regulax regulax komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Erotický galimatyáš napříč několika generací!

23.02.2017 5 z 5

Říše milosti Říše milosti Jørgen Brekke

U mě dobrý! Prolíná se historie a současnost, zajímavý motiv vražd, nechybí humor a sex. Možná ta kamarádka inspektora byla až převelice chytrá a strčila ho coby detektiva do kapsy a možná tam bylo moc různých linií děje :-) Jestli to bude mít pokračování, tak nevím kterým směrem se posune vztah dvou vyšetřovatelů?

23.02.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Jak dokáže ovlivnit triviální sraz zaběhlý život partě spolužáků? Budeš "sráč" a nebo v životě něco změníš? Uzavřená sázka roztočí peklo a nabaluje na sebe dobré i zlé osudové kroky. Místy fakt k smíchu. Celkově oddychovka. Nevím jestli teď mám odvahu jít na třídní sraz?!

08.02.2017 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Fajn krimi, žádný krvák, exotické prostředí, které mohl autor ještě více přiblížit. Zůstal mi pocit jen špinavého upoceného města a ostrého jídla. Děj jako na houpačce, začátek se rozjede, pak to trochu přibrzdí a v závěru se všechno zrychleně zvrátí a skončí!

05.02.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Doporučuji. Čtivé krimi ze společenské smetánky a politické korupce. Propletenec dnešní doby. Příjemná změna, kdy vyšetřovatelem je žena.
*SPOILER!*
Pozor na větrací mřížky, cesta vede tam i zpět :-)
Sebevražda svědka v přítomnosti policie.
Vrah vraždí kudy chodí a policajtku, která ho usvědčí, nechá živou, jen omráčenou?!

27.01.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Beznadějný, smutný, hořký, osamocený, citový, napínavý, poučný a srdcervoucí příběh, který musíte přečíst!!!

20.01.2017 5 z 5

Všeník Všeník Daniel Landa

Příjemné čtení o příjemném místě. Autor přiblížil svůj pohled na život a postoj ke společnosti. Místy se nezasvěcený čtenář ztrácí v proudu myšlenek a názorů. Autor až fanaticky sdílí historické a náboženské proudy. Jeho duchovní boj s démony, našeptávači mysli je fascinující a poučný. Deník je vítána změna stylu beletrie.

20.01.2017 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Meditace, hledání a poznávání svého já, duševní a fyzická rovnováha to jsou hlavní témata dnešní moderní doby. Psychika každého z nás je vystavována tvrdé realitě a musí se umět s tím poprat. Hledá pomocníky, berličky k přežití - léky, alkohol, koníčky, kamarády. Osvícení se dostává sebepoznávání ega formou duševního cvičení a meditování. Někdo to nosí v sobě, někdo k tomu prozře časem a někdo vůbec, proto ty různé komentáře. Kdo v životě zároveň nejí, nemedituje a nemiluje - jakoby nežil! Pokud bych srovnala s filmem - Itálie ve filmu boží (v knize slabá), Indická meditace a jóga v knize jedinečná (film nedovedl vyjádřit vnitřní pocity extáze) no a Bali bylo v knižní a filmové rovnováze. Namasté.

16.01.2017 5 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Silný psychologický příběh. Směs morbidní detektivky a harlekýnky s nečekaně otevřeným koncem. Vsuvky citátů fajn, nutí k zastavení a zamyšlení. Jen té harlekýnky tam mohlo být méně, zavánělo to pohádkou Ať žijí duchové s Eričkou Leontýnkou. Jinak námět perfektní a styl čtivý, děkuji za doporučení.

29.12.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák - uváděn mezi 100 nejlépe hodnocenými knihami, moderní severská detektivka, oblíbený autor a ta osvěta! Šla jsem po této knize jako po uzeným....ale něco tam chybělo, nebo přišla ve špatnou dobu.....už byly před ní lepší! I ten Syn se mi vryl více pod kůži. Uvidím co Švábi?

29.12.2016 3 z 5

Sen noci darwinovské Sen noci darwinovské Josef Lhotský

Fantastický námět!!! Kdo by se nechtěl přímo setkat s Darwinem a pokecat, jak to vlastně všechno bylo....? A nejen s ním, ale i s ostatními velikány stejného či odlišného ražení. Nejdřív jsem byla jako "ve snu" a ve zkratce prožila život nejslavnějšího světového biologa. Bravurní bylo srovnání dnešních poznatků a současný pohled na celou evoluci a posun ve vědě. Sice pro laika je autor velice podrobný a profesně odborný. Místy jsem se ztrácela, ale na veřejnou přednášku opepřenou autorovým humorem bych rozhodně zašla. Konečně bych dostala odpověď, kde jsme se vzali a co s námi bude :-)

19.12.2016 5 z 5

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

Jednoduché čtení, i když tématem je bolest a zklamání v životě. V první půli knihy mě štvala despotická matka a v druhé nemožná romantika! Taková moderní pohádka z dnešní doby. Resumé - mít sny, touhy, přání a věřit....

19.12.2016 3 z 5

Víc než touha Víc než touha Nora Roberts

Dva nezávislé příběhy o lásce a touze. Každý je založen na urputném svádění svého protějška, rozdíl je v tom, že v prvém příběhu svádí žena muže a v druhém je to naopak. Druhá varianta je mi bližší a proto se mi lépe četla :-).

16.11.2016 3 z 5

Primabalerína Primabalerína Danielle Steel

Poctivá kniha se vším všudy! Strhující romantika, srdceryvný příběh, nahlédnutí do života carské rodiny, vzpomínka na brutální historii a oživení ruských metropolí. Boží.

02.11.2016 5 z 5

Ženy vidí za roh Ženy vidí za roh * antologie

Víkendové čtení. Skládanka příběhů, někdy lehčích, jindy více k zamyšlení.

30.10.2016 2 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Ve své podstatě silný romantický příběh, který započne až v druhé půli knihy. Do té doby se musíte prokousat všemi útrapami života hlavních hrdinů. Příběh čtivý, ale ta pětiřádková souvětí mi dávala zabrat. To je snad knižní rarita!

29.10.2016 3 z 5

Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň Hana Parkánová-Whitton

Poklidné, pohodové čtení o ničem. Ideální partner, ideální dům, nepříliš ideální sousedé a nezbytný anglický čaj a sušenky. Autobiografický průstřel života v Anglii.

20.10.2016 3 z 5

Láskobraní Láskobraní Blanka Hošková

Láskotýrání bych nazvala tuto knihu! On - kašle na ni, podvádí ji, užívá si, až ho mladá odkopne tak se důležitě vrátí. Ona - obětavá, rodinná, kamarádská, podváděná, nemilovaná, trošička motýlího brnění s psychopatickým mladíkem, které skončí dřív než začne. Celý příběh jsem trpěla, za něho co si všechno dovoluje i za ni ať už si konečně dovoluje. A ten ukvapený morální konec tam fakt nezapadá. No není to týrání láskou?!

10.10.2016 3 z 5

Pařížanka Pařížanka Sophie Bardot

U mě za 5! Sex prošpikovaný brutálním napětím a okořeněný světovým cestopisem. Milostný, násilný, všehochuť. Čte se to na jeden nádech. Že to nemá někdy logiku a co dnes má? Není to typický erotický příběh typu anatomie lidského těla, ale je zpestřen právě tou kriminalitou a podsvětím. To dává originalitu nudným ryze erotickým dílům. A díky popisům měst, jejich historie a zajímavostí jsem trochu cestovala a něco se dověděla. Super. No a konec? Taky originalita!!!

02.10.2016 5 z 5

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

Reálný příběh ze života, který autorka jakoby jen překlopila na papír. Příjemné čtení formou pohledu dvou hrdinů, kteří na sebe náhodou narazí, začátek jim nevyjde, ale konec stojí za to! Pohled na obětavou matku - kvočnu, která najde vzpruhu do života v novém povolání, ale rodina ji nepustí a vtáhne zpátky.

28.09.2016 5 z 5