Armageddon jako muzikál

V prvním díle své volné trilogie, zameřené na možné varianty "konce světa", líčí známý britský autor planetu Zemi jako gigantické jeviště, na němž se odehrává nejúspěšnější televizní seriál v galaxii. Mimozemšťané, kteří tuto nekonečnou "show" od začátku režírují, však mají starosti s klesajícími údaji o sledovanosti a rozhodnou se, že je třeba zásadního dějového zvratu. Lidstvo, zdecimované nukleární katastrofou a povinně přilepené k televizním obrazovkám, totiž přestává být ze seriálového hlediska vděčným námetem. Mimozemský cestovatel proti proudu času, jehož úkolem je dosadit Elvise Presleyho za prezidenta Spojených států, a jeho smolařský pozemský protějšek Rex Mundi pak rozehrávají humornou partii náhod a skvostných literární gagů z rodu knížek Terryho Pratchetta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59389/armageddon-jako-muzikal-59389.jpg 3.918

Armageddon 1.

Literatura světová, Sci-fi

Vydáno: , Talpress

Armageddon the Musical, 1994

Kniha Armageddon jako muzikál

RosaLucis
28.08.2017

Příběh, v něm není nic nemožné. Vtipné postavy, super dialogy a vlastně všechno tak trochu na hlavu postavené. Nevím, co autor při psaní kouřil, ale chci to takyXD

bibi.r
03.05.2015

Já nevím, prostě mi to nesedlo. Pro mě tam bylo zkrátka až příliš mnoho absurdit.

Okřídlená li
11.01.2011

Do stylu pana Pratchetta to má hodně daleko, ale já jsem se docela pobavila. :D Je to knížka plná absurdit, do očí bijících ironií. Dalo by se to označit jako parodie na svět.
Rozhodně si užijete ode všeho kousek. Několikrát mrtvý hrdina, sex s bohy, mimozemšťani a z minulosti přivolaný Elvis Presley s kapustičkou v hlavě jako prezident. :D