Razič Razič komentáře u knih

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět skvělé.

Bomba. Promyšlený příběh.

15.11.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Ten Harry má takové štěstí, že všechno přežije :)

15.11.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jako dospělákovi už mi to přijde takový mega stručný a pohádkový, ale přitom pořád mega dobrý, že jo?

Opona Opona Agatha Christie

Literární mistrovství Agáty mě prostě baví.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Četl jsem letos v dubnu.
Pamatuju si, že jsem přemýšlel, zda čtu velmi dobrou nebo velmi špatnou knížku. Pět hvězdiček zachránil nečekaný zvrat v závěru.

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět neskutečná jízda od začátku do konce, jak už jsme ostatně zvyklí. Jedna z nejlepších knížek série.

23.02.2022 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Opět skvělé večerní čtení, povídky mě bavily.

03.02.2022 5 z 5

Stíny nad řádem Kai Stíny nad řádem Kai Joe Dever

To má být nějaký prequel ke gamebookům? Fighting fantasy mám všechny, lone wolfa ani jednoho, po téhle knížce ani nevím jestli si pořizovat.

15.12.2021 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Po slabší Svědkyni ohně opět naprostá paráda, která se vyrovná Paganiniho smlouvě a v určitém smyslu ji překonává. Děj se posunul k větší jednoduchosti. Pěkně napsané postavy. Paráda, čte se to jedním dechem.

12.11.2021 5 z 5

Jak zabránit klimatické katastrofě Jak zabránit klimatické katastrofě Bill Gates

Vlastně netuším, kolik hvězdiček bych měl dát. Jako shrnutí myšlenek dobrý. Že by se to dobře četlo, to ne.

24.10.2021

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Primárně je to napsaný pro američany, ale za přečtení to rozhodně stojí.

24.10.2021 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Určitě v mnoha ohledech méně zajímavá knížka oproti Paganiniho smlouvě. Ale opět vás strhne proud a nepustí.

30.09.2021 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Říkal jsem jim, že Hypnotizér byl mizerný. Oni říkali že jo, ale ať dám Keplerovi určitě ještě šanci. Dal jsem.
Je to bomba, rafinovaný příběh, dobrý spád, skvěle napsané kapitoly.
Dobrá práce!
Oblíbené postavy: Axel Riessen, Saga Bauer

22.08.2021 5 z 5

Čtyři období manželství Čtyři období manželství Gary Chapman

Přečtěte si to, tohle může zachránit vztah každému.
Atheisté budou muset překousnout odkazy na Boha a bibli, ale nijak to nesnižuje platnost rozebrané vztahové psychologie.

19.07.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tohle bylo fajn. Líbil se mi ten neokoukanej styl, a hlavně postavy. Ty takhle dobře dokáže napsat jenom ženská. Mám tím na mysli, že tohle napsal někdo, kdo už měl po chlastu pořádný vokno s vostudou, kdo už zažil trapasy po kterejch by se radši propadl do země nebo vystřelil do vesmíru, a kdo si před zrcadlem říká, jak zase hrozně vykydl.
Takže potuď dobrý. Příběh je vlastně dost primitivní a obyčejnej a vraha jsem si správně tipnul tuším na straně 242 nebo tak nějak.
Na jedno přečtení si myslím že OK.
Velká pochvala za příjemně kvalitní českej překlad.
A teď mě omluvte, jdu si nalejt další dvojku.. věděli jste, že červený tramín je bílé víno? ach...

30.05.2021 4 z 5

Plující město / Los č. 9672 Plující město / Los č. 9672 Jules Verne

Příjemné dobrodružné čtení před spaním.
Dobrodružství je sice trochu "soft", ale to mi vůbec nevadí.
A ano, postavy jsou morálně černobílé, zejména v Losu, ale nádherně černobílé, s nějakou hloubkou a přesahem..
Verne se jako jeden z velmi mála autorů 19. století dá ještě dneska v pohodě číst.

09.05.2021 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Mimořádně kvalitní analýza situace naší společnosti na našem místě v Evropě. Tabery odvedl opravdu vyjímečnou práci. Samozřejmě za těch několik málo let od vydání knihy se událo spousta důležitých věcí, které přidávají z dnešního pohledu nový kontext a které jistě budou vodou na mlýn pro další psaní.
Těšil jsem se, až v textu najdu něco, co s čím budu nějak zásadněji nesouhlasit. To se ale nestalo.

09.05.2021 5 z 5

2084: Konec světa 2084: Konec světa Boualem Sansal

Strašná slátanina, nedá se to číst. Zvládl jsem asi 70 stránek, ale byl to hodně velký sebezápor. Zůstaňte u Orwella. Tahle kniha si nezaslouží ani vaši pozornost, tím méně vaše peníze.

07.04.2021 odpad!

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Oddechové čtení s tradičně překvapivým závěrem. Kdo si vraha tipnul dobře, hm? Já ne. Potěšila mě pěkně napsaná psychologie postav.

31.03.2021 4 z 5