Malovaná pýcha

Malovaná pýcha https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344349/bmid_malovana-pycha-z1P-344349.jpg 4 37 14

Marie Kovandová série

Doposud téměř neznámý naivní malíř Michal Jurek se zásluhou bohatého mecenáše a milovníka umění z Olomouce stal téměř ze dne na den známým, módním a vyhledávaným nejen u nás, ale především v Německu a Holandsku. Zpychlý Jurek si lehce zvykl na luxus, střídá ženské, holduje alkoholu a ke svému okolí se chová povýšenecky, bezcitně a arogantně. Jednoho dne malíře najdou pod schody ateliéru bez známek života…... celý text

babystar
22.10.2023 4 z 5

Jedenáctý příběh s Marií Kovandovou a další zbytečná smrt. Michal Jurek byl nadaný malíř, ale sympatický mi nebyl. Jeho zlomyslnost a arogance ho nakonec zabila. Podezřelých bylo mnoho a pachatel byl nakonec docela překvapivý a kdyby nebylo Marie, kriminalisté by ještě dlouho tápali. Příběhy této série nejsou nijak krvavé a autorka se hlavně soustřeďuje na lidské charaktery. Možná právě proto mají tak nízké hodnocení. Myslím, že je to škoda.

pepa4081
12.12.2021 5 z 5

Další díl mé oblíbené série. Už nevím, co napsat. Líbilo se mi to opět moc a proto doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

alnahu
10.12.2021 4 z 5

Ráda jsem sáhla po knize od další mé oblíbené autorky a opět jsem si dobře početla. Její knihy s Marií Kovandovou jsou pro mě takové odpočinkové a mají vždy zajímavou zápletku-v této knize slíbila Marie kapitánu Klenskému,že už nikdy nebude nic vyšetřovat na vlastní pěst-tak uvidíme.

rafan65
27.07.2021 5 z 5

Znovu jsem se pěkně začetl do další knihy od paní Pospíšilové a jsem zase spokojen. Knihy této autorky už beru jako stálou kvalitu a spolehlivost na odpočinkové čtení. Jdu do posledního příběhu a Marie Kovandova mě bude chybět.

zdenaR
14.07.2021 3 z 5

Ráda si občas přečtu poklidnou českou detektivku, tentokrát jsem "projela" Jarmilu Pospíšilovou.
Líbí se mi série se sympatickou Marií, tentokrát byl děj trochu zbytečně zapletený, ale přesto se kniha velmi dobře četla.

hanap
16.05.2021 4 z 5

Výborná česká detektivka, dobře se čte, dobrá zápletka.

knihomolka1197
18.06.2018 5 z 5

Super čtení, autorka fakticky nikdy nezklame

dagmar5477
18.05.2018 5 z 5

Autorka opět nezklamala, skvělá detektivka.

Iki1
12.04.2018 3 z 5

Opět po čase jsem si odpočinul u původní české detektivky. Paní Pospíšilová patří k jejím lepším autorům, takže jsem očekával kvalitnější odpočinek. Postupně jsme spolu s autorkou rozplétal a zjišťoval nepříliš dobré vztahy na vesnici a zamotával se do různých vazeb s pochybnými kšeftíky. Podezřelých byla tentokrát přehršel a vítěz byl, tak jak to má správně v detektivkách být, fakt nečekaný. Co bych knize vytkl, je přílišná rozvláčnost a popisnost, která dle mého soudu škodí většímu spádu děje.

Knižní střípky
10.04.2018 4 z 5

Opět další díl z detektivní série o Marii Kovandové. A opět moc milé odpoledne s ním strávené. Knížka se čte jako ostatně všechny její předchůdkyně svižně, vztah Marie s Klenským se nám dále vyvíjí, malebné vesnické prostředí jako vždy pěkně podtrhuje atmosféru, co více dodat, mám tuto sérii moc ráda.

moničina
29.03.2018 4 z 5

Výborná kniha, ktorá opäť nesklamala.

Tiffany
22.01.2018 4 z 5

Čas od času si ráda přečtu českého autora a Jarmila Pospíšilová je jedna z těch, ke které se ráda vracím.

pavčape
19.01.2018 4 z 5

Milá příjemná kniha. Knížky Jarmily Pospíšilové mají své kouzlo

bazyk21
04.01.2018 5 z 5

Příjemná oddechovka, jako vždy od této autorky.