ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Opět hodně dobrý díl, ale jak už bylo několikrát napsáno, ztrácí to ten přechozí "drive", který to mělo. Čeho jsem si ale všimla, je to, že si čtenáři dosti stěžují na to, že původní série měla být ukončena 11. dílem a od Královské hraničářky to měla být nová série. A ono tomu v originále tak je. Královská hraničářka (Royal Ranger) je v originále nová série, která na původní jenom navazuje, ale v Česku z nějakého důvodu spojili tyto dvě série do jedné a proto je to tak matoucí. Já ale tuhle sérii miluju a velmi ráda se k ní vracím :)

18.08.2023 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Po více jak měsíci s přestávkami dočteno. Je to náročnější čtení, člověk se snadno ztratí v tom množství jmen a pojmů. Ale je to hodně zdařilá fantasy, i když místy měla až moc nudné pasáže. Proto dávám 4 hvězdy.

11.08.2023 4 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Už dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knihu dala na jeden zátah. Začala jsem v půl 11 večer a skončila v půl 1 ráno! Ta knížka je neuvěřitelně čtivá a romantická. U některých scén jsem se křenila, u jiných sem měla slzy v očích. Zvláš u té hnusné scény s Louisem. Debil je to!!!! Ale jinak je ta kniha vážně skvělá a trochu mi připomínala Srdcerváče, v tom jak Denis řeší svoji sexualitu jsem viděla trochu Nicka Nelsona. Doporučuji, výbirná jednohubka! Navíc oba hlavní hrdinové jsou knihomolové, o to větší "awwww" moment to je!!!!

22.05.2023 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Poprvé jsem to četla v roce 2019 na čtečce. Nesedlo mi to, asi protože jsem to četla elektronicky. Tak jsem si to půjčila v roce 2021 z knihovny. To už bylo lepší, ale nesedly mi kresby komiksu :D Nicméně loni jsem si koupila komiksy v angličtině domů, po tom co jsem viděla seriál, a musím říct, že to že jsem to četla teď v angličtině na mě zapůsobilo daleko více, než v češtině :-) Je to super, úžasný, sladký a já nevím co ještě! :-)

11.05.2023 5 z 5

Autorka prostě psát umí! Napínavé od začátku až do konce, a i když víte, jak to vlastně celé skončí, stejně s napětím a očekáváním otáčíte stránku za stránkou a čekáte na další a další tajemství a události. S nadšením se vrhám rovnou na Janu Seymourovou.

27.01.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

#audiokniha - Zajímavý thriller, ačkoliv mi tedy místy přišel hrozně zdlouhavý. Pro mě to byla teprve druhá autorčina kniha, ale byla jsem vcelku spokojená :-) Postavy mi vcelku sedly tak nějak všechny. Bylo zajímavé sledovat jejich obavy z vyšetřování vraždy.

01.12.2022 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Vampýrská akademie je mojí velkou srdcovkou, a když jsem viděla, že se chystá reedice a znovuvydání, jásala sem! Je to skvělá kniha plná tajemství, intrik a přátelství. Sice nejsem cílovkou, ale i tak mě každé další přečtení baví ️

25.10.2022 5 z 5

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Tak tohle bylo dost silné čtení. Příběh muže, který přijde v mladém věku o zrak a musí se naučit znovu žít je hodně silné téma. Líbily se mi deníkové zápisky, které byly mezi kapitolami. Hlavní hrdina byl sympatický, plný myšlenek, a hodně rozhozený. Naštvala mě Émilie, která se zachovala fakt hnusně.

Knihu mohu doporučit, i když výhrady jsem měla - čekala jsem trochu hlubší psychologické pasáže, trochu více ponoření do psychiky hlavního hrdiny, více myšlenek a tak. Jinak ale byla kniha naprosto skvělá.

19.08.2021 4 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

No, kde začít. Jak moc LGBT knihy nečtu, potřebovala jsem nějakou oddychovku, a tuhle jsem ve čtečce měla hrozně dlouho. Tak jsem se do ní pustila. Napsaná je velmi dobře, styl je skvělý, jen mi místy přišly Borisovi reakce maličko přehnané. Ale až mě vyděsilo, jak moc tato kniha odráží naši společnost. Spoustu věcí proti homosexuálům najdete v různých diskuzích na Facebooku, přesně tak homofobních, jak byly vyobrazené v téhle knize. A je to hnus!

Co mě dostalo, byl ten konec knihy, který sem upřímně vůbec nečekala a obrečela jsem ho (a to u knih většinou nebrečím).

Tuhle knihu mohu doporučit, a určitě si ji v budoucnu přečtu znovu.

19.06.2021 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Za mně je tento díl hodně jiný než předešlé. Konečně se tu totiž dozvídáme taky víc informací o Haltovi a jeho historii, což mi právě v předešlých dílech chybělo a jsem ráda, že se autor zaměřil i na tyto detaily. Halta mám moc ráda a doteď mě trochu trápilo, že mu není věnována moc velká pozornost, přestože je to postava, která dost udává Willovi směr (nebo udávala, když byl Halt Willovým učitelem.) Jdu hned na další díl.

11.06.2021

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Taková průměrná erotická jednohubka. Nepřekvapilo, neuhrazilo. Neočekávala jsem od toho absolutně nic, jako fanoušek fantasy erotické romány nevyhledávám. Ale narazila jsem na ni v poličce v knihovně, když jsem byla vracet knihy, a vzpomněla jsem si, že jsem ji viděla několikrát na IG. Tak jsem si ji ze zvědavosti vypůjčila. Za dvě hodinky jsem měla přečteno. Když dáte pryč jednu sexuální scénu, dvě polo-sexuální a hromadu "vyzývavých" a "sexuchtivých narážek", máte najednou jen průměrný ženský román o bohatém muži, který se uzavřel před světem, a mladé ženě, nejlépe z nějakého podřadného pracovního místa, které se shodou okolností ocitne v blízkosti pohledného dokonalého pracháče, provokuje ho a nejlépe se do něj "zamiluje od první chvíle, kdy ho uviděla." Pořád nějak nevím, co na téhle literatuře všichni vidí :D Ale je to napsané celkem čtivým dojmem, uznávám že v několika pasážích jsme se celkem i zasmála (nebo spíše nahlas uchechtla), ale doma to asi nepotřebuju mít. Docela by mě ale zajímalo, kolikrát se v knize vyskytuje slovo BANÁN :D

07.05.2021 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Zajímavý pohled na zápornou postavu, jak se vlastně stala tak zlou atd. Útlá knížečka, ale plná informací :)

19.12.2019 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Miluju, miluju, M-I-L-U-J-U! Tahle série je pro mě hodně srdcová a má nejoblíbenější, a tak jsem se po čase pustila do re-readingu. Cinder coby reteling Popelky z japonského prostředí, co víc si přát! Statečná hrdinka, která se dozvídá pravdu o své minulosti, že není tou, za kterou se celé ty roky považovala ... Kdo ještě nečetl, honem to napravte! Tohle je fakt bomba!

22.11.2019 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Mě se kniha hodně líbila, a to i proto, že autor je čech. V Teovi jsem se celkem viděla, protože i se mnou život celkem vyjebával, takže jsem jej chápala. Někdo tady tvrdí, že se choval jako holka - já tvrdím, že je to citlivá bytost, která si hodně prožila, a ano, Libor s ním manipuloval a Erik dělá to samé, ale na rozdíl od Libora jej Erik skutečně miluje a dělá pro něj vše, aby byl v bezpečí. Očekávala jsem možná více erotiky, ale i tak se kniha řadí mezi ty velice povedené české kousky a těším se na druhý díl, ktery by měl doplnit Erikovu minulost a zaplácnout prázdná místa, zodpovědět otázky, které vyvstaly v Bossovi a pokračovat v ději.

02.06.2019 5 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Úúú, tak tohle byla teda jízda! Řekla bych, že to bylo ještě napínavější, než jednička. Akce střídala další akci, napětí nepovolilo, každou stránkou celý příběh jen gradoval, až nakonec vybouchl jako chodba v Hoře. U konce jsme se culila jak sluníčko, jsem ráda, že to takto skončilo :) Ačkoliv jsem předtím četla jedničku a hned na ni navázala dvojkou, měla jsme prvních pár stránek trošku problém se začíst, ale fakt to trvalo jen pár stránek. Líbí se mi, jak druhý díl krásně navazuje přímo na ten první. Jen jedna věc mi vrtá hlavou - nějak jsem nepobrala ty poznámky na začátku každé kapitoly. Vysvětlí mi to někdo?

21.02.2019 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Jo, tohle mě fakt bavilo!! :) Napínavá kniha, která člověku navozuje chuť zahrát si!!!

17.09.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

#audokniha - Když jsem to poslouchala poprvé, nebyla jsem z toho vůbec nadšená jako ostatní. To jsem ještě neznala seriál. Ten už mám nyní za sebou, tak jsem si řekla, že po nějaké době by nebylo na škodu zkusit audioknihu znovu. A ne, prostě ne. Styl vyprávění Margaret Atwood pro mně asi nikdy nebude. V některých pasážích mi přišly popisy až moc rozvité a květnaté, zdlouhavé a nudné. Měla jsem chvílemi problém jen udržet pozornost a vnímat, co se vypráví. Tohle pro mně asi nebude :) Ale věřím, že si to své fanoušky našlo/najde, ale já u tohohle příběhu asi zůstanu u seriálu. Možná by mě to asi bavilo i více, kdybych to měla doma v papírové verzi, protože mám takové podezření, že mi nesedla hlavně interpretka Zuzana Kajnarová. A to mi jinak její hlas nevadí. Zkusím popřemýšlet, jestli si to spíše nepořídit domů v papírové verzi. A hlavně - zda pro mně bude mít cenu pouštět se do pokračování Svědectví.

03.09.2018 2 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Za mě moc milý, trochu přesládlý teen román. Konec jsme obrečela.

27.08.2018 4 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Krásná zamilovaná knížka, přesně na odreagování od těžké literatury :)

13.07.2018 5 z 5

Invaze Invaze Luke Rhinehart (p)

Vtipné to bylo, ale jinak najdu určitě lepší scifárny.

01.07.2018 3 z 5