Rhodopis Rhodopis komentáře u knih

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Celkem povedené pokračování série. Děj je trochu předvídatelný. Knížky od RB se dobře a rychle čtou, takže takové pohodové počteníčko :-)

22.03.2024 3 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

(SPOILER) Velké očekávání a nakonec docela rozčarování :-( Neumím přesně popsat co mi vadí, ale od začátku mě Julie štvala, její chování mi nesedělo /spoiler: pusa-rozbité auto/, neustálé ťukání hůlky, přemílání zrady ve vztahu se Sidem.Konečné finále jsem také trochu předpokládala. Nevím, zda budu číst dál, snad jen ze zvědavosti, co strašného se stalo ;-)

22.03.2024 2 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Knihy od PM mám v oblibě, a proto jsem sáhla i po této novince. Trochu jsem se obávala tématu, ale kniha je dobře napsaná a já jsem se dozvěděla mnoho zajímavého. Kdysi jsem zaslechla něco o řádění Rudých Khmérů, ale hlouběji jsem to nezkoumala. Díky této knize jsem si ještě pár věcí doplnila a zjistila jsem jaké hrůzy dokážou lidi dělat pro nějaké ideály :-(

17.12.2023 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším a přečetla jsem si ji nyní znovu už potřetí a stále v ní nacházím tu sílu myšlenek a únik duše za hranice poznání.

11.11.2021 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Nevím v čem spočívá genialita vyšetřování, které má mít Mia, ale mně neskutečně otravovala. Možná kdyby do sebe nenalévala tolik chlastu a pilulek, tak by vše šlo líp... Příběh také nebyl moc zajímavý. Knížka mě celkem zklamala.

05.05.2021 2 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Knížka se mi četla dobře, místy vtipné repliky a někdy i trochu psychologie. Ukrátila jsem si s ní čas strávený v MHD :-)

29.04.2021 3 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Druhá knížka od MG se mi četla lépe a příběh byl zajímavý.

29.04.2021 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Občas trochu předvídatelná, ale velmi slušně napsaná severská detektivka. Trochu složitější na orientaci v ději. Uvidíme jaké bude další pokračování.

27.04.2021 3 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Příběh se mi moc nelíbil, ale ještě zkusím další díl této série....:-)

21.04.2021 2 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Poslední knihu série jsem přečetla jedním dechem a bylo to důstojné rozloučení :-)

Běžkyně Běžkyně Peter May

Opět zajímavosti o životě v daleké Číně spojené s výbornou detektivní zápletkou.

Sál smrti Sál smrti Peter May

Další pokračování Čínských thrillerů je opět velmi čtivé a napínavé.

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

V dnešní době, kdy zápolíme s čínským virem mi při čtení téhle knihy občas běhal mráz po zádech...

30.03.2021 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

I pokračování série mě opět bavilo. Opět jsem se dozvěděla i mnoho zajímavostí z dalekého Východu a historie Číny.

20.03.2021 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Kniha mě bavila, nebyla to klasická detektivka, ale dobře se četla a dozvěděla jsem se i střípky zajímavostí z tajemné Číny.

20.03.2021 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Viděla jsem filmy, a proto jsem sáhla po předloze. Opět se mi potvrdilo, že kniha je o moc lepší. Velmi dobře se mi četlo i pokračování a mohla jsem dál prožívat příběh hrdinů krutých her.

20.03.2021 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Viděla jsem filmy, a proto jsem sáhla po předloze. Opět se mi potvrdilo, že kniha je o moc lepší. Velmi dobře se mi četla a mohla jsem si příběh hrdinů krutých her užít déle.

11.03.2021 4 z 5

Srdce Srdce Edmondo de Amicis

Tato knížka mne provázela v dětství, tenkrát jsem jí přečetla asi třikrát. :-D Dnes byla pro mne opět krásným počtením a příběhy, které jsou v ní popsány mne znovu dojaly a zůstanou v mém SRDCI ...

11.03.2021 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Film jsem viděla už před delší dobou a tak jsem nyní sáhla i po jeho knižní předloze. Kniha je moc pěkně napsaná, krásně se čte, pan Urban opravdu umí využít bohatý český jazyk. V příběhu je pohádkové tajemno, které je i trochu strašidelné, krásný popis krajiny, dřívějších zvyků, ale i současný vztah lidí k přírodě...

10.02.2021 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Chvílemi jsem se přemlouvala, abych knihu vůbec dočetla...určitě se k ní nebudu vracet. Možná, že byla ve své době svým způsobem revoluční, určitě je v ní i nějaké poučení a moudro, ale dnes působí už trochu zastarale.

01.02.2021 1 z 5