Rania Rania komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Taková jednohubka. Ani vylozene špatná, ani skvela knizka. Ano, téma je těžké, tohle by se v společnosti dít nemělo.
Od začátku víte, ze v rodině je něco spatne, ale autorka vám odhaluje vše postupne, jednu vec po druhé.
Prislo mi to ale vše takové plytke, vše jakoby z rychlíku, chybělo mi hlubší vykreslení psychologie postav. No možná to je mnou, upřednostňuji knihy s větším množstvím stránek, kde je prostor pro to, aby jste se s postavami sžili.

26.04.2024 3 z 5

Dom so zlatými dverami Dom so zlatými dverami Elodie Harper

(SPOILER) Za mne mnohem lepší než první díl, i když první díl byl také supr. Už se tesim na pokračování, které, myslím dle závěru, urcite bude.

07.02.2024 5 z 5

Babel Babel R. F. Kuang (p)

Řekla bych, ze forma trochu předčila obsah. Skoda.

12.12.2023 3 z 5

Rudé orchideje ze Šanghaje Rudé orchideje ze Šanghaje Juliette Morillot

No, to teda byl jízda. Co na to říct? Ze lidská zloba, stejně jako síla jednotlivců přežít a snášet utrpení nezná hranic

12.06.2023 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Vyborne. Skvělý vypravěčsky talent. Za mne jedna z nejlepších knih i navzdory docela častým peprným scénám. Ano, Nancy mne taky někdy štvala svým přístupem a sobectvím, ale byl to jenom projev nespokojenosti a nedostatku lásky. Za mne 5*.

22.02.2023 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Skvela!! Uzasna, brecela jsem . Par veci mi ale hodně kazilo dojem-nasedli do nastartovaneho auta. O 2 řádky níž-otočil klickem v zapalování a po nastartování se zaplo rádio. Nebo-slezla z postele bosa, poskrabane nohy….o par řádku níž-nohama v puncochach šla po chodbe.

26.06.2022 5 z 5

Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Deborah Feldman

Čekala jsem teda mnohem víc, popisy zvyku, tradic. Knizka je spis výkřik nešťastné chasidske ženy, která opustila komunitu. Za mne zklamání.

31.05.2022 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

No ja jsem četla asi uplne jinou knihu než ostatní… všeobecne nadšeni nesdílím. V první půlce knihy se vůbec nic neděje, hlavní hrdinové věnuji spoustu času jenom líbání a už mne to hodně otravovalo. Téma vykreslena v druhé půlce knihy se dala uchopit mnohem lip. Do druhé casti už nejdu.

29.09.2021 2 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Trochu jiný King. Více psychologie. Dej pomalu plyne, krasne se čte, bude jedna z mých oblíbených Kingovek (To se mi nelíbilo).

25.09.2021 4 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Tak tohle jsem fakt nečekala od spisovatelky spolu s Jane utíká nejlepší. Spisovatelka mně dostala

22.06.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Upřímně, po Hotylku na Islandu jsem si řekla, ze už si žádnou z této série neprectu. Přijde mi jedna jako druhá, romantické linky uplne průhledné...ale jelikož jsem pred 2 lety byla v Tokiu, musela jsem si knizku přečíst. Skoda, atmosféra by se dala vykreslit lip, hodně toho chybělo. Další díl si už urcite necham ujít.

25.05.2021 2 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Příběh dobrý, ale ty chyby a překlepy.... proto o 1* míň. Škoda.

20.05.2021 3 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Hodně příjemné překvapení, nečekala jsem nic extra. Četlo se to dobře, má to spád a dobrý konec. Doporučuji

16.05.2021 4 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Lepší než předchozí díl Pandemie, to o 100%, ale stejně mi přijdou starší knizky lepší. Taky mne rušilo hodně chyb v textu. Ale příběh zajímavý.

18.04.2021 4 z 5

Útěk Útěk Diane Chamberlain

Pro mne nejslabší od této autorky...

15.11.2020 3 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Příběh zasazeny do zajímavého prostředí. Pro mně lepší než Griša, takový trosku Harry Potter pro dospělé. Na začátku trosku zmatek, ale pak jsem se začetla a konec krasne naladil na druhy díl ????Minus davam častým gramatickym chybám a preklepum.

08.11.2020 4 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Jelikož jsem nedávno četla Je to i můj život od Jodi Picoult, nemůžu hodnotit víc. Pro Dobrou matku asi nejsem vhodná cílová skupina, kde jde jenom o útok na city. Vadila mu tady dokonalost členů rodiny, hlavně Jess, její názory na život. Také mi docela hodně vadil styl Bobbyho deníku. A Natalie, jednou mluvila s chybami a přízvukem, jednou spisovně. V Je to i můj život není nemoc dítěte na AML jediná dějová linka. A je také mnohem líp napsána.

29.10.2020 3 z 5

Víra a láska Víra a láska Erich Segal

Jestli jsem nejake knížce dala 5*, tahle má minimálně 10....není co víc říct...

08.09.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Na knihu jsem si počkala v knihovně v rezervaci skoro půl roku, ale žádný zážitek ze čtení se nekonal...hodně postav, každou chvíli se někam stěhují, někdo umírá, někdo se znova vdá a znova přestěhuje... na konci jsem měla hrozny chaos. Za mne tedy jenom 3 hvězdy a nevím, jestli od autorky mám číst i Hanu...

29.05.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásný obal, pěkný příběh. Sice jsem četla mnohem lepší knížky a v této knize se nic převratného neděje, líbila se mi. Děj plyne den za dnem, sledujete vyvíjející se vztahy mezi postavami a vychutnáváte si příjemnou atmosféru staré knihovny a Londýna. V půlce knihy jsem si na chvíli řekla, že už mně ti nějak přestává bavit, ale pak se příběh začal chýlit ke konci a já se znova ponořila do příběhu. Knížka je vhodná jako příjemná oddechovka.

26.04.2020 4 z 5