Arcibiskupova smrt

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soukromý detektiv Stanislav Berka, kdysi kapitán brněnské kriminálky, se na lodi plující po Brněnské přehradě setkává se spolužákem a kamarádem, archeologem, profesorem Černým, zvaným Čáryfuk. Čáryfuk vede vykopávky velkomoravského sídliště ve Starém Městě. Když zmizí jeden z brigádníků, Cyril Haluzík, má Čáryfuk pocit, že zmizelo také něco z hrobu, na kterém s Čáryfukem onen brigádník pracoval. Protože Haluzík byl ve Starém Městě známý jako příležitostný ochmelka a profesor si vůbec není jistý, jestli s brigádníkem opravdu zmizel i nějaký historický artefakt, na policii nepochodí. Požádá tedy svého přítele Berku o pomoc. Ten se domnívá, že půjde o běžné pátrání po zmizelé starožitnosti. Odjíždí i s přítelkyní Lucií do Starého Města s představou, že si udělají pracovní dovolenou při řešení nepříliš složitého případu. Hned první den svého pátrání je však Berka nucen tuto představu korigovat… TENTO PŘÍBĚH JE VĚNOVÁN 1150. VÝROČÍ PŘÍCHODU KONSTANTINA A METODĚJE NA MORAVU. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165058/arcibiskupova-smrt-165058.jpg 3.523
Série

Detektiv Berka 4.

Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Arcibiskupova smrt

Přidat komentář
kokrokr
24. března

Zatím asi nejslabší z prvních čtyř knih ve kterých figuruje emeritní kapitán Berka. Jedná se o průměrné detektivní čtivo z českých reálií. Autor tvoří své příběhy dle jednoho kopyta. Vedoucí pracovníci u policie či jiných úřadů, jsou většinou dosazené loutky politických stran a nedokáží svůj úřad či tým správně řídit. Všechnu práci odvádějí odborníci na nižších pozicích. Tito schopní pracovníci nejsou řádně odměňováni a karierní postup je určen jen pro protekční spratky a leštiče klik. To je vlastně hlavní myšlenkou všech těchto příběhů. V této knize jsem byl překvapen naprosto zbytečným zabitím dvou malých zlodějíčků. Proč by bezdůvodně dva postarší zkušení zabijáci omráčeného Berku nechali žít a šli zabít neškodné vesnické hlupáčky. Nechali tak za sebou živého svědka a vzbudili zájem policie. Smrt zlodějíčků kroniky byla nadbytečná a nelogická. Tohle autor nedomyslel.

Marcik7
01.07.2018odpad!

je mi líto, ale tohle jsem nedočetla - bylo to zdlouhavé, rozvláčné, neustálé opakování už jednou řečeného, prostě mě to nebavilo


ilčidlo
08.06.2018

Příjemné oddychové čtení, detektivka na léto

matvlad
29.06.2017

Kniha se mně moc dobře četla, doporučuji ji dalším čtenářům. V.M.

ivoiro
02.04.2017

Příjemné a oddechové čtení. Hezky se zde protnuly dvě série autora.

LALIN
09.12.2015

Spojuje se tu forma detektivky s tématem souvisejícím s minulostí. To by mělo fungovat a zaujalo mě to. Jenže autor není spisovatel - je to tvůrce zoufale rozvleklých a nudných slohů opepřených rádoby moudrými glosami. Čist se to opravdu moc nedá.

vincek1
20.12.2013

Průměrná detektivka, pokoušející se o "českou" drsnou školu. Vadil mě zde obsáhlý popis poměrů uvnitř české policie a pasáže popisující tělesné přednosti přítelkyně hlavního hrdiny, které se opakovaly několikrát. Nejsem puritán, ale připadalo mě to jako natahování textu, pro splnění počtu stránek. Závěr knihy ukázal, že případy se vyřeší samy a zákrok mužů zákona je zbytečný. Jako čtení pro zabití času doporučuji. Když se tak zamyslím nad popisovanými poměry u PČR, nevím asi si zažádám o zbrojní pas.

Keddie
10.11.2013

V této knize autor spojuje svá dvě témata z jiných knih: "politickou" detektivku a historickou detektivku z dob Velké Moravy. Děj je jednoduchý, zločinci předem dáni. Oddychové čtení na několik odpolední.

1