Spravedlnost má zpoždění

Spravedlnost má zpoždění https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163450/spravedlnost-ma-zpozdeni-163450.jpg 4 19 7

Viktor Eret série

Na hromadu dlažebních kostek pod okny školy dopadne mladá učitelka. Sebevražda? Proč? Do pohraničního městečka přišla z pražského prostředí a se zcela odlišnými poměry se nedokázala sžít. Její manželství se hroutí, setkává se s nepřátelstvím okolí, manželova milenka ji ničí zlomyslnostmi, ale je tu i řevnivost ambiciózních kolegyň. Mladý kriminalista Viktor Eret se s verzí sebevraždy nechce smířit, ale tlak okolností, jimiž je především vstup vojsk v roce 1968, ho donutí případ odložit. Až do současné doby, kdy do městečka přichází už jako soukromá osoba. Podaří se mu přijít dávné kauze na kloub? Přijde vysvětlení až z daleké Kanady? Jenže to už bude případ jednou z legend, jaké si lidé vyprávějí, něco přidají, něco vypustí, prostě tak, jak to u legend bývá.... celý text

Kavohela
06.01.2023 5 z 5

Skvělá detektivka s typicky českým - důvěrně známým - prostředím, kterou jsem přečetla za jedno odpoledne. Velká škoda, že autorka už další podobnou nenapíše. Nedávno totiž bohužel zemřela :-(

ivoiro
12.08.2022 3 z 5

Jako oddechovka dobré, ale špička to není, jasný pane.

Aghatte
06.06.2021 5 z 5

Velmi mě to bavilo, psáno čtivě a poutavě, "česky", na nic si to nehrálo.
Vražedný nástroj vskutku ďábelský a originální! Vůbec mě to ani nenapadlo.

Poutavé popisy krajiny, výlety, cítila jsem to pozdní léto z každé stránky. Také velký smutek nad zmařenými životy.
Jen bylo s podivem, že hlavní protagonisté neskončili na trojitém bypassu po všech těch smaženicích, knedlících, zákuscích, kafích, cigaretách, vínu a tlačenkách.
Přece jen už to byli důchodci :-))

Určitě si přečtu i další díly Viktora Ereta, případně jiné knihy paní Ptáčkové.

rafan65
14.08.2020 3 z 5

Pěkně napsaná kniha ale rozuzlení zápletky je docela trapné.Čekal jsem něco úplně jiného dost mě to naštvalo a proto jen tři hvězdy.

sazamala
28.07.2018 5 z 5

Zase jedna z povedených detektivek,bezva čtení od začátku až do konce.

kika 13
13.10.2015 4 z 5

Pěkná detektivka.Napínavý děj.

Iwíček
03.06.2015 5 z 5

Wau, tato kniha je plná zajímavých napínavých chvilek. Navíc se odehrává v místech, kde se dennodenně pohybuji. Působila na mě velice dobrým dojmem a už se moooc těším na další díl.