Primabalerína

Primabalerína https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4293/bmid_primabalerina-SUk-4293.jpg 4 54 8

Příběh lásky mladičké tanečnice k lékaři carské rodiny se odehrává během první světové války a za ruské revoluce. V r.1902 přivedl otec do prestižní baletní školy v Petrohradě svou sedmiletou dcerku. Během školních let, která byla věnována každodenní tvrdé dřině, z malé Daniny vyrostla primabalerína, která žila jen pro svůj balet. Těžce onemocněla a v této situaci jí carská rodina nabídla pohostinství i lékařskou péči. Danina a její lékař se do sebe zamilovali a jejich vztah vážně ohrozil její uměleckou kariéru. Společenské poměry v revolučním Rusku posléze neblaze zasáhly do osudu obou milenců.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Granny Dan , 1999

zimolka
09.05.2019 5 z 5

Pěkné čtení na jeden večer,když se člověk začte,tak najednou zjistí,že je na konci knihy.

Kirrie
29.01.2019 odpad!

Vyjádřím se k tomu velice lidsky a velice prostě. Byla to sračka.
Nemám ráda lidi, co odsoudí něco, co sami nečetli, nebo neviděli, a proto jsem si chtěla od Steelové přečíst něco sama. Teď na ní mohu kydat hnůj, jak se mi jen zlíbí, protože jsem tu zatracenou hnusnou věc četla. A zahodila daleko po přečtení.

I nepisatel pozná, že je s tou knížkou něco špatně (každý, kdo už přečetl i něco ,,víc"). S klidným srdcem vám mohu říci, že paní Steelová nemá ani základy ,,spisovatelštiny". Každý začátečník ví, že v knize nemá popisovat ale UKAZOVAT! Steelová tomu asi stále nerozumí - proto postavy byly tak zatraceně ploché a k ničemu. Je sice fajn napsat, že hlavní postava ... (zapomněla jsem její jméno, dočetla jsem to před 2 minutami...) je hezká, s dětským tělem a hodná, ale do prdele, tohle může napsat i malé děcko! Co takhle to trošku rozvést? Ukázat? A vymyslet i ty negativní vlastnosti? Ne, to ne, na to paní spisovatelka zapomněla. O debilní a neoriginální zápletce se ani vyjadřovat nebudu, strávila jsem nad touhle sračkou už dost času. Jdu si radši číst něco od Fukse, těch jejích dalších 100 knih příště překročím obloukem.

eletrika03
30.11.2017 4 z 5

Další skvělá kniha od skvělé spisovatelky. Čte se jedním dechem. A má to skvělý děj.

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Moc se mi líbila. Mělo to spád. Velmi čtivé. ❤

regulax
02.11.2016 5 z 5

Poctivá kniha se vším všudy! Strhující romantika, srdceryvný příběh, nahlédnutí do života carské rodiny, vzpomínka na brutální historii a oživení ruských metropolí. Boží.

cecetka
11.05.2016 5 z 5

Moc hezky pribeh zasazeny do carskeho Ruska.

dual
27.07.2015

Nádherná kniha, doposud je mou nejoblíbenější! Vřele všem doporučuji :-)

knihomolka
30.11.-0001 5 z 5

Nádherná kniha od mé oblíbené spisovatelky... Všem doporučuji. Má úžasný příběh, který se úplně "zhltne"...

Danielle Steel
americká, 1947