rafan65 rafan65 komentáře u knih

Mnohomluvná smrt Mnohomluvná smrt Stanislav Češka

Třetí příběh soukromého detektiva Stanislava Berky není špatný ale jeho rozuzlení jsem zvládl po přečtení slabé poloviny knihy. Potom mě děj už nebavil.

20.04.2021 4 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Znovu pěkně napsaná kniha, příběh je poutavý a krásně se čte. Budu číst určitě další knihy tohoto autora.

18.04.2021 5 z 5

Mrtvá na pranýři Mrtvá na pranýři Milan Růžička

Tato detektivka je třetím pokračováním příběhu Mikuláše a Lucie. Odehrává se na šumavě kde se přestěhovali z Prahy a opět řeší příběh který je provázán z dobou tvrdé totality. Konec je docela tristní ale perfektně sedí na dnešní dobu.

10.04.2021 5 z 5

Šamanský bubínek Šamanský bubínek Jarmila Pospíšilová

Moc pěkná kniha , paní Pospíšilová je úžasná spisovatelka. Její knihy mají krásně vybarvené postavy a propracovaný děj. Z každého příběhu na čtenáře sáhne lidské teplo a vtáhne ho do děje. Těším se na její další knihy.

31.03.2021 5 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Docela dobrá detektivka ale........ Zasazení děje do budoucnosti mě nějak nenadchlo a ty nekonečné pasáže které bych očekával v knihách z rubriky červená knihovna, to je na detektivku docela trapas!!!

27.03.2021 4 z 5

Pokoj se starými vitrinami Pokoj se starými vitrinami Viola Larsen

Taková tajemná pohádka, horor ani náhodou. Přečíst se to dalo ale není to co jsem čekal.

17.03.2021 4 z 5

Ještě než vezme Ještě než vezme Blake Pierce

Opět moc pěkná detektivka. Celá série je zatím super čtení a každé další pokračování mě bavilo. Autor je opravdu mistr napětí a jeho knihy mají kvalitu. Jenom je škoda že do češtiny je zatím přeloženo jen prvních pět knih z této série.

14.03.2021 5 z 5

Příliš mnoho pokladů Příliš mnoho pokladů Helena Hardenová

Taková úsměvná pohádka která má do detektivky hodně daleko. Četla se ale pěkně takže jako odpočinkové čtení dobré. Tato série je hodně lehké čtení a nečekejte žádnou napínavou detektivku.

08.03.2021 4 z 5

Naše heslo Apokalypsa Naše heslo Apokalypsa Veronika Černucká

Dobrý příběh napínavý děj a slušná zápletka. Čtivá kniha pro odpočinek ideální volba. Tara opět sebejistá a vždy nad věcí, nemá problém rozlousknout každou záhadu.

23.02.2021 4 z 5

Odkaz mrtvého kostelníka Odkaz mrtvého kostelníka Milan Růžička

Pokračování příběhu Mikuláše a Lucie je opět velmi dobře napsané. Navazuje na předchozí knihu Jedna mrtvola navíc. Také kniha Odkaz mrtvého kostelníka se odehrává jak v současnosti tak v letech po roce 1968. Příběh je moc pěkný a docela napínavý. Těším se na další knihu tohoto autora.

14.02.2021 5 z 5

Panoptikum starých kriminálních příběhů Panoptikum starých kriminálních příběhů Jiří Marek (p)

Moc pěkná kniha. Pokud ji porovnám z velmi známým seriálem tak je opravdu hodně zajímavá. Při čtení knihy si může člověk dosadit tváře herců kteří v seriálu hráli a tím kniha dostává novou tvář a čtení je super. Určitě budu číst ještě další 2 díly.

06.02.2021 5 z 5

Vražda v nemocnici Vražda v nemocnici Petr Bým

Pěkná detektivka u které je vrah odhalen až na samotném konci. Četla se slušně a jako odpočinková četba super. Určitě přečtu další knihy tohoto autora.

01.02.2021 4 z 5

Jules Verne - Pět neděl v baloně Jules Verne - Pět neděl v baloně Josef Blažek

Pěkně zpracovaný román J. Verna, krásně namalovaný Karlem Zemanem. Nádherná chvilka při které se člověk vrátí do dětských let. Díky za to.

22.01.2021 4 z 5

V pekle ptáci nezpívají V pekle ptáci nezpívají Jarmila Pospíšilová

Pohodové čtení, znovu pěkná odpočinková detektivka. Docela smutný příběh ale čte se hezky. Osudy některých postav jsou dost drsné ale bohužel to je život.

22.01.2021 5 z 5

Roseanna Roseanna Per Wahlöö

Již před mnoha lety jsem četl některé knihy z této série. Již tehdy jsem byl docela spokojený. Nyní jsem se opět k této sérii vrátil a chci jí přečíst celou. Tento první díl série není špatný ale něco tomu chybělo. Tak snad další díl bude trochu lepší.

16.01.2021 4 z 5

Poslední cesty obou Quitzowů I. Poslední cesty obou Quitzowů I. Karel May

Táto kniha mě docela zklamala. Od tohoto autora jsem zvyklí na docela něco jiného. Tahle kniha je jeho prvotina je poznat že téma středověk není autorovou budoucí prioritou. Pozdější knihy jsou kvalitativně úplně na jiné úrovni. Karel May je můj hodně oblíbený autor ale tato kniha opravdu ne!

14.01.2021 4 z 5

Vražda v lázních Skalka Vražda v lázních Skalka Jarmila Pospíšilová

Znovu jsem spokojený, pěkná kniha která je na pohodové čtení. Příběh mě zaujal a několik variant pachatelů až do konce takže super. Tuto autorku mám rád a její knihy jdou moc pěkné.

09.01.2021 4 z 5

Kletba mrtvé Alexy Kletba mrtvé Alexy Patricia Vandenberg

Romantický příběh ale zajímavý děj. Trochu nadpřirozená, trochu záhad a jeden velký padouch.

04.01.2021 3 z 5

Odkaz zla Odkaz zla Mary-Ann Winter

Zase více romantiky než napětí. Příběh není špatný ale závěr není dotažen a je to takové bezduché až trapné.

03.01.2021 3 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Moc pěkná kniha. Dobrý děj z nádechem tajemství a detektivní zápletka. Co dodat prostě super.

01.01.2021 5 z 5