RiverSong RiverSong komentáře u knih

Malostranské povídky Malostranské povídky Jan Neruda

Kniha se mi nelíbila, není to můj šálek kávy. Musela jsem ji přečíst jako součást povinné četby a měla jsem párkrát sto chutí ji zavřít a už na ní nikdy nesáhnout. Nakonec jsem ji přelouskala, ale rozhodně bych ji nedoporučovala.

29.06.2016 2 z 5

Sedm divů Sedm divů Ben Mezrich

Upřímně jsem od této knihy čekala více. Děj mi přišel vcelku nijaký, strhující příběh, který se zde měl nacházet, mě zřejmě jaksi minul. Je to kniha, ve které nesmíte hledat logiku, na což jsem zvyklá a rozhodně mi to nevadí, ale přesto, i bez logiky mi připadala svým způsobem nedotažená. Nevyhledávám střílení ani neustálé utíkání, vystačím si s málem, nicméně i to málo mi tady chybělo. Škoda, nápad je dobrý.

16.08.2017 2 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Velice pěkná kniha, která hned na začátku vtáhne do děje. Nejedná se přitom o žádný thriller plný konspirací, nad kterými vrtíte hlavou, ale jde o příběh, který se klidně mohl stát. Rozhodně doporučuji

15.02.2017 5 z 5

Doctor Who: Město smrti Doctor Who: Město smrti Douglas Adams

Skvělá kniha, stejně jako Shada. Musím říct, že Shada a Město smrti jsou mnohem lepší než současně vycházejí díly s jedenáctým nebo dvanáctým Doktorem. Obě mají větší švih, jsou velmi dobře propracované a člověk se u nich musí smát, ať chce nebo ne. Za mě plný počet.

07.02.2017 5 z 5

Čarodějova země Čarodějova země Lev Grossman

Tenhle díl se mi líbil z celé série úplně nejvíc. V prvním jsem měla pocit, že se toho tolik neděje, v druhém už to bylo o dost lepší, ale třetí mě naprosto pohltil. Skvělá práce. Můžu jen doporučit

02.01.2017 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Rozhodně jsem na začátku nečekala, že mě tahle kniha tak chytne, ale opak byl pravdou. Těším se, až sepodívám i na film.

22.10.2016 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Stejně jako předešlý díl naprosto skvělé. Hrozně se mi líbí obálka, ta si od prvního dílu velmi polepšila.

22.10.2016 5 z 5

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Hezky napsané, ale není to kniha, kterou byste si zapamatovali na dlouho. Ale i tak stojí za přečtení.

10.09.2016 4 z 5

Kniha z Askalonu Kniha z Askalonu Michael Peinkofer

Byla jsem nadšená. Vážně super, historické události se dají dobře zapamatovat, takže vám i něco dá, zároveň okořenění trochou fantazie. Příběh je poutavý a má všechny prvky, které by dobrá kniha mít měla.

08.09.2016 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Dan Brown se mi vždycky líbil a ani jeho další knížka nezklamala. Styl psaní mi sedne a doufám, že takový bude i nadále.

05.09.2016 5 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Stejně jako první díl jsem byla nadšená! Teď už budu jen netrpělivě čekat na poslední díl. :)

01.09.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Stejně, jako všechny knihy tohoto autora, mi Farma přišla skvělá. Vážně originální téma, příběh podtrhuje i lehce strašidelná a opuštěná severská krajina, napínavé až do poslední stránky a s perfektním rozuzlením. Jednoznačně doporučuji.

31.08.2016 4 z 5

Glencoe Glencoe Charlotte Lyne

Knihy tohoto typu jsou mi více než sympatické. Na postavách se mi líbilo, že to prostě všichni byli lidé. Žádní svalnatí hrdinové, ani naopak uťápnutí chudáčci, ale obyčejní lidé, kteří mají slabé i silné stránky a beze studu projeví slabosti. Na další knihy se těším

24.08.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Kniha mi přišla skvělá. Zápletka sice jednodušší, ale přitom svižná a napínavá. Nutno říct, že knihu jsem měla přečtenou za dva dny. Jen menší výhradu mám nikoliv ke knize, ale k tomu, jak ji všichni přirovnávají k Lisbeth Salanderové, se kterou kniha nemá společného ale vůbec nic. Jinak je to kniha, která určitě stojí za přečtení.

04.08.2016 4 z 5

Upír Lestat Upír Lestat Anne Rice (p)

Úžasné! Ještě lepší než první kniha. S Lestatem byl děj živější a zajímavější než s Louisem a celkový životní příběh působil mnohem svižněji. Škoda jen, že toho Louis věděl o Lestatově životě tak málo, možná by ho dokázal více pochopit a hledět na něj i z jinéhu úhlu. Pro mě se Lestatovo osobní kouzlo stalo prostě neodolatelné. Jeho vzdorovitý postoj, občasná marnivost, ale i schopnost hluboce se zamyslet nad podstatou věcí. Další díly si v každém případě přečtu, i kdybych je měla louskat hodiny se slovníkem v ruce. Pro ty, kterým se líbilo Interview, určitě doporučuji.

02.08.2016 5 z 5

Andělé noci Andělé noci Lili St. Crow (p)

Knihu jsem si měla brát na dovolenou, ale jak jsem často chodila kolem hromady s věcmi, které se měly postupně balit, vždycky jsem si kousek přečetla. Ve finále jsem zjistila hodinu před odjezdem, že už jsem na konci a nemám co číst. :) Opravdu se mi to líbilo a knihu jsem zhltla, ani jsem nevěděla jak. Pro milovníky klasického fantasy doporučuji

12.07.2016 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Uchvacující stejně, jako předchozí díly. Nemám co dodat.

29.06.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha byla skvělá, avšak velice drsná. Těžko si představit, že je to skutečná realita.

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Vzhledem k tomu, že jsem velká fanynka Doctora, knihu jsem si hrozně užila. Občas tam byly skutečně smutné pasáže, ale nechyběl ani Doctorův humor. Pro fanoušky Pána času určitě doporučuji

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Naprosto úžasné! Nemám co dodat.