Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň

Řekne-li se v Anglii o někom, že má na pikniku o jeden sendvič míň, znamená to, že je dotyčný excentrik, který to nemá v hlavě zcela v pořádku. Podobné rčení se jistě hodí na manželskou dvojici, která se přistěhuje do Kingstonu, malebné vísky nedaleko Oxfordu, kde už nějakou dobu žije Češka Hana se svým anglickým manželem Williamem. Ti se mezitím po létech konečně zařadili téměř mezi starousedlíky, a tak se zájmem sledují nelehké sžívání nových přistěhovalců s tradičním a poněkud konzervativním Kingstonem. A ani tentokrát není o dramatické situace a barvité příhody nouze!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308961/jak-nemit-na-pikniku-o-jeden-sendvi-IGi-308961.jpg 4.333

Anglické příhody (6.)

Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň

Pavluša316

Opět naprosto pohodové čtení, ke kterému se budu ráda vracet :-)

Kris204
27.08.2018

Kniha mě příliš nezaujala. Není to kniha, po které bych běžně sáhla, ale upoutala mě anotace - "vtipné" historky jsou většinou vyprávěny někým dalším, kdo ani u situace nebyl, jen je slyšel a vyprávění příhod je střídáno zahradníkovým rokem a cestopisem po Anglii. Kniha pro mě byla poměrně nečtivá a myslím, že si jí brzy nebudu pamatovat.

lenkaabooks
01.08.2018

Kingston - tam se Češka Hana odstěhuje za svým anglickým manželem a již v několikáté knize nám zprostředkovává dojmy ze života na anglickém venkově. A já mileráda sáhnu po dalším odpočinkovém čtení.

bookcase
09.07.2017

Pro mě opět pohlazení po duši. Mám ráda vyprávění paní Whitton o životě na anglickém venkově. Doufám, že bude další.

Dagmar58
28.03.2017

Pohodová, odpočinková kniha o životě v Anglii, kam se autorka přestěhovala za svým manželem. Žádné násilí, jen všední příběhy místních lidí.

Plavkyně
15.03.2017

Přiznám se, že jsem byla zklamaná. K tomu, abych mohla knihu hodnotit o něco lépe (tři hvězdičky = dobré odpočinkové čtení), mi chyběla trocha pokory ze strany autorky (ke konci už mi bylo trochu nevolno z dokonalosti její, jejího manžela, jejich vztahu - jen ti Angláni nebyli dokonalí).

bagel
30.12.2016

Pohodové čtení ničím nevybočující od ostatních knih autorky popisujících život v Anglii.

Whisky
30.11.2016

Příjemná,pohodová,relaxační knížka,od téhle autorky moje první a hned jsem si pořídila další dvě.Nechci silné příběhy a otřesy,chci si před spaním odpočívat v posteli nebo třeba krátit čas na noční a mít příjemně na duši.A přesně tohle se paní autorce povedlo.