rafan65 rafan65 komentáře u knih

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Před několika lety jsem četl některé knihy z téhle série a docela mě bavili. Tento příběh je docela najivni a moc mě nenadchl. Možná že autorka psala tento příběh pro jinou věkovou skupinu a docela poutavě vypráví tuto pohádku. Zkusím ještě jiný příběh a uvidím.

20.08.2021 3 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Opět moc pěkná kniha, četla se parádně má napínavý příběh který má náboj a akci. Určitě přečtu další díl série.

19.08.2021 5 z 5

Krutá smrt Krutá smrt Stanislav Češka

Další kniha která se pěkně četla a docela poutavě vypráví příběh který má několik zajímavých zápletek. Klasická česká detektivka na samotném konci šťastné rozuzlení které je v této době hodně nepravděpodobné. Jinak pěkná nenáročná kniha a pokud to člověk bere z rezervou tak super.

11.08.2021 4 z 5

Osudový zkrat Osudový zkrat Luděk Kubát

Petr Beránek a Ctirad Karafiát jsou opravdu skvělá dvojice která nikdy nezklame a člověk se pěkně zasměje jejich neustálému hašteření. Další příběh který má několik možných variant kdo je vrah a rozuzlení až na samotném konci mě potěšilo. Prostě opět pěkná kniha.

07.08.2021 5 z 5

Lišákova pravda Lišákova pravda Jarmila Pospíšilová

Poslední příběh Marie je opět moc pěkný a četl se krásně. Knihy této autorky jsou opravdu pohlazení po duši. Jsem docela zvědavý na novou kriminalku která vyšla letos. Doufám že autorka bude pokračovat ve psaní parádních knih a dočkáme se dalších krásných příběhů.

31.07.2021 5 z 5

Malovaná pýcha Malovaná pýcha Jarmila Pospíšilová

Znovu jsem se pěkně začetl do další knihy od paní Pospíšilové a jsem zase spokojen. Knihy této autorky už beru jako stálou kvalitu a spolehlivost na odpočinkové čtení. Jdu do posledního příběhu a Marie Kovandova mě bude chybět.

27.07.2021 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Je to moje první knížka od tohoto autora a docela se mi líbíla. Příběh obou hrdinek je poutavý, děj má spád a nemá nudné pasáže. Zápletka se rozuzlila až na samotném konci a docela mě překvapilo kdo bil vrah.

18.07.2021 4 z 5

Smrtící sláva Smrtící sláva J. D. Robb (p)

Ještě jednou jsem zkusil knihu z této série ale opět mě nenadchla. Další knihy této autorky už číst nebudu, nějak se nemůžu začíst. Netvrdím že píše špatně ale její styl mě nesedí.

17.07.2021 3 z 5

Zločin na zámku Zločin na zámku Jiří Procházka

Seriál 30 případů majora Zemana znám jako asi každý. Tento poslední jsem objevil náhodou a určitě mě nezklamal. Samozřejmě je to oslava komunistické ideologie ale příběh byl napínavý a četl se pěkně.

17.07.2021 4 z 5

Celkem zábavná kniha, čte se docela pěkně. Ze začátku jsem se dobře zasmál ale časem mě Čeněk se poblil, Čeněk se posral začalo nudit.

14.07.2021 4 z 5

Smrt přichází s podzimem Smrt přichází s podzimem Vítězslav Welsch

Detektiv Mráček v této knize vyšetřuje několik zločinů a docela poutavě proplouvá dějem. Kniha je určena především na pohodové čtení , určitě to není žádný krvák ani akční bomba.

11.07.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moc pěkná kniha četla se parádně, napsaná je vtipně a příběh je přehledný. Takový průřez životem několika generací je docela poučný a vybízí k zamyšlení.

08.07.2021 5 z 5

Krvavé peníze Krvavé peníze Luděk Kubát

Příběh je poutavý a parádně zamotaný takže rozuzlení přijde až na konci. Četl se pěkně a kniha mě bavila. Těším se další knihy autora.

19.06.2021 4 z 5

Arcibiskupova smrt Arcibiskupova smrt Stanislav Češka

Docela dobrá detektivka která se četla pěkně. Vadilo mi že autor neustále omílá části příběhů z předešlých knih.

03.06.2021 4 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Opět super příběh napsaný vtipně a zábavně. Knihy tohoto autora mám rád. Pokaždé jeho knize se utvrzuji že historická krimi má svoji nespornou kvalitu.

16.05.2021 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Kniha ve které člověk najde úplně všechno. Akce, napětí, dobrodružství a také trochu lásky. Četla se parádně, nemá žádná hluchá místa.

16.05.2021 5 z 5

Vražedkyně Vražedkyně Pavel Kohout

Docela dobrá detektivka. Některé pasáže jsou zdlouhavé ale jinak se četla dobře.

10.05.2021 4 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Kniha mě nebavila, detaily a zvěrstva popsané v této knize mě odpuzují.

30.04.2021 2 z 5

Když se rojí smrt Když se rojí smrt Jarmila Pospíšilová

Znovu pěkná kniha, příběh trochu slabší ale celkově pohodové čtení. Tento díl série mě připadá docela zbytečně zamotaný. Strašně moc potencionální pachatelů a banální rozuzlení.

30.04.2021 4 z 5

Mnohomluvná smrt Mnohomluvná smrt Stanislav Češka

Třetí příběh soukromého detektiva Stanislava Berky není špatný ale jeho rozuzlení jsem zvládl po přečtení slabé poloviny knihy. Potom mě děj už nebavil.

20.04.2021 4 z 5