rafan65 rafan65 komentáře u knih

Vražda za oponou Vražda za oponou Christopher Fowler

Docela zvláštní kniha. Arthur Bryant a John May jsou dost neobvyklé postavy a podtrhují tento bizarní příběh. Nudné pasáže které děj natahují jsou docela špatná volba autora navýšit počet stran knihy.

17.12.2020 4 z 5

... a chvěla se jako osika ... a chvěla se jako osika Bill Jeffers

Docela slušná gangsterka, dobrý děj a pěkný příběh. Ale ty pasáže ala červená knihovna ????

16.12.2020 4 z 5

Pil krev svých obětí Pil krev svých obětí Gordon Walby

Pil krev svých obětí je pohádka z nádechem hororu. Číst se to dalo ale četl jsem lepší.

11.12.2020 4 z 5

Ještě než spatří Ještě než spatří Blake Pierce

Další super příběh Mackenzie White která tentokrát řeší případy vražd podomních prodejců. Jako agentka FBI ve výcviku se pokouší prorazit v akademii a dopadnout masového vraha. Temný psychologický thriller plný napětí a parádně se čte.

06.12.2020 5 z 5

Ještě než zabije Ještě než zabije Blake Pierce

Ještě než zabije je parádní kniha. Pokud je celá série tak dobrá jaké má recenze tak super. Tento příběh nemá nudné pasáže, děj má spád a vtáhne člověka do děje.

24.11.2020 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Tato kniha je opravdu hodně dobrá. Knihy které pojednávají o komunitě Amišů nemám rád, ale nyní jsem změnil názor. Tato autorka je skvělá a napsala parádní detektivku. Kate Burkholderová šéfka policie v městečku Painters Mill je hodně zdařilá postava téhle knihy.

15.11.2020 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Dobré oddechové čtení, pěkný příběh a dobrá zápletka. Tato kniha obsahuje vše co jsem od paní Horákové čekal, takže dávám pět hvězd. Knihy této autorky mám opravdu rád.

08.11.2020 5 z 5

Boty do nebe Boty do nebe Jarmila Pospíšilová

Další pěkná detektivka od paní Pospíšilové. Velmi mě tedy překvapil závěr jak jsem byl vedle že vrah byl někdo docela jiný. Není to žádné světové dílo ale tato kniha se čte dobře, a dá se říci, že obsah knihy, řešené problémy připomínají i dnešní dobu.

04.11.2020 4 z 5

Černý oheň Cortejů Černý oheň Cortejů Karel May

Druhý díl románu Tajemství starého rodu rozvádí děj před příběh prvního dílu ale je to opět pěkné čtení. Kdo má rád dobrodružné romány určitě nebude zklamaný.

30.10.2020 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Po dlouhé době se vracím opět na tu dlouhou cestu jménem Agatha Christie. Nedříve byl pachatel jasný ale pak se to nějak zamotalo. Prostě parádní detektivka.

22.10.2020 5 z 5

Rosita de Rodriganda Rosita de Rodriganda Karel May

Děj prvního dílu knihy z cyklu Tajemství starého rodu mě opravdu zaujal. Jde o nenáročné čtení ale příběh je pěkný. Těším se na další díl.

16.10.2020 5 z 5

Smrt v sutinách Smrt v sutinách Ann Granger

Klasická anglická detektivka která se dobře četla. Nechybí napětí a vcelku vkusná zápletka. Jsem spokojený.

08.10.2020 4 z 5

Bláznova smrt Bláznova smrt Václav Erben

Michal Exner je zárukou pěkné detektivky a jeho elegance je zárukou kvality.

24.09.2020 5 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Moc pěkná kniha. Tara je super prostě opravdu dobrá detektivka. Jsem zvědavý na další případy které bude Tara řešit a určitě to nebude nuda.

16.09.2020 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělé. Kniha má spád a čte se jedním dechem.Ďábelské hry byly hodně dobré.Perfektně namixované zápletky, postava Kim je sympatická, přečteno s nadšením.

07.09.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Super kniha skvělá hlavní hrdinka bezva děj a nečekané rozuzlení.

28.08.2020 5 z 5

Vražda na zámku Mikulov Vražda na zámku Mikulov Rudolf Ströbinger

Opět dobrá kniha. Pan Jost je naprosto skvělý a dává příběhu šťávu.

21.08.2020 4 z 5

Spravedlnost má zpoždění Spravedlnost má zpoždění Jindřiška Ptáčková

Pěkně napsaná kniha ale rozuzlení zápletky je docela trapné.Čekal jsem něco úplně jiného dost mě to naštvalo a proto jen tři hvězdy.

14.08.2020 3 z 5

Trosky Trosky Ann Granger

Moc pěkná detektivka dobrý děj který se prolíná minulostí a je naprosto propletený životem několika rodin. Těším se na další knihy této autorky.

02.08.2020 5 z 5

Smrt Šípkové Růženky Smrt Šípkové Růženky Rudolf Ströbinger

Pěkná kniha dobře se četla jsem spokojen. Od tohoto autora jsem četl dvě knihy a obě bili čtivé.

26.07.2020 4 z 5