Armageddon jako muzikál

Armageddon jako muzikál https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59389/armageddon-jako-muzikal-59389.jpg 4 20 4

Armageddon série

V prvním díle své volné trilogie, zameřené na možné varianty "konce světa", líčí známý britský autor planetu Zemi jako gigantické jeviště, na němž se odehrává nejúspěšnější televizní seriál v galaxii. Mimozemšťané, kteří tuto nekonečnou "show" od začátku režírují, však mají starosti s klesajícími údaji o sledovanosti a rozhodnou se, že je třeba zásadního dějového zvratu. Lidstvo, zdecimované nukleární katastrofou a povinně přilepené k televizním obrazovkám, totiž přestává být ze seriálového hlediska vděčným námetem. Mimozemský cestovatel proti proudu času, jehož úkolem je dosadit Elvise Presleyho za prezidenta Spojených států, a jeho smolařský pozemský protějšek Rex Mundi pak rozehrávají humornou partii náhod a skvostných literární gagů z rodu knížek Terryho Pratchetta.... celý text

Literatura světová Sci-fi
Vydáno: , Talpress

Armageddon the Musical , 1994

hanak_v_exilu
04.04.2024 2 z 5

Možná už jsem vyrostl z duševního stavu, kdy mi stačilo aby autor do příběhu nasypal absurditu, šílenství a postavy které nejdřív jednají a pak nemyslí, vším tím zatřepal a výsledek hodil na papír. V knize se může stát cokoliv, a nic z toho nemá význam. Do Pratchetta ke kterému se autor zatvrzele přirovnává to má sakra daleko, protože jeho příběhy by bez humoru byly vynikající dobrodružné fantasy, a myšlenky v nich obsažené by bez okolního příběhu byly brilantní fejetony. Jenže tohle je jen ujetá zhovadilost. Ocením alespoň bytelnou vazbu. Knížka zažila krušné časy, ale na jejím vzhledu se to neprojevilo.

RosaLucis
28.08.2017 4 z 5

Příběh, v něm není nic nemožné. Vtipné postavy, super dialogy a vlastně všechno tak trochu na hlavu postavené. Nevím, co autor při psaní kouřil, ale chci to takyXD

bibi.r
03.05.2015 2 z 5

Já nevím, prostě mi to nesedlo. Pro mě tam bylo zkrátka až příliš mnoho absurdit.

Okřídlená li
11.01.2011 5 z 5

Do stylu pana Pratchetta to má hodně daleko, ale já jsem se docela pobavila. :D Je to knížka plná absurdit, do očí bijících ironií. Dalo by se to označit jako parodie na svět.
Rozhodně si užijete ode všeho kousek. Několikrát mrtvý hrdina, sex s bohy, mimozemšťani a z minulosti přivolaný Elvis Presley s kapustičkou v hlavě jako prezident. :D

Robert Rankin
anglická, 1949
1997  76%Armageddon jako muzikál
2007  81%Fikané jezinky Chiswické
1998  82%Přišli a sežrali nás aneb Armageddon II jako akční krvák
1997  40%Zahrada nadpozemských rozkoší

Kniha Armageddon jako muzikál je v