Rodaw Rodaw komentáře u knih

Závislost Závislost Paolo Roversi

ZÁVISLOST
Hodnocení Knihánkova: 4,25 ⭐
ANO, je to vyvražďovačka!! Takže velice cenné knižní zboží :-). Doporučuji všem survival nadšencům, je velké štěstí narazit na takovou knížku... Pan autor napsal více knížek, takže odteď budu doufat, že se nějakých dalších dočkáme i u nás... a navíc je to obrovský sympaťák a pejskař :-). Ale zpátky ke knize... já sama za sebe ji určitě moc doporučuji a plánuji se k ní ještě během života i vrátit. Jediné ALE vidím v tom, že je příliš krátká! A tím pádem stručná, strašně rychlá a možná díky tomu (ke konci) i trošku plochá. Vše mohlo být více rozvedeno. "Vyvražďovací část" začne až na straně 136, tedy 60 stran před koncem :/. Za mě velká škoda. Úžasný námět, výborně napsané, kdyby bylo delší - aspoň o trošku - já bych jásala. Ale jinak za mě ANO, samozřejmě :).

25.05.2020 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

NYXIA POVSTÁVÁ
Hodnocení Knihánkova: 3,5 ⭐
Tak a mám celou sérii za sebou :). Já osobně bych ji neoznačila za thriller, spíše na mě působila jako taková dobrodružná pohádka z vesmíru :-). S klidem bych ji doporučila i mladším čtenářům a myslím, že by mohla bavit i dost kluků :-). Pan autor je velice sympatický a celá série se skvěle čte. Třetí, závěrečný díl, mi nejlépe vystihují slova boj a válka. Hodně akční, v podstatě neustále se něco děje. Na rozdíl od předešlých dílů jsem se už lépe orientovala v postavách a také jsem v tomto díle nejvíc cítila ten scifi žánr :-). Je tu hodně záporáků, což děj ještě více okořenilo. Já osobně tuto sérii považuju za odpočinkovou záležitost, byla jiná, než jsem čekala. Méně drsná a více pohádková :-). Ale proč ne, jako relax můžu doporučit, ale nečekejte (hlavně od druhého dílu) nervydrásající - a nebo aspoň polonervydrásající:D - záležitost, jako já. Sérii možná teď bude číst moje babi, jsem hodně zvědavá na její názor :-).

21.05.2020 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

NYXIA NESPOUTANÁ
Hodnocení Knihánkova: 3,25 ⭐️
Tak tohle bylo... jiné... ach ta očekávání :D. Říká se, že je lepší je nemít, i když zase u knížek, podle mě není špatné je mít :). Zase to bylo čtivé, stránky ubíhaly, ale já se těšila na boj o život, survival a to se nestalo. Ta knížka byla jiná, než jsem myslela, ve všech směrech. Ubírá se to prostě jinak a já neříkám, že je to špatně, jen prostě... za mě osobně trošku škoda:). Každopádně jako odpočinkové čtení rozhodně doporučit můžu, celá tato série je moc hezky napsaná a dle mého názoru bude většinu čtenářů bavit. Já se jdu hned teď pustit do třetího, závěrečného dílu a jsem zvědavá, o čem bude, jakým směrem půjde a jak to celé dopadne....

14.05.2020 3 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

ČTYŘI DOHODY
Hodnocení Knihánkova: 5 ⭐️
Tak tato knížka byla úžasná... Já na duchovní literaturu tolik nejsem, ale asi změním názor:). Už teď vím, že (musím!!:D) koupit minimálně knihy Pátá dohoda a Láska, vztahy a přátelství. Už teď se na ně moc těším :-).
Matematická jistota je, že se k této knížce budu během života vracet... a mockrát :-). Ve své podstatě stačí přečíst jen tu anotaci a kdyby se podle těchto pravidel řídil každý jeden člověk, wow, na světě by bylo tak krásně... Já se pravidly snažím řídit a cítím se lépe. Ale samozřejmě mám stále na čem pracovat:). Plánuji se podívat na YT na povídání pana Duška! Knížku rozhodně všem doporučuji a hlavně doporučuji se těmito pravidly řídit, svět je hned o tolik snadnější, je to svoboda...

10.05.2020

Konec hry Konec hry Daniel Cole

KONEC HRY
Hodnocení Knihánkova: 2 ⭐️
Tak a mám tuto sérii za sebou, jupí:). Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, protože jsem to plánovala opravdu dlouho, ale znovu bych ji už nečetla a bohužel sama za sebe nedoporučuji. Nebo spíš takto: pokud máte rádi detektivky plné vyšetřování, břitký humor, "oprsklé" (pardon, že to tak píšu, ale na některé hrdiny v této knize mi toto slovo opravdu sedí:D) postavy, je velká šance, že by Vám tato série mohla sednout. Já ovšem očekávala spíše mrazivé (a nebo aspoň trošku napínavé) thrillery a k hrdinům jsem si neodkázala vytvořit sympatie (až na dvě výjimky: Edmundse a Thomase). Takže za mě spíše ne. Uvidím, zda si knížky bude chtít přečíst maminka, jinak je s radostí věnuji na bazárek pro pejsky (kde doufám najdou spokojené majitele, protože tato série je u mnoha čtenářů velice populární). Přímo k tomuto, závěrečnému, dílu: hodně vztahové, thriller v žádném případě, spíše pomalá detektivka. Tento díl je úplně jiný, než Hadrový panák a Loutkář (mimochodem: podle mě je nutné obě dvě knížky před Koncem hry přečíst, jinak Vám knížka nebude dávat smysl), ve všem:). Je tu linka z minulosti, která byla příjemným zpestřením a vcelku mě bavila. Ujistila jsem se, že postava Baxterové mi opravdu není sympatická (a jak tak koukám, v tomhle budu asi taky takový ufounek, ale fakt není), "hlavnímu" páru jsem nefandila. Takže jednou a stačilo. Více na mém YouTube :-).

30.04.2020 2 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

NYXIA
Hodnocení Knihánkova: 3,5 ⭐
Neuvěřitelně čtivá záležitost hned od začátku, což jsem opravdu ocenila, Nyxia mě rychle vtáhla do děje a čtení mě bavilo. Moc se mi líbí ten námět i představa planety, která je (krom nyxie:)) plná domorodců adamitů, kteří na své planetě "vetřelce" - tedy naše hrdiny;) - asi nebudou chtít... Můžu upřímně říct, že na další díly se opravdu těším, protože očekávám (a doufám:)), že v nich se to všechno pořádně rozjede a přijde boj o život, uvidíme, ale myslím si, že by to mohlo klapnout, v tomto směru má tato série skvěle vykročeno. Ovšem tento, první díl, byl "jen" o tréninku. Na jednu stranu - proč ne, oddechovka... ale téměř 400 stran jen trénování a i když to v příběhu hraje důležitou roli, vnímám tento první díl spíše jako (vcelku pomalý - když přihlédnu k počtu stran) rozjezd. Konec je VELICE otevřený, do druhého dílu se tedy plánuji pustit co nejdříve. Někteří hrdinové mi splývali (což je škoda), postavu Bilála jsem si oblíbila snad víc, než hlavního hrdinu:). Některé zvraty mě velice příjemně překvapily, ale i tak: kniha se mi líbila, je hodně čtivá, ale je potřeba k ní přistupovat "jen" k jako rozjezdu - trénink a příprava hlavních hrdinů. Nic víc. Od dalších dílů mám poměrně vysoká očekávání :).

28.04.2020 4 z 5

Příběhy statečných Příběhy statečných Iva Volková

Dokonalá a nejlepší, největší srdcovka.
VŠEM MAXIMÁLNĚ MOC DOPORUČUJI.
Budu se k ní vracet po celý svůj život.
Díky za každé jedno slovo.
♥ ♥ ♥

26.04.2020 5 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Skvělá knížka:)

26.04.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

LOUTKÁŘ
Hodnocení Knihánkova: 2,5 ⭐️
Druhý díl se mi líbil o něco více, než díl první, což bylo... fajn:). V podstatě jsem ani moc nepřeskakovala a detektivní zápletka mi přišla o hodně napínavější, než tomu bylo v předchozím díle. Ale i tak: za mě průměr. Tuto knížku si podle mě čtenář tolik neužije, pokud před tím nečetl i předchozí díl. Jdu se pustit do třetího dílu, ať tu sérii "dorazím":). Jen ještě na závěr tři pozitiva, která jsem chtěla zmínit a která se mi na knížce líbila: 1.) při čtení jsem si uvědomila, že je mi celkem sympatická postava Edmundse. 2.) jak jsem psala výš - detektivní zápletka mě bavila více, než v Hadrovém panákovi, sekty - pro mě "atraktivní" téma. 3.) líbí se mi, jak si pan autor, Daniel Cole, váží svých čtenářů .... Uvidíme, co přinese třetí díl a jak se to celé uzavře... Já ze série nadšená příliš nejsem, úplně mi nevyhovuje ten styl psaní a nudím se u toho.:/ Doporučuji lidem, kteří mají rádi detektivky plné vyšetřování, trošku drsnější (místy možná arogantnější:)) hlavní hrdiny a britský humor. Na mě takhle kombinace úplně nefunguje, ale tak každá kniha (potažmo série:)) má své čtenáře a v tom je to kouzlo knížek. :-)

19.04.2020 2 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

BESTIE
Hodnocení Knihánkova: 3,75 ⭐
Páni, tak toto byla neuvěřitelně čtivá záležitost a čtení mě opravdu bavilo (což je na jednu stranu možná trošku zvláštní tvrdit u takovéhle knížky, ale fakt jo! :D), pro mě o HODNĚ MOC lepší než Oni. Z tohoto hlediska jsem byla opravdu velice příjemně překvapená, protože po Oni jsem čekala další pornokrvák a Bestie byla fakt o několik kategorií lepší... Ale i tak mám určitá "ale":
1.) sprostá slova, vulgární výrazy, (opět) časté stáčení k sexu a celkově silný sexuální "podtón" (či jak to nazvat): ano, chápu, že to sedí k hlavním hrdinům (teenageři), ale i tak :D. Bohužel, kvůli tomuto na mě knížka působila trošku laciněji. Chápu, toto je v podstatě slasher, ale i tak: kdyby tu bylo méně sprosťáren a všeho okolo a bylo to trošku víc "na úrovni", hodnotila bych o hodně výš, dost možná i pět hvězd.
2.) zvířata... :D ... asi spíš můj osobní problém, ale... poprvé: ok, je to prostě psychopat, fajn... ale pak zase... a pak zase.. :D
Pokud chcete krvák a příběh o šíleném vrahovi, fajn volba, v tomto směru určitě doporučuji. Dokonce si pohrávám s myšlenkou, že se tato knížka objeví i v mých nejlepších knihách za 2020 - to ještě musím promyslet, ale na jednu stranu proč ne. Oproti Oni obrovský posun a kdyby do budoucna bylo míň vulgarismů a všech těch věcí, které mi "vadily", je dost možné, že to budu vnímat jako TOP a VIP hororové kusy na našem trhu. Panu autorovi fandím, držím pěsti a budu se těšit na další tvorbu, už teď se těším:).
PS: konec: tak trošku jako Sbrský film ;) což já toho nejsem fanda.. každopádně úplný konec mě vlastně i překvapil a vede k zamyšlení...

17.04.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

HADROVÝ PANÁK
Hodnocení Knihánkova: 2 ⭐️
... jak tak koukám na všechny nadšené ohlasy na internetu, půjdu proti proudu!!! A mrzí mě to! :-( ... ale čtení je individuální a názory na knihy čistě subjektivní, takže jsou to prostě mé pocity a dojmy a je to :). Každopádně velké množství čtenářů by Vám tuto knížku jistě doporučilo, já sama za sebe spíše ne, zkusím vysvětlit, ale teď rychle k ději: hned na začátku knížky se najde mrtvola, která je sešitá z 6 různých těl, tzv. "hadrový panák". Následně přijde na scénu seznam příštích 6 obětí, včetně data jejich smrti a mezi nimi i náš hlavní hrdina - vyšetřovatel Wolf... Ten námět je skvělý, říkala jsem si, že tohle by mohl být vážně skvělý, napínavý a hodně drsný (až přímo nervy-drásající:)) thriller. Eh, bohužel ne. Vůbec ne. Toto byla detektivka plná vyšetřování... neříkám, že je to špatně, v tomto bodě je "chyba" asi spíše na mé straně, už obálka hlásí, že jde o nejočekávanější KRIMIthriller roku 2017, ale i tak:P. Mám-li být úplně upřímná, já se u knížky prostě nudila. Ano, NUDA. To je to slovo, které se mi (bohužel) pojí k této knize.... vyšetřování, vyšetřování, vyšetřování.... pokud je tu někdo, koho číst o vyšetřování hodně baví, věřím, že by mohl být spokojen, ale já osobně mám radši thrillery, které se hodně soustředí na samotného vraha (nakoukneme mu do hlavy, čteme, jak vraždí :P :D a tak dále...). Další věc, která Hadrovému panákovi u mě moc nepřidala, jsou postavy. A zase vybočuju! Zase! :D Připadám si vážně trošku jako ufounek:))), ale občas se tak stane.... Čtenáři většinou tvrdí, že jim postavy byly neuvěřitelně moc sympatické. Hm, tak mně vůbec. Vnímala jsem je buď neutrálně a nebo ala arogantně a to nemám ráda... Knížka je místy vtipná, ale já celkově nemám moc ráda kombinaci napětí+smích (i když to napětí v této knížce vlastně moc nebylo), prostě buď to a nebo to. Teď mám pocit, že tento můj komentář působí strašně negativně, ale snažila jsem se co nejvěrněji popsat své pocity ze čtení této knížky. Mě osobně moc nebavila, z vícero důvodů a byla pro mě málo akční a málo napínavá.... mnoho dialogů.... možná, kdyby se to "osekalo", bylo by to lepší, těžko říct. Do dalších dílů se pouštět budu, hned teď :D. Sérii mám doma, takže ji přečtu kompletní. Ale kdybych byla v situaci, že bych doma měla jen tento první díl a další už ne, tak v tomto bodě skončím. Ale doma je mám, tudíž je přečtu, třeba mě příjemně překvapí, ačkoli si nemyslím, že bych k panu autorovi našla nějakou super cestu (i když je to moc sympatický mladík:)).
Kdybych to měla shrnout... pokud máte rádi detektivky a knížky, které jsou zaměřeny na vyšetřování + obsahují alá vtipné momenty, teoreticky by Vás tato série mohla zaujmout. Já mám raději temné a hodně napínavé thrillery, takže pro mě toto bylo takové "nemastné neslané" a znovu bych už do knihy (asi) nešla. Každopádně když už jsem sérii rozečetla, tak ji i dočtu. Uvidíme, co přinesou další díly... Ale ano, když se k tomu ještě vrátím, s touto knížkou jsem já osobně opravdu takový ufounek:)

01.04.2020 2 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

TŘPYTIVÁ HODINA
V knize se střídají dvě časové roviny: první sleduje ne příliš šťastnou malou holčičku Alice, rok 1936 ; druhá se vrací do roku 1925 a popisuje lásku mezi Selinou a Lawrencem... Hlavním tahačem (pro mě) byla rozhodně linka z minulosti, tedy z roku 1925. Ovšem té první - holčičce Alice v roce 1936 - bylo věnováno poměrně hodně prostoru, což mě ne úplně bavilo - potažmo přišlo mi to místy lehce zdlouhavé, nejvíce jsem se těšila na části, které se věnovaly Selině. Na konci se samozřejmě všechno krásně propojilo a čtenáři pochopí, jak spolu obě linky souvisely (ačkoli se to dá poměrně dobře odhadnout už dopředu:)). Knížka byla hezky napsaná, ale pro mě osobně byla málodějová a pomalejší + jsem měla problém s hlavní hrdinkou Selinou:D. Jedno rozhodnutí jsem prostě nedokázala odpustit a vlastně ani ne pochopit... Čekala jsem velkou love story, něco jako Rose a Jack na Titanicu, zkrátka bohatá dívka a chudý kluk... nešťastná láska... ale ono to bylo nakonec trošku jinak a právě ten "důvod" - či jak to nazvat, to prostě... ne:D nechápu, štve mě to a bohužel díky tomu na mě celý příběh nezapůsobil tolik, jak jsem si původně myslela. Třpytivá hodina je taková poklidná knížka, u které se hezky odpočívá. Stránky plynou, příběh také, sice pomalu, ale je to vlastně příjemné čtení. Je tu popsán život zlaté mládeže (můžeme tomu říkat i rozmazlení fracci:)) a knížku doporučit můžu, i když za mě osobně je to spíše takové vlažné doporučení. Pro mě ten příběh byl takový "nemastný neslaný", ale patřím spíše mezi výjimky, většinou tato kniha čtenáře chytne hodně za srdce. Říkám si, že je zvláštní, že se v tomto vymykám, ale asi je to hlavně kvůli tomu "problému/důvodu", který prostě nedokážu odpustit a plně pochopit. Každopádně konec byl dojemný, smutný, velice emotivně a krásně napsaný. A i z toho důvodu se moc těším na to, až si od paní autorky přečtu knížku Dopisy, které nikdo nečetl. Opravdu se těším a moc, tak nějak vnitřně cítím, že ta by mi mohla sednout neskutečně, očekávání mám opravdu vysoká:-). Ještě nesmím zapomenout, že mě velmi zasáhlo poděkování Iony Grey na konci knihy: slova o její kočičce Ruby. Nádherné.♥
Takže abych to shrnula: pokud máte na knížku chuť, proč ne, mě osobně spíše trošku zklamala, ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla.:-)

25.03.2020 3 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

POSLEDNÍ VÁNOCE V PAŘÍŽI
Nádherná knížka... opravdu, nádherná :). Moc jsem se na ni těšila a ve výsledku byla ještě lepší, než jsem očekávala! Doporučuji všem!!! Na začátku čtyři veselí, spokojení, zkrátka "normální" mladí lidé: Tom, Will, Evie a Alice. Tom a Will jsou nejlepší přátelé, Evie a Alice zase nejlepší přítelkyně, Will a Evie sourozenci... přichází rok 1914 a s ním hrůzná první světová válka, která se napřed jevila vlastně poměrně "nevinně" (naši hrdinové plánují společný vánoční výlet do Paříže, protože tato válka přece nemůže trvat dlouho...), ale nakonec byla jednou z nejhorších etap lidských dějin. Hrůzy na frontách zlomily i ty nejsilnější jedince a smrt byla všudypřítomná. Mládenci (a často prostě malí kluci) odcházeli bojovat z toho nejlepšího přesvědčení a často prostě šli dobrovolně na smrt... Každá válka je krutá, tato však změnila dějiny už "jen" tím, že tu byly přítomny jedovaté plyny a nebo tolik nešťastné zákopy... a po válce udeřila další - zcela nečekaná, obrovská a tragická - rána: vlna španělské chřipky... uff, to vlastně trošku odbočuju, ale běhá mi mráz po zádech, jak moc strašné to tehdy muselo být... a v podstatě 20 let poté přišla druhá světová válka, holokaust a další hrůzy... Zpátky ke knize. Tom a Will odchází bojovat do války. My sledujeme příběhy všech prostřednictvím dopisů. Děvčata zůstávají doma, v Anglii a chlapci se snaží přežít každý jeden den na frontě. Čím více času ubíhá, tím víc roste beznaděj a strach. Knížka je nádherně napsaná... četla jsem, četla a četla a nemohla přestat:). Na formu dopisů si možná někteří čtenáři budou muset zvykat, mně to ale vůbec nevadilo (stejně tak mi to nevadilo ani u knížky S láskou Rosie, kterou taky miluju:)). K hrdinům jsem si vytvořila neuvěřitelně silné pouto. Až jsem se tomu sama divila, ale opravdu tomu bylo tak. Dopisy jsou... lidské, plné emocí, místy vlastně obyčejné a všední, ale v tom je právě to kouzlo.... a síla.... Já jsem z knížky nadšená. Je pravda, že konec byl možná malinkato uspěchaný, ale to čert vem. Moc ráda se ke knížce ještě někdy v průběhu života vrátím. Z mé strany tedy velikánské doporučení.:)
PS: na konci knížky je mnoho zajímavostí (i které se týkají samotné první světové války) a informace o tom, jakým způsobem tato kniha vznikala. Každá z autorek bydlí na jiném kontinentu a když knížku psaly, vlastně si také navzájem vyměňovaly dopisy, psaly za postavy, samy se do příběhu neuvěřitelně ponořily, vlastně žily s ním... Kouzelné:).

12.03.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

VELKÁ SAMOTA
Po dočtení Slavíka (miluju a milovat budu, navždy ♥) jsem si nepopsatelně moc přála, aby v Česku vyšla další knížka od Kristin Hannah. Když jsem se dozvěděla, že vyjde Velká samota, skákala jsem nadšením, opravdu.:D Kristin Hannah patří mezi mé nejmilejší - a srdcové - spisovatele, od ní si přečtu kdykoli cokoli - a moc ráda. Velká samota je jiná, než Slavík. To zjistíte již po přečtení anotace. Pro mě je Slavík (zatím) nepřekonatelný, ovšem Velká samota je také nádherná kniha, o tom není pochyb. Ovšem je to opravdu něco úplně jiného... Kristin umí psát, je úžasná vypravěčka, tato kniha to zase potvrdila. Asi to nedokážu popsat a ani správně definovat, ale její knihy jsou napsané s jistou noblesou, ale zároveň neuvěřitelně lidsky. Vtáhne Vás do děje, vše prožíváte spolu s postavami a máte pocit, jako byste i Vy byli součástí příběhu. Velká samota pro mě byla psychologickým románem, rodinným dramatem. Opravdu sonda do mezilidských vztahů a do (ne)fungování (ne)normální rodiny. Hlavní hrdinové - manželé Ernst a Cora + jejich dcera Leni - se stěhují do chaty na Aljašce a začíná jim tím úplně nový život... ovšem čím víc se blíží zima, tím více se zhoršuje Ernstův psychický stav.... Aljaška: drsná, krutá, nádherná a v knížce překrásně popsaná, popis přírody tu byl vážně moc hezký. V anotaci se dočtete, že tatínek Ernst bojoval jako voják ve válce ve Vietnamu a právě to ovlivnilo jeho psychiku. Čekala jsem, že v knížce budou "návraty" do války a že tu bude linka, která se bude věnovat této (strašlivé) části Ernstova života. Tyto pasáže tam nebyly. Neříkám, že to bylo špatně, to ne, spíš mě to překvapilo, protože jsem je čekala. Velká část knihy je věnována popisu "všedního" života na Aljašce. Posledních cca 200 stran mělo daleko víc akce a děj mě překvapoval... Celá knížka je vlastně hodně smutná. Já při čtení intenzivně pociťovala nespravedlnost a obrovskou ztrátu... a taky hodně často takový ten pocit, KDYBY to bývalo jinak, bylo by to všechno lepší... jak jeden člověk dokázal negativně ovlivnit životy druhých (a že jich bylo!) - přitom ale.. dá se vlastně považovat za negativní postavu? Z komplexního hlediska, když na to koukáme s odstupem a vnímáme i všechny okolnosti? Postavy tu nejsou černobílé... jsou rozmanité, o to věrohodněji to působí a dost pravděpodobně o to intenzivněji a silněji budete příběh vnímat.... Knížku určitě doporučuji, za mě sice slabší než Slavík, ale je to prostě jiné... ale i tak: úžasně napsané, citlivé, za srdce chytající... Doporučuji:).

07.03.2020 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

TY
... kde začít:). Knížku mám doma už mnoho let, číst jsem ji plánovala, ale teď mě k tomu (konečně) "donutil" seriál. Nic jsem nestíhala, ale mamina mi jednoho dne řekla, že by seriál chtěla moc a moc vidět, tak jsem vzala knihu, nebyla jiná možnost :P. V podstatě jsem ji četla souběžně se seriálem, což bylo samo o sobě zajímavé a pro mě nová zkušenost:). Seriál je za mě lepší než knížka, rozhodně a vítězí na plné čáře... proč? Jasný důvod: méně sexu, více děje. I seriál je svým způsobem trošku "zvláštní" (k tomu se ještě dostanu), ale oproti knize (za mě) daleko zajímavější, akčnější, napínavější, prostě lepší... Teď pár slov (vět:)) k samotné knize: sex, erotika, místy až porno, vulgarismy (i když z jednoho úhlu pohledu se to chápat dá, šlo o sondu do hlavy mladého psycho kluka, prostě jeho myšlenky...), zdlouhavé, místy jsem se dost nudila... dle mého nejde o thriller, ale spíše o psychologický erotický román, ve kterém jsou v podstatě všichni narušení. Napětí v podstatě chybělo (když na to koukám jako na celek). Ovšem co musím hodně vyzdvihnout, je úplný konec. Ten za mě byl ještě lepší, než ten seriálový, mám takové konce hodně ráda ... :-) ... Dá se říct, že jsem si knížku užila, ale nebýt seriálu, myslím si, že se mi líbí ještě míň... Kdyby byla trošku kratší, asi by mi sedla více... styl psaní je opravdu zvláštní a nejen "du formou", je to hodně sexem nasáklé, často vulgární... ale to už se opakuju. Odkazy na filmy a seriály mi většinou byly cizí, ovšem pokud někdo ví, věřím, že ho knížka dokáže třeba více pohltit... Jsem taková trošku rozmrzelá z této knihy. Nemůžu říct, že by se mi vůbec nelíbila, ale zároveň... ale :D... Doporučuju ji? ... No, asi tak:
1.- přečíst pouze knihu: za mě spíše ne.
2.- vidět pouze seriál: ano.
3.- vidět seriál a přečíst si knihu (a nebo spíš v opačném pořadí): ano, já takto tenhle "balíček" měla a mělo to něco do sebe:).
Jinými slovy seriál ano a kniha podle toho, jak se budete sami cítit... Pokud někdo vyhledává v knížkách hodně sexu, rád proniká do psychiky postav atd.- myslím si, že by mohl být spokojený...
Na druhý díl (stejně jako na druhou sérii seriálu) se chystám. Takže uvidíme, co Skrytá těla přinesou... akorát si mezi knihami plánuji dát nějaký časový odstup.... Očekávání mám všelijaká, spíš je nemám, protože ke druhému dílu někdo napsal na DK, že jde to "porno a krev", no.. ale když už jsem začala, jdu do toho...
Na závěr bych ještě dodala dvě věci, obě dvě se týkají jak knihy, tak seriálu:
1.- Bože, Beck byla strašná hrdinka!!! Nikdy bych nevěřila tomu, že to napíšu, ale Joe mi snad byl i více sympatický!!!! Tak sebestřednou holku jsem snad ještě nezažila, místy se chovala tak sobecky a já nevím... Upřímně mi bylo celkem líto, že s hlavní hrdinkou nedokážu úplně (skoro vůbec) sympatizovat.:D
2.- na této knížce mě vždy nejvíc lákal ten stalking... ovšem tady není ten "typický" stalking, který je podle mě nejvíc psycho... neříkám, že to stalking není, to vůbec.. spíš mě osobně nejvíc děsí trošku jiná "odrůda" stalkingu - např. film Má mě rád, nemá mě rád (z roku 2002)....
Ta knížka je zvláštní... ale i tak jsem ráda, že jsem ji přečetla, jak jsem psala výše - spolu se seriálem to byl fajn "balíček".:)

29.02.2020 2 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

VÁNOČNÍ TÁBOR (+ SVATBA VE VÁNOČNÍM TÁBOŘE :)):
S čím začnu... hm:)... nádherná obálka knížky. Opravdu (zahraniční je také moc krásná a navíc je na ni ještě pejsek♥). Z té obálky dýchá kouzlo Vánoc. A tím se dostávám k největší přednosti této knihy a tou je vánoční atmosféra jako taková. Ta je tu popsána úžasně. Světýlka, sníh, stromečky, voňavé cukroví... to je tu krásné, řekla bych takřka perfektní (i když možná trošku kýčovité:P). Ovšem tím (pro mě) klady této knihy bohužel končí. Klišé a nuda. Zkrátka víte, co se stane - a to nemusí být vždy na škodu, ale v tomhle případě já se prostě často nudila a do čtení tak trošku nutila. Přišlo mi to plytké, dialogy často takové ... zbytečné... Nechci této knížce ublížit, myslím si, že když ji žena (protože toto vážně není pro kluky:D) čte před Vánoci (případně o Vánocích) a je připravena na zcela odpočinkový a romantický příběh, dokáže ji Vánoční tábor přinést příjemné chvíle. Vánoce jsou tu popsány opravdu moc hezky, potažmo ta atmosféra "ve vzduchu"-abych byla přesnější:). Ale pro mě osobně to bylo moc dlouhé a prostě moc velká červená knihovna. Kdyby byla knížka kratší - a příběh tím pádem svižnější, myslím si, že bych hodnotila lépe. Takhle to pro mě bylo až takové moc natahované.. prostě dlouhé, už se opakuju:). Moc tomu nepřidalo ani to, že hlavní hrdinové mi nebyli nějak extra sympatičtí (Haley: pro mě až moc sebestředná kariéristka, která si jde tvrdě za svým, nemám ráda tyto typy:P ... Jeff: po 5 letech ukončí svůj vážný vztah proto, že mu umřela maminka? A je to naprosto OK? Možná jsem divná já, ale tohle mi přijdou jako ty krizové momenty, kdy by měli lidi držet při sobě, nevím...). Ale zase na druhou stranu - pejsek Max byl úžasný:). Líbilo se mi, jak paní autorka na konci děkovala svým čtenářům, stejně, jako třeba zmiňovala svou starou babičkou, která je ji inspirací a která každý den přečte jednu knihu:). Knížku teď čte moje maminka a jsem zvědavá, co na ni řekne... upřímně jsem dost zvědavá a těším se, až si o ni popovídáme:). Zajímá mě, zda ji okouzlí a nebo na ni zapůsobí podobně, jako na mě... V mém případě jedno přečtení stačilo. S Vánočním táborem mám podobný vztah jako s filmem Vánoční princ (u kterého Karen Schaler psala scénář a jde to znát): svým způsobem milé a atmosferické, ale prostě MOC sladké a MOC červené!!! Každopádně zrovna Vánočního prince hodně lidí miluje - jim všem tím pádem doporučuji i Vánoční tábor. A naopak:). Mně obojí stačilo jednou:).

19.02.2020 2 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

NABARVENÉ PTÁČE
Ufff... já nevím :/. Potažmo asi spíš vím, za mě spíš ne, ale jsem... zmatená, lehce v rozpacích. Na tuto knížku jsem se moc "těšila" - stejně jako na film. Mám "ráda" drsné příběhy z války, příběhy naturalistické a takové, které Vám skutečně přiblíží válečné hrůzy... Ale Nabarvené ptáče bylo... Hm, jak to napsat a nezamotat se do toho :). Každopádně když jsou mé pocity ze čtení zmatené, možná bude zmatený i můj komentář, ale to nevadí... Dvě věci, které mi na této knížce vadily nejvíc:
1.) bezdějovost.
2.) násilí /a doslova sexuální úchylnosti a zvrácenosti/ na zvířatech.
Zkusím rozvést:
1.) Knížka byla v podstatě neustále "jen" o tom, jak se potuluje malý chlapeček z místa na místo, přičemž má neustále "štěstí" na naprosto úchylné a zvrhlé sadisty. Na jednu stranu: ok, asi by bylo naivní si myslet, že i na těch nejhorších místech se vždy najde nějaké dobro, ale nedokážu se ubránit pocitu, že to bylo stále všechno "na jedno brdo". Jako plus můžeme brát to, že knížka svým popisem přiblíží chování vidláků (a úchyláků a psychopatů) ve vesnicích východní Evropy v 40. letech 20. století, ale.. ale. To tak trošku souvisí s druhým bodem, takže se k tomu dostanu za chvíli. Každopádně ano, já čekala trošku více "děje", trošku nějaké akce, NĚCO.
2.) ano, vadí mi to a nedokážu se přes to přenést. Ok, musím to přijmout, jsou sadisti a bestie, které zvířata týrají i dnes, ale v této knížce jsem si často říkala... proč?!?.. a není to "jen" o zvířatech, mně prostě přišlo, že celý tento příběh byl nasáklý naprosto zvrhlou sexualitou. Jakože naprosto, přes čáru, fuj. A vlastně nešlo "jen" o zoofilii. Všimla jsem si, že kdykoli přišlo na nějaké násilnické scény, ten sexuální podtón/pud/tématika/nevím, jak tomu říkat/ tam byl neuvěřitelně cítit - až bych řekla, že to tam bylo na prvním místě... př: nájezd Kalmyků. Detailní popisy znásilňování - přesně víte, co tam s ženami/dívkami/miminkami dělali - a jak do toho zapojili i chudáky koně - ale proč tam tedy nebyl i detailní popis toho, jak je zabíjeli? Možná to nedává smysl, ale přišlo mi to absolutně nevyvážené... když už tedy jdu na tu dřeň, proč "jen" co se týká sexu? V něčem mi tato knížka připomněla Srbský film.
SHRNUTÍ: stát znovu před volbou, zda tuto knížku budu a nebo nebudu číst... ano, přečetla bych ji znovu. Zvědavost by zvítězila. A MOŽNÁ ji třeba v průběhu života ještě jednou přečtu, četla jsem ji totiž v období, které pro mě bylo hodně náročné a depresivní samo o sobě, ale... za mě ne. Nedoporučuji ji. Rozhodně ne všem... doporučuji ji takovým, kteří rádi čtou příběhy z války a kterým nebude vadit násilí na zvířatech a silný sexuální (pro mě zvrhlý a úchylný) podtón. Svým způsobem by se tato knížka dala doporučit jako jakýsi experiment, je prostě.. zvláštní. Zvláštní kniha, zvláštní autor, zvláštní okolnosti všeho...
Na film se podívám a jsem zvědavá.
Ale plošně tuhle knížku doporučit prostě nemůžu.

19.02.2020 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

MENGELEHO DĚVČE
Nemůžu napsat, že se mi knížka líbila a že jsem nadšená, ale.. páni, toto bylo tak silné a nezapomenutelné čtení. Doporučuji všem, kteří se zajímají o holokaust, je to jedna z nejlepších knížek, které jsem z této strašné doby četla (v podstatě když nad tím teď tak přemýšlím, tak tato knížka se o pomyslné první místo dělí s knížkou Dívčí orchestr). Číst tuto knížku mě bolelo, protože jsem si k hrdinům vytvořila silné pouto a o to více mě zasáhly jejich další osudy. Můžeme se bavit o tom, jak život byl (a stále) je nespravedlivý, jak je možné, že se něco tak děsivého a příšerného stalo, můžeme i zkoušet hledat odpovědi na otázku: Jak mohl kdokoli připustit, že se životy milionů zcela nevinných lidí proměnily v peklo a utrpení... ptám se často a uvažuji nad tím často. Tato knížka dokazuje, jak krutý člověk dokáže být, jak se my lidé můžeme ze vteřinu na vteřinu změnit v nelítostné bestie... a to mě děsí. Protože to zlo v nás lidech stále je... ale to jsem lehce odbočila. Mengeleho děvče pro mě bylo intenzivní čtení a jde o knížku, ke které se během života rozhodně ještě plánuji vrátit. Toto je klenot a briliant. Pokud třeba váháte nad čtením, neváhejte... Některé scény jsou kruté a plné násilí, ale i tak tuto knížku doporučuji všem. Já u některých pasáží i plakala (což se mi neděje běžně) a ano, tato knížka mě chytila za srdce. Překvapilo mě, že je v knížce věnováno poměrně hodně prostoru "životu předtím" - i díky tomu jsem si hrdiny tolik oblíbila, rodina Violky byla prostě úžasná... Mengeleho děvče: nezapomenu a rozhodně se ke knížce ještě vrátím. Doporučuji všem.
PS: i když to možná nebude dávat smysl, ta kniha - jako celek - je neuvěřitelně laskavá. Čiší z ní tak velký respekt k životu a vděk... Paní Violka musela být neskutečná žena... a teď, teď už je na lepším místě - přesně tak, jak popisovala v knize, se všemi svými milovanými - včetně pejska♥. Věřím tomu a všechny je moc tam nahoru zdravím.....♥

19.02.2020 5 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

SBĚRATEL POLIBKŮ
Na tuto knížku jsem se těšila TOLIK let a konečně jsem se k ní dostala!!! A jsem šťastná, vděčná a moc spokojená - očekávala jsem pecku a byla to pecka.:) Tuto knížku mám spojenou se svými čtenářskými začátky, tedy dobou, kdy mi bylo cca 15 let. I před tím jsem četla, občas:), ale až kolem toho 15.roku se to opravdu "rozjelo". A byl to perfektní start. Maminka mi totiž přinesla své nejmilejší knížky, které mě podle ní vtáhnou a já díky nim zálibu v knihách najdu (a bylo to tak. Ty knížky, např. Bez tváře, ve mně tenkrát lásku ke čtení opravdu zažehly). A mezi nimi byl právě i Sběratel polibků:). Tehdy jsem se k němu nedostala, vlastně jsem se do něho začetla až téměř 10 let poté (panejo, ten čas plyne:)), ale teda.. ano! ANO! Úžasná knížka. Není to první titul od Jamese Pattersona, který jsem přečetla (jako autora ho mám moc ráda), ale rozhodně je to nejlepší kniha, kterou jsem od něho četla - což ovšem není překvapující, čekala jsem to:). Sběratele polibků bych doporučila všem, kteří mají rádi napínavé a mrazivé thrillery. Prolog z této knihy byl až hororový, neskutečně sugestivní a strašidelný, opravdu mě dostal. Některé scény tu byly vážně psycho. Od 2. poloviny se stala knížka místy spíše detektivkou, mě by více bavily ty "psycho scény":), ale i tak to bylo zajímavé a zábavné. Kniha přinesla i několik překvapivých momentů a situací a já dlouho - vlastně až do samotného konce - opravdu nedokázala odhadnout KDO je Sběratel polibků. Své tipy jsem měla - a mnohdy jsem si myslela, že jsem na to skutečně kápla a vše jsem odhalila.. ale... kdepak:). Jsem moc spokojená. Na film se těším (plánujeme s maminou buď dnes a nebo zítra) a mám velkou chuť pokračovat v četbě knížek od pana Pattersona, úžasný spisovatel:).

14.01.2020 5 z 5

Hoď se do klidu Hoď se do klidu Tim Collins

HOĎ SE DO KLIDU
.. aneb pojďme se něco přiučit od největších expertů na relaxaci na světě - lenochodů:). Milá knížka, oddechová a opravdu na odpočinek:). Při čtení jsem si psala poznámky a nakonec z toho vyšly necelé tři A4 rad, tipů a vychytávek, ke kterým se určitě budu vracet a už teď se snažím některé aplikovat :P. V něčem ta knížka byla zvláštní, mám na mysli především např. kapitoly lenochodí rady na dovolenou, lenochodí průvodce dopravou, lenochodí průvodce oblékáním... nevím, to bylo takové - alá vtipné až ironické, mě to moc neoslovilo, přišlo mi to spíš jako taková omáčka navíc:). Každopádně kniha pro mě přínos měla a i když je ve své podstatě vlastně hodně jednoduchá, určitě něco čtenáři předá. Nedělat víc věcí naráz, vážit si svého času, žít přítomným okamžikem, vypnout vnitřní monolog, ZPOMALIT... lehce se to říká, trošku hůř praktikuje:))), ale ano, fajn kniha. Pokud chcete lehkou knížku na relax a jako bonus získat nějaké tipy a zamyslet se nad některými věcmi, proč ne:)). Akorát mě osobně nepotěšila pasáž, která se věnovala tématu, proč mít (nebo spíš nemít) pejska. I když šlo jen o pár vět.. tak.. proč? Zase alá vtipná, ale pro mě spíše trapná a hlavně nepravdivá.:P
Ale asi můžu říct, že mi knížka pomohla a pokud Vás zaujme, dejte ji šanci, je milá.:) Rozhodně ve svém životě pojedu (a nebo se o to aspoň pokusím) víc "na lenochoda".:)

22.12.2019 3 z 5