ropyzz ropyzz komentáře u knih

Artemis Artemis Andy Weir

Tahle kniha je tak podceňovaná, že jsem se rozhodl napsat svou první recenzi. Lidé, co se zajímají o sci-fi by měli tuto knihu jednoznačně znát.

Než jsem si knihu koupil a přečetl, štvalo mě, že zde v recenzích lidé knihu neustále porovnávají a srovnávají s Marťanem. Po dočtení tomu naprosto rozumím. Neviděl bych to však tak negativně, ba naopak. Jestli mě na Marťanovi něco bavilo, byly to dokonale popsané myšlenkové pochody hlavního hrdiny, autorovu znalost fyziky, chemie, přírodních věd a obecně logické myšlení, dále silný charakter hlavního hrdiny a lehkou čtivost. Každý z těchto "bodů" si mohu odškrtnout i u Artemis. Žádný z těchto bodů, díky kterým knihu Marťan tak miluji, mi v této knize nechyběl.

I přestože jsem pomalý čtenář jsem tuto knihu dokázal přečíst za 3 večery, což je na mé poměry minimálně o 15 večerů méně, než běžně.

Přeji příjemné čtení této báječné knihy, nebudete litovat, pokud tomu věnujete pár hodin čtení.

Marťan Marťan Andy Weir

Když jsem se dnes po několika letech od přečtení knihy dostal k napsání recenze, vyvolalo mi to úsměv na tváři. Pamatuju si, že jsem se u knihy nasmál, žasnul jsem nad výmysly hlavního hrdiny a zapotil se, když mu šlo o život.

Kniha patří mezi 20 vyvolených, které fyzicky vlastním ve své knihovně.

09.11.2021 5 z 5

Stučně a jasně, GAMECHANGER. Měl jsem problém se spánkem a "věděl jsem co mám dělat". Všichni mi radili to samé ale já mám svou hlavu. Nakonec jsem si přečetl tuto knihu. Samozřejmě se zde nedozvíte nic moc nového, ale veškerá fakta autor podloží studií, příběhem až vám to konečně začne dávat smysl a vy se těmi doporučeními začnete řídit. Nemám více slov. Nebuďte paličatí a poslouchejte, co se v knize píše.

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Dílo jsem poslouchal jako audioknihu a byl to opravdu zážitek. Původně jsem audioknihu chtěl poslouchat jako desítky ostatních: při uklízení, žehlení, mytí nádobí, vaření,... no, dopadlo to pokaždé stejně. Začal jsem něco dělat, pustil si audioknihu a činnost jsem nevědomě přestal dělat. Kniha mě naprosto vtáhla, bavila a já ji nemohl přestat poslouchat.

Geniální dílo od ještě geniálnějšího autora!

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

No já nevím, jestli jsem četl to samé, jako ostatní, co knihu zde hodnotí. Jsem 21 letý člověk pracující v korporátu a kniha mi přišla kouzelná a krásná. Psát, že by kniha byla dobrá, kdyby čtenářovi bylo 9 let mi nepřijde u tohoto díla na místě. Kniha si podle mě o žádnou věkovou hranici neříká. Mohou (a měli by) ji číst lidi všech generací.

Recenze mě od díla málem odradily, ale jsem rád, že jsem knize i tak dal pár hodin. Bylo to milé a svižné čtení.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Knihu jsem si přečetl jako povinnou četbu na střední škole a zamiloval jsem se!

Během rozchodu s přítelkyní číst takto misogynní knihu bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Kniha měla velkou hloubku, silný příběh. Během čtení ve mě proudily emoce a to se u povinné četby často nestává.

Zamiloval jsem si při čtení této knihy Oscara a těším se na přečtení jeho dalších knih.

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tři roky zpátky mě nadchnul film, a tak jsem se rozhodl nyní zakoupit audioknihu a vůbec nelituji. Atmosféra úžasná a zážitek srovnatelný s kinem. Všem knihu vřele doporučuji!

02.11.2021 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Knize jsem bohužel nedával tolik pozornosti, kolik si vyžaduje (měl jsem toho momentálně trošku víc v hlavě a nedokázal se soustředit), přesto mě kniha bavila. Kdykoliv jsem se začetl, tak jsem se smál a žasl nad zvrhlostí a genialitou autora.
Hned jsem dílo pár zvrhlíkům doporučil.

09.11.2021 4 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

(SPOILER) Kniha byla svou výcvikovou částí velice nadčasová a dodnes udává "pravidla hry" všech novodobých válečných knih a filmů.

Druhá část, kde je z hlavního hrdiny již vojín hvězdné pěchoty, mě bavila o něco více a někdy mě až překvapovalo datum vydání této knihy.

Knihu doporučuji všem fanouškům military/sci-fi.

Zřídla Zřídla Kristýna Sněgoňová

Knihu jsem poslouchal v audio verzi a mohu říct, že to byl skvělý zážitek. Prvních pár kapitol mi sice dělalo problém se zorientovat (v knižní podobě by to nejspíše bylo lepší), ale když jsem pochopil svět, který autorka vytvořila, byl to nepopsatelný pocit nadšení.

Kniha je pro mě asi největším překvapením za poslední rok.

Skvělé!

18.02.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem si celou poslechl během dlouhých jízd do práce. Bylo to opravdu srozumitelné, příjemné a inspirující čtení/poslouchání.

Samozřejmě je autorovu teorii těžké praktikovat v reálném životě. Pár věcí jsem však na základě této knihy změnil. Dnes je to necelý rok od poslechu a mohu říct, že mi to pár korun do kapsy přihodilo :)

22.09.2021 5 z 5

Tato kniha splnila všechna má očekávání a přinesla ještě něco navíc! Doporučuji a těším se na další knihy od autora.

02.11.2021 5 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

knihovna mého dědi obsahuje velkou část dílů této série. vlastně jiné knihy děda nečte a v knihovně nemá.

začal jsem tedy číst s velkým nadšením a mohu říct, že jsem rád, že jsem si tuto knihu přečetl.

knihu nejde srovnávat se současnou literaturou a dektektivkami jako je peter may nebo jo nesbo, ani s klasikou od doylea. je to naprosto unikátní dílo. takovej vlastní žánr.

kniha mě bavila, nebyla to ale moje srdcovka. to však mému dědovi neříkejte

16.10.2021 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

netřeba se rozepisovat, to zde udělali jiní.

Četl jsem asi ve 12ti a do celého světa Alegésie a série Odkaz dračích jezdců jsem se zamiloval. Koupil jsem si nedávno i audioknihy a jednou za čas si to pouštím při usínání. Martin Stránský tomu dává zcela jiný rozměr.

Doporučuji

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymistu jsem zhltl za dva večery a bylo to opravdu kouzelné.
Poklidná filozofická pohádka.

Knihu si mám v plánu rozhodně znovu přečíst za pár let!

22.09.2021 5 z 5

Ještě poznatky z knihy dostat do manželky a bude se nám hned žít lépe.

Zeď Zeď Jean-Paul Sartre

Tuto knihu jsem četl jako povinnou četbu na střední škole. Dodnes ji všude doporučuji a každý, kdo mě zná, ví, že je to taková má bible. Četl jsem ji již několikrát a pokaždé mě baví, jako když jsem ji četl poprvé.

První povídka Zeď není zrovna má nejoblíbenější, a tak mě mrzí, že se ní musí každý čtenář prokousat. Mě si získal především zbytek povídek.

Nebudete litovat přečtení, obzvlášť pokud ji máte v seznamu povinné četby, neváhejte!

Ohnivá brána Ohnivá brána Steven Pressfield

Od knihy jsem chtěl prodloužený zážitek filmu 300: bitva u Thermopyl a to jsem také dostal. Za mě tedy super!

09.11.2021 4 z 5

Zpátky do boje Zpátky do boje Phil Klay

Jsem rád, že jsem knize pár hodin svého času věnoval. Povídky byly plné děje a netáhly se. Kniha splnila mou představu o sérii drsných válečných povídek.

09.11.2021 3 z 5