rajcatko rajcatko komentáře u knih

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Jsem nadšená, tleskám! Víc není třeba- všichni přečíst!

08.02.2020 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Slupla jsem jí jako malinu! A to se mi u takového žánru nestává. Tohle mě bavilo sakra hodně a na další autorova díla se vážně těším.
Šťastná, šťastná, šťastná :D

22.03.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Ta obálka! První hvězdička. Ćtivost! Druhá hvězdička. Emoce, které promlouvají z každé stránky a skvělé postavy! Třetí hvězdička. Vykreslení doby, odkrývání nesvéprávnosti žen! Čtvrtá hvězdička. A pátá hvězdička za to, že mi tato kniha prostě pohladila duši!

06.01.2020 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Pod tuto knihu se velice ráda podepíšu! Vybrala jsem si jí z profesionální zvědavosti. Ano, jsem zdravotník a ano, vše, co se píše v knize je pravda. Protože se to děje všude. Opravdu mě překvapilo, jak pan doktor dokonale vystihnul atmosféru nemocnic i pozadí lékařské profese, jakožto všechny zážitky s pacienty. K životu patří smrt, prostě je to tak. Ani to deníkové zápisky neskrývají. A jsem za to ráda. Zdravotníci jsou taky jenom lidé a to by si měli ,,laici" konečně uvědomit. Snad jim k tomu dopomůže tento literární skvost.

12.10.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tak tohle bylo dobrý! Upřímný, uvěřitelný vyobrazení života jednoho českého chirurga bez příkras a zbytečných detailů. Je vidět, že spisovatelka je z oboru, protože jsou prostě věci, které si v tom špitále musíte zažít. Pro laika zcela pochopitelný obsah i co se týká odborných popisů, pro zdravotníka tak blízké prostředí, že se při čtení usmívá jak nostalgik. Ano, jsem zdravotník a jsem za tuho knihu hrozně ráda. Trochu mi to připomíná knihy chirurga Tomáše Šebka. Kdybych netušila, že je příběh smyšlený, věřila bych každému slovu. Doporučuji!

24.10.2019 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Právem jeden z nejlépe hodnocených detektivních thrillerů. Příběh je uvěřitelný a postavy velmi sympatické. Těším se na další díl. Humornou stránku zcela obsadil Marvin i když mám takový pocit, že velkou měrou přispívá i kocour Zrzek. Trochu mě mrzí, že i zde se objevuje klasický nešvar a to v podobě ,,vše vyřešíme vlastními silami a až pak zavoláme pomoc". Nicméně na kvalitě to neubírá.

08.10.2021 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Příběh dost plochý. Ono se v té knize totiž vůbec nic nedělo. Problém uplakané svaté slečny se vyřešil na dvou stránkách a kdyby nedělala ,,herečku" a svěřila se o 250 stran dřív, nebylo by o čem psát. Blake, no, ten je hodně nereálný. Chyběla mi tam jiskra prvních dílů.

07.04.2021 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Chvilku mi trvalo se začíst, ale pak jsem dala knihu prakticky na jeden zátah. Styl psaní i sympatická postava a v nekonečné řadě zajímavé minipříběhy tomu dost pomohly. Tato nenápadná kniha skrývá velká moudra. Opravdu doporučuji.

16.07.2022 4 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

Aleš Novotný má dar od Boha. Píše naprosto čtivě a já si jen říkám, kde se to kruci naučil. Zvěsti jsem přečetla za dva dny. Je to emoční ždímačka se zajímavou zápletkou a já už se moc těším, co ten kluk vyplodí příště!

22.08.2021 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Na recenzi této knihy slova opravdu nestačí! Nicméně se o to pokusím. Po předchozím díle jsem věděla, že to bude dobrý. Ale že to bude takhle dobrý, to jsem nečekala. Pravda, Emma byla občas zbytečně hodně emotivní, ale kvůli ní jsem to nečetla. Byla jsem zvědavá na Reva. A musím říct, že jeho příběh je prostě úžasný. A přidáním do konceptu Matthewa byl geniální tah! Jsem nadšená a knihu mohu jen a jen doporučit!

27.09.2020 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Přečteno za jednu noc. Konečně po dlouhé době letní oddychovka, která měla smysl a navíc i humor! Tohle ano!!!

25.07.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělé! Četlo se to samo. Příběh mě naprosto pohltil a už se těším na další pokračování. Dala bych klidně 10 hvězd a razítko k tomu :-)

10.05.2019 5 z 5

Brilantní! A to ani nejsem velký fanoušek Harryho Pottera ( řečeno s klidným svědomím po nedávném přečtení celé série). Tohle si přečtěte. Ani vás to nebude stát moc času, ale stojí to za to.

22.01.2023 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

BOMBA! Okamžitě chci další díl..
Nikdy bych nevěřila, že budu sympatizovat s kanibalem, takže čest autorovi, nicméně samotná zápletka je naprosto vynikající a to je záruka, že netrpělivě budu vyhlížet pokračování. Doporučuji!

20.08.2021 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Naprosto dokonalý počin. A i když mám pár výtek k chování hlavní hrdinky, zvlášť ke konci příběhu, stejně jsem si tuhle knihu zamilovala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

,,Říkal," a skoro se cítím trapně, že jí to vykládám, ,,že každá žena má nějakou věc, kterou druhému nikdy neodpustí, přes kterou se nikdy nepřenese, a že u každé ženy je to něco jiného. Možná, když se jí lže, nebo když jí chlap podvede. Říkal, že vtip každého vztahu spočívá v tom, najít tu věc a nikdy jí nedělat."

24.01.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Super čtení, příběh přesně zapadá do daného žánru a styl psaní je prostě neskutečný. Po dlouhé době sympatický kluk, který není typický drsňák. Vřele doporučuji!

12.03.2020 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Svižné, čtivé, smysluplné. Detektivka, jak má být. Za mě určitě ano! Kde se dá sehnat chlap, jako Matěj?!

15.01.2020 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Geniální, surové, emotivní, naprosto dokonalé!! Bože, od tohoto autora chci číst i nákupní seznamy!

23.09.2019 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Krásný příběh a styl psaní je dokonalý, kniha se čte sama.

08.01.2022 5 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Jack Reacher. S tímhle chlapem jsem už 11 let! Každý rok, od roku 2009, kdy jsme se poznali, běžím do knihkupectví a i kdyby na Tatranku nebylo, musím jeho příběh mít doma za každou cenu. Abych s ním prožívala jeho dobrodružství. Z nostalgie? Tradice? Síla zvyku? Nevím, ale prostě nechci přerušit takovou pouť. Ano, jeho příběhy jsou s každou knihou víc a víc bizardní. Tohle konkrétně byla řezničina jako prase, doslova pyramidy mrtvol. Ale něco tam pořád je. Něco, co všichni hledáme, na co čekáme, co milujeme. Kouzlo jeho osobnosti, jeho myšlenky, dialogy. Jak sám řekl, jednou možná prohraje. Já doufám, že ne. Protože i když se někdy té nereálnosti směji, zlomilo by mi to srdce!
A poznámka na závěr. Víte, že Spravedlnost je první kniha s všitou záložkou? :)

25.09.2020 4 z 5