Randyz1986 Randyz1986 komentáře u knih

V práci nemusí být blázinec V práci nemusí být blázinec Jason Fried

S některými věcmi jsem ne úplně souhlasil anebo mi přišly až moc utopické, ale zvláště pozdější části knihy se mi moc líbily a přišly mi moc inspirativní.

20.08.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

První i druhý díl jsou úžasné knížky otevírající nelehké téma Slezska, o kterém jsem téměř nevěděl. Jsem i moc rád, že vznikla i skvělá audiopodoba, protože přečíst bych je možná z časových důvodů nezvládal. Kéž by si je přečetli či poslechli všichni, zvlášť ti ohánějící se nacionalismem, abychom se zvládli poučit z chyb minulých a v budoucnu jsme už takovým hrůzám předešli.

02.01.2023 5 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Skvělá oči otevírající knížka, kterou bych doporučil každému. Podobný styl jako Proč spíme a podobně skvělá.

18.12.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Začátek mě tentokrát narozdíl od předchozího dílu moc nebavil, ale postupně se to zlepšovalo a ke konci to bylo opět skvělé. Uklidňující a poučné.

07.03.2021 4 z 5

Raději mám asi více vědecky založené knihy, tohle bylo na mě už asi až moc duchovní, ale na druhou stranu dost myšlenek bylo zajímavých a asi na nich něco bude...

06.02.2021 4 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Z knihy jsem byl po většinu času velmi nadšen a přímý, upřímný styl provázaný s příběhy z reálného života a bible mi vcelku vyhovoval, protože mi přišlo, že to do sebe relativně všechno pěkně zapadá a nic nelakuje na růžovo. Postupem času mi to však začalo i trošku vadit, zejména ke konci jsem už měl celkem pocit, že pokud člověk nežije klasickou formou rodinného života a nevěří v Boha, tak je to špatně. Ale i tak mě kniha vnitřně velmi obohatila a s určitou střízlivostí bych ji doporučil i ostatním.

23.01.2021 4 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Walter Isaacson

Poslouchal jsem jako audioknihu. Jako člověk uměním a historií vcelku nepolíbený jsem se občas v popisech obrazů ztrácel a některé pasáže mě nudily, ale jsem za tuto možnost, podrobně nahlédnout do života mistra Leonarda jak po profesní, tak trochu i po lidské stránce, rád a rozšířil jsem si tak obzory.

12.12.2020 4 z 5

Jeď dál! Jeď dál! Austin Kleon

Velmi uklidňující a povzbuzující kniha.

07.11.2020 5 z 5

Manuál stylu a designu pro každý domov Manuál stylu a designu pro každý domov Frida Ramstedt

Užitečné tipy jak přemýšlet při zařizování domova.

07.11.2020 4 z 5

Tracyho tygr / Tracy's Tiger Tracyho tygr / Tracy's Tiger William Saroyan

Poslechl jsem si pěkně namluvenou audioknihu, ale bohužel jsem byl z děje celkem zmaten. Asi to tedy bude chtít opětovné přečtení a asi spíše klasické knihy, na kterou bude více klidu a soustředění.

25.10.2020 3 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Jako audiokniha se to poslouchalo pěkně.

11.10.2020 4 z 5

On On Elle Kennedy

Pro velmi nenáročný relax a např. usínání či probouzení se s knihou ideální ????

27.09.2020 4 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Scott Carney

Začátek knížky skepticky přistupující k této metodě mě hodně moc bavila a je skvělé, že tato metoda posouvá lidské hranice do jiné dimenze a dává i naději mnoha nemocným lidem na zlepšení jejich zdravotního stavu při praktikování této metody, ale druhá půlka knížky mi přišla až moc šílená a spíše až fanatické a zbytečné hazardování s lidskými životy. Na druhou stranu pro někoho je to asi o posouvání možných hranic a překonávání sebe sama, což chápu.

27.09.2020 3 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Jedna z nejlepších knížek, které jsem v poslední době četl (poslouchal v audio formě). Navazuje dost i na koncepty z jiných knížek jako např. Síla zvyku atd.

26.07.2020 5 z 5

Některé pasáže, zvlášť začátek mi neseděl, ale následně jsem pochopil, že ve výsledku dával smysl. Některé pasáže mi přišly dost jako vata a zdlouhavé, ale ve výsledku to zase dávalo člověku více prostor se zamyslet a některé pasáže byly skvělé a oči otevírající... Poslechu audioknížky tedy vůbec nelituji.

26.07.2020 3 z 5

Slunečnice Slunečnice Sarah Winman

Dle českého přebalu jsem čekal spíše knížku pro mládež a o dost lehčí a veselejší čtení, ale ve výsledku se mi knížka hodně líbila, ač mi na duši zanechala nějaké smutno, které moc nedokážu popsat. Ze začátku se mi četla dost těžce, ač má obrovská písmena, ale nechápal jsem moc kdo je kdo, v jaké je to zrovna době a oč jde, ale postupně se to dost zlepšilo a pak se už četla jak po másle, i když občas přicházelo to smutno a lítost trošku mě mrzelo, že konec byl podle mě dost otevřený.

17.05.2020 5 z 5

Hluboká práce Hluboká práce Cal Newport

Kniha mi přinesla několik užitečných tipů jak si udělat prostor pro hlubokou práci a přinutila mě zamyslet se nad svým stávajícím časovým harmonogramem a činnostmi, které během dne vykonávám. Snad se mi podaří je díky této knize více přetvořit z těch mělkých na ty hlubší.

10.05.2020 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Mazec. I přes četná varování a náznaky zde v komentářích jsem začal tento dlouhý román číst před Vánoci s tím, že půjde zejména o životní příběhy skupiny přátel, kteří se navzájem znají od dob studií. Tehdy jsem však naprosto netušil, jak moc těžké a emoční čtení to bude. A i navzdory tomu, že bych v uplynulém období naopak potřeboval číst spíš nějaké oddechové a veselé příběhy, tak jsem nemohl se čtením přestat. Postupně se mi tyto knižní postavy a osudy vryly příliš hluboko pod kůži a do duše. A ač to bylo hodně temné a náročné čtení, tak si myslím, že mě obohatilo a opět jsem si uvědomil jak moc náš život a jeho smysl stojí na našich blízkých a jak je zároveň důležité, abychom tu my byli pro naše blízké i v neradostných a těžkých životních obdobích a jak je obecně blízké přátelství důležité, ač to už může znít jako klišé.

19.04.2020 5 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Ač sociální sítě v práci řešit nemusím a nejsem tak úplně pro danou knihu cílovka, tak mě její poslech bavil a rozšířil mi v této oblasti obzory.

29.03.2020 4 z 5

Zbraně vlivu - Manipulativní techniky a jak se jim bránit Zbraně vlivu - Manipulativní techniky a jak se jim bránit Robert B. Cialdini

V něčem obohacující a člověk bude často ještě více obezřetnější, ale podle názvu jsem čekal asi nějaké převratnější a modernější "zbraně" ač chápu, že i ty v knize popsané jsou stále velmi často účinné...

08.03.2020 3 z 5