Renatecka Online Renatecka komentáře u knih

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Ze začátku jsem knížku chtěla odložit. Mnoho postav, zmatené, několik načatých příběhů, které k sobě zdánlivě nepatřily, ale protože nerada knížky nedočítám, tak jsem vydržela. Po půlce už to bylo zajímavější. Dialogy a styl vyprávění mi občas přišel trochu zmatený, ale dočetla jsem do konce ze zvědavosti jenom kvůli tomu, abych se rozuzlení záhady dopátrala.

26.02.2017 3 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

To je snad poprvé, kdy můžu říct, že film musí být lepší než kniha. Děj perfektní na 100%, ale strohý jednoduchý způsob, jakým je knižní zpracování podáno mi celkový dojem dost kazil. Nicméně kniha je spíše určená především mládeži, tak možná proto tomu tak je.

19.02.2017 3 z 5

Dva prstýnky Dva prstýnky Millie Werber

Dobrá kniha krutých vzpomínek. Znám sice i lepší s touto tématikou, nicméně za přečtení určitě stojí. A na téma holocaustu už nic dopisovat nebudu, nemůžu - jak se píše v knize samotné: Na tragédii není odpověď.

15.02.2017 4 z 5

Útěk z tábora smrti Útěk z tábora smrti Erich Kulka

Jelikož to není má první knížka o útěku z Osvětimi, už mě ty hrůzy, v uvozovkách, tolik nepřekvapily. Už jsem četla od Andreje Pogoževa Útěk z Osvětimi a je to pokaždé jak jeden velký horor, horší než nejnapínavější detektivka a když si člověk uvědomí, že se to všechno kdysi opravdu dělo ... nemá už pak slov.

12.02.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Parádní dílo, vyprávění Minky jsem četla jak zběsilá, nicméně příběh ze současnosti se Sage a Leem mě trochu drhnul (stejně tak jako Minčina povídka v zápisníku). Jinak bezvadná kniha, konec mě překvapil, vřele doporučuji.

10.02.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tato kniha se mi moc líbila, je nabitá dějem, skvěle se čte. Je to taková polooddychovka. Více se mi líbila asi Veroničina část a myslím, že je i lepší začít ji číst jako první. Vřele doporučuji.

28.01.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Propracované, napínavé jak malé kšandy, nechápu, jak se do jednoho příběhu zakomponuje tolik zvratů. Jednu hvězdičku sice ubírám za to, že mě asi do půlky knížky tak trochu míň bavilo plácání se vyšetřovatelů. Ale ten konec, panečku, ten konec, to rozuzlení, mě tak chytilo, že jsem knížku nemohla odložit a půlku knížky dočetla pak prakticky za den.

15.01.2017 4 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Příběh se mi líbil, byl sice hodně smutný, ale za přečtení knížka určitě stojí.

08.01.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Za mě 5 hvězdiček, dokonale napsané, promyšlené. Vůbec nechápu, proč se Dívka ve vlaku k tomuto dílu přirovnává, vždyť ani rozsahem, ani myšlenkou si ke Zmizelé nemůže přičichnout.

29.12.2016 5 z 5

Svetr k Vánocům Svetr k Vánocům Glenn Beck

Pěkná předvánoční jednohubka vhodná přesně pro advent. Člověk se trochu rozněžní, popřemýšlí nad svými dosavadními činy (ať už dobrými, nebo zlými), trochu si uvědomí, že nic není tak zlé, aby to nemohlo být ještě horší.

15.12.2016 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Za mě úžasná detektivka, bavila mě, napínavá, promyšlená, skvěle se mi četla. Ale kurnik, ten konec byl trochu zvrzlý, z toho jsem taková zklamaná. Vlastně jsem asi ani moc nepochopila, čí že pohřeb to v poslední kapitole vlastně byl. Konec otevřený .. takže bude předpokládám třetí pokračování, na které se těším :)

09.12.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Neskutečně čtivá a napínavá. Většinou jsem se vždy zaměřovala na jiná díla, než na detektivky, ale myslím, že jsem si oblíbila nový žánr. Moc se mi líbí, když má knížka pořádný děj a spád, což toto dílo opravdu má. Vřele doporučuji.

01.12.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavá, velmi čtivá knížka, zvládla jsem ji za 24 hodin. Popravdě jsem napoprvé neodhadla správně vraha, původně jsem si myslela, že je to snad hlavní hrdinka, až tak od třetí čtvrtiny knihy to pak bylo celkem zjevné. Doporučuji.

20.11.2016 4 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Velmi zajímavá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Má to spád, napínavý (trochu drsný a smutný) děj, prostě paráda. Konečně jsem trochu pronikla do problematiky "Palestina".

18.11.2016 5 z 5

Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Hjok Kang

:-( No, asi takto. Kdybych se v příštím životě měla náhodou narodit v Severní Koreji, ať se radši nenarodím vůbec.

10.11.2016 5 z 5

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Perfektní dílo, četla jsem a četla a nemohla jsem se odtrhnout. Skvělé je, že do knihy byly zařazeny i různé svědectví lidí z okolí, dopisy přítele Miroslava D. apod. Za mě osobně je asi dobře, že dostala trest smrti, byla jasný viník a je známo, že každá akce má svou reakci, sama to i tak vysvětlovala, že lidi se k ní chovají hnusně, tak se pomstí. Tak se pomstila a pak byla řada na lidech... Každopádně si i myslím, že duševně nemocná byla, i když jednala tak racionálně a vše logicky vysvětlovala, byla sečtělá a intelektuálka. V procesu pak mluvila o jejím smyšleném otci Winiferovi, že s ním hovoří apod... to asi mluví za své. Chybělo jí hodně velká špetka citu, porozumění a snaha o pozitivní myšlení. Lidi jsou lidi, jiní nebudou a nebyla schopná se trochu obrnit, takzvaně na některé chování lidí k ní káknout a pak už si brala i sebemenší křivdy moc k srdci. A její rodina v tom všem hrála taky svou špatnou roli.

05.11.2016 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velmi čtivá knížka, zároveň ale velmi smutná.

31.10.2016 4 z 5

Životy ve vypůjčeném čase Životy ve vypůjčeném čase Rudolf Roden

Velmi zajímavá kniha. Stejná doba popsaná ze dvou pohledů manželů Rodenových. Vše popsáno věcně, stručně, bez zbytečného zacházení do detailů, nicméně zajímavě. Doporučuji.

23.10.2016 4 z 5

Nebudu nenávidět Nebudu nenávidět Izzeldin Abuelaish

Knihu jsem bohužel nedočetla, asi v půlce jsem ji odložila. Příběh se mi nezdál vyprávěný dost zajímavě, stále dokola stejné fráze, děj takový nijaký. Škoda, čekala jsem od ní víc.

16.10.2016 2 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Parádní kniha o islámu z tak nějak celistvého pohledu. Mnoho knih o hrůzách islámu je psáno na téma unesených dětí, týraných manželek apod., tato kniha je ale taková jiná... Poskytuje spoustu zamyšlení se nad tímto zvrhlým náboženstvím a s názory autorky se plně ztotožňuji. Pravda, na konci knihy bylo na mě už moc popisu politiky, ale kniha je skvělá a doporučuji přečíst.

05.10.2016 5 z 5