skvělé knihy, ale Falešný polibek je mnohem víc než to. Nemohla jsem se odtrhnout od Liina dobrodružství, přesvě dčená že přesně vím, kdo je zabiják a kdo princ. O to větší byl můj šok. Tímto ale příběh rozhodně nekončí. Ne, tato kniha je příběh plý lásky, nenávisti, boje, zrady, milosrdenství. Autorku zrovna tak miluji, jako nená vidím. Jak mohla zakonçit knihu v té nejvíce napínavé části?!?

29.06.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Z knihy mám dost smíšený popis. Když jsem ji začala číst, nevěděla jsem do čeho jdu. Nečetla jsem anotaci, jen jsem věděla, že to byl hrozný bestseller. Takže má očekávání byla dost vysoká.
Louisa mi moc sympatická nebyla. Celkově na mě knížka působila jako skvělý nápad, ale celý příběh se mohl více vyvíjet a také bych ocenila více popisu pocitů, a méně popisu uklízení.
Nezpochybňuji, že kniha vypráví o velmi citlivém tématu. I slza mi ukápla, jen to na mě celé působilo tak nějak nedotaženě.

28.05.2017 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Knihu jsem četla již podruhé. Líbí se mi jak se autorka poprala s dost citlivým tématem. A pak samozřejmě kvůli Lucasovi:-)

12.03.2017 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Kniha byla neuvěřitelná! Napínavá, čtivá a chytrá. Čapek se dokáže pozastavit nad jinak obyčejnými věcmi a udělat z nich něco mimořádného.

11.11.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Dle mého názoru zatím nejslabší kniha od Hooverové. Bavili mě pouze kapitoly o Milesově minulosti. Většina kapitol s Tate byla pouze vsuvka zajišťující více stran.

10.10.2016 3 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Poutavý příběh podle skutečnosti. Oceňuji odvahu Veroniky Kašákové, neboť podělit se o vlastní zážitky a vzpomínky bývá někdy těžší než napsat celou sérii.

18.04.2016 4 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Knihu bych popsala asi takto: úžasná, citová a hlavně ŠOKUJÍCÍ!
Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla, snad se mi tak líbila právě kvůli tomu že jsem se dokonale vcítila do role Shelley, máme toho spolu dost společného. I některé události jako by byli z mého života( např. popáleniny od hořících vlasů) Nevěřím že tuto knihu napsal muž, všechny situace byli opravdu důvěryhodné a Shelleiny pocity... Na mém žebříčku je opravdu vysoko.

20.03.2016

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nevím co říct. Tahle kniha mi toho dala tolik... Nedokážu si představit jak přežiju to čekání na další díl. Každou vteřinu, jsem prožívala to co Feyre. Hrozně si jí vážím, neboť u young adult knih mám často chuť hlavní hrdinku uškrtit, ale Feyre mi naprosto přirostla k srdci. Je mi obrovskou inspirací k mé vlastní výtvarné tvorbě. Několikrát jsem se musela v průběhu knihy přemáhat abych ji na chvíli nezavřela a nepokusila se namalovat to, co jsem ve své mysli viděla. Mám dojem jako kdyby ta kniha byla napsána přímo pro mě, tak perfektně jsme si sedly. Musím se přiznat že po dočtení jsem chvíli jen seděla a tupě zírala do zdi...

06.01.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Dech beroucí příběh při kterém vám bude mráz běhat po zádech. Nedoporučuji číst večer, když vám nejde usnout (jako jsem to udělala jáXD) Musím říct, že jsem neměla nejmenší tušení kdo je vrah. Agathe Christie i panu N. Z. Namy patří velká poklona.

12.03.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha mě opravdu bavila. Splnila má očekávání, ale bohužel nemohu říct že by je překonala. Něco mi tam chyběla, celou dobu jsem čekala na chvíli kdy si řeknu Wau, to je úžasný, ale ta chvíle nepřišla. Snad v dalším díle který si rozhodně přečtu.
SPOILER SPOILER SPOILER
Poprvé jsem se v milostném trojúhelníku nemohla rozhodnout komu dát přednost. Ze začátku byl mým jasným favoritem Dorian, ale ta Chaolova nedostupnost a rozpačitost má také něco do sebe. :-)

19.01.2017 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Pane Bože! To bylo... Neuvěřitelně fantastické!!!!!
Po celou dobu čtení jsem byla v rozporu, jestli číst rychle ať už se konečně dozvím jak to skončí, nebo pomalu abych si vychutnala každý okamžik.
Autorka vymyslela geniální příběh, úžasné hrdiny a já před ní smekám. Neuvěřitelné.
SPOILER SPOILER SPOILER
Na konci jsem se opravdu hodně bála, o Cress, Cinder, Thorneho (který mi nakonec přeci jen přirostl k srdci). Když z vlka udělali mutanta, musela jsem na chvíli přestat číst a rozdýchat to.
Nemůžu se dočkat až si přečtu doplňkovou knihu z pohledu Levany a povídky;-)

17.01.2017 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Zamilovala jsem si Cress. Je neuvěřitelné, jak autorku dokáže každou postavu do detailů promyslet. Cress byla tak nevinná, plachá. Myslím že ten Creesin trik s přesvědčováním někdy použiji při písemce z matiky.
Jsem nejlepší matematik. Každou písemku zvládnu na jedničku. Nic mě nerozhodí...
Každopádně kniha byla stejně geniální jako ty předchozí.
SPOILER
Doufala jsem, že mě třeba Cress donutí najít na Kapitánu Thornovi něco, proč bych ho měla mít ráda. Ale ne. Ten pitomec si Cress nezaslouží. Doufám že se do příštího dílu polepší.

11.01.2017 5 z 5

Fiorella a dům ztracených duší Fiorella a dům ztracených duší Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška nezklamal. Fiorella už je u nás v rodině takový rituál. Děda koupí knížku, nejdřív si ji přečtu já, potom máma, babička a nakonec i děda. Stává se z toho rodinná tradice;-)

07.01.2017 5 z 5