Romča11 Romča11 komentáře u knih

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Knížka o tom že i pesimisti a zatrpklí lidé můžou navázat krásný vztah.

Selekce Selekce Kiera Cass

Úžasná knížka. Neotřelý nápad a dobré zpracování. Autorka má i dobré teorie a názory. Knížka se čte rychle. Rozhodně stojí za přečtení.

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

Úžasná kniha i série. Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah. Nikdy by mě nenapdlo, že je to vrah. Jinak kniha má úžasnou zápletku i důvod, co vrah udělal. Jen moc nevěřím, že když se dvojčata vymění rodina to nepozná. Ale stát se může lecsos :) Rozhodně doporučuju

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Hodně dobrá kniha. Originální námět. Malinko připomíná Harryho Pottera, ale to je jen zdání. Originální je i zápletka. Prostě super knížka, která rozhodně stojí za přečtení :)

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Je to moc hezká kniha o tom, jak se dívka vyrovnává se smrtí své sestry. Někdy je to opravdu těžké. A tady je to nádherně popsané. Rozhodně doporučuji :)

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Tato kniha je úžasná. Nádherný příběh o tom jak se člověk může změnit kvůli lásce a jak se dá naučit žít s Aspergerovým syndromem. Rozhodně doporučuji :)

Eden Eden Helen Douglas

Úžasná kniha. Taková oddechovka. Prostě super. Cestování časem v tomhle podání je dost dobrý. Pokud si chcete odpočinout a vypnout rozhodně doporučuji :)

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Vlny zmítané smrtí je úžasná kniha jak o zombie, tak o lásce, strachu, trpělivosti a mnohém dalším. Prostě téma zombie zpracováno skvěle. Rozhodně doporučuji, ale nejdříve by jste si měli přečíst první díl

Elita Elita Kiera Cass

Výtečná kniha o podlosti, přetvářce ale hlavně lásce. Je malinko k naštvaní jak America neustále mění názory skoro na cokoli, ale dá se to zkousnout protože je to plně vykompenzováno. Pokud jste četli Selekci a i kdyby ne rozhodně tahle kniha stojí za přečtení. Obvzlášť když chcete vypnout a zapomenout na realitu.

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Fangirl je úžadná kniha o fanfikcích. Nádherně vystihují to, proč vznikají a plus takový krásný příběh o nerdce jsem ještě nečetla. Opravdu skvělá kniha od Rainbow Rowell!

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Úžasné zakončení dlouhé série. Lepší si neumím představit. A ty pohledy z tolika stran jsou dobré. Akorát střídání er a ich formy není moc dobré. Ale jinak super

První První Kiera Cass

Nádherné zakončení trilogie. Bylo tam sice trochu víc tlachání o lásce, ale jinak je to skvělý. Americe to přeju. America&Maxon=forever

10.07.2019 5 z 5

Dobrá knížka o pohledu otce na péči o dítě. Sice pro mě bylo těžký překousnout tu velkou nadsázku se kterou to autor bere. Mám raději přímé vyjadřování, ale jinak super :)

10.07.2019 2 z 5

Zajímavá kniha z dob romantismu. Vyskytuje se zde neopětovaná láska. Proto kniha končí celkem smutně. Ale kniha je napsána velmi zajímavě. Pokud máte chuť na typický román z dob romantismu rozhodně doporučuju.

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Tohle je úžasná knížka. Možná že vypravěč je neobvyklý a tak se forma malinko nepovedla, ale obsah je naproto úžasný. Otevře oči lidem kteří je chtějí otevřít. Pro ostatní ale nemá cenu. Člověk zde nahlédne jak na problematiku xenofobní společnosti tak na krásné příběhy gayů. A navíc knížka nabízí poselství, že by se člověk nikdy neměl vzdávat a skoro vždy tu pro něj někdo je. Rozhodně si to přečtěte. Stojí to za to! :)

Babička Babička Božena Němcová

Nádherná kniha o venkovském životě v 19. století. Samé hezké příběhy. Babička je velmi milá a laskává osoba.Moc krásně se mi četla. Jen jsem si řìkala kam se tí dobří lidé jako byli zde v knize poděli. Věřím, že jsem Babičku nečetla naposledy.

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

Tohle není až tak dobrá knížka. Řekla bych, že je i lehce podprůměrná. Na to hak byl dobrý "Můj život u sousedů" jsem od autorky čekala víc. Tohle nemá skoro žádnou zápletku a jsou tu dlouhé a nudné pasáže. Ale jestli si chcete přečíst nějakou romanťárnu a přetrpíte , že je "delší" Tak si ji přečtěte. Za mě: Nedoporučuju

10.07.2019 3 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Hot boys je kniha na bázi Padesáti odstínů šedi, ale má něco do sebe. V lecčem je lepší než Padesát odstínů. Z pohledu muže je to prostě barvitější a zajímavější. A sprostá slova tomu dodávají říz

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tohle je jezna z nejlepších ne-li nejlepší kniha, co jsem zatím četla. A řekla bych, že nejlepší kniha za rok 2015. Všechny povídky jsou moc krásné a to, jak jsou propojené je dělá právě krásné. Navíc jsem ji četla v ten nejlepší čas. Prostě krásná kniha

Moc bezmocných Moc bezmocných Václav Havel

Tohle nikomu nedoporučuju číst. Je to sice zajímavá esej, ale vůbec se to nedá číst a hlavně pochopit. Přečetla jsem to jen kvůli škole.