radynka radynka komentáře u knih

Piranesi Piranesi Susanna Clarke

Krása Domu je nezměrná; jeho Příběh průměrný.

19.06.2021 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tohle je rozhodně jedna z knih mého života. Miluji ji a plánuji ji přečíst ještě mnohokrát.

09.05.2015 5 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Musím přiznat, že ze začátku jsem měla s knihou velký problém a dokonce jsem i uvažovala, že ji vzdám. Naštěstí jsem vydržela a na konci jsem i vítězně zaťala pěstičku (s debilním úsměvem na tváři).

Nicméně odkazy na Beatles jsou ještě otravnější než Prudence (což už je co říct).

06.04.2021 4 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Jako malá jsem tu knížku milovala. :-) kdysi jsme všechny dětské knihy věnovali, ale dnes jsem na ni narazila a musela si ji hned objednat znova :-D

EDIT: Tahle knížka je prostě boží!!! Podle mě nedělá z dětí malé blbečky, ale je to prostě miloučké povídání o jednom obrovském přátelství. Doufám, že se jednou mým dětem bude líbit stejně jako mně. :-)

02.04.2014 5 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Graficky je kniha krásná, i když některé výřezy v knize úplně nesedí. Textově nic moc. Kdybych ji koupila za původní cenu, byla bych pěkně naštvaná.

02.08.2019 2 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Konec knihy byl pro mne překvapující a musím na něj stále myslet! Kdyby nebylo pasáží o mimoidech a solaristice, byla bych šťastnější, ale i přesto jsem si knihu zamilovala. :-)

29.06.2014

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Hezká pohádka na dobrou noc :-)

28.04.2014 4 z 5

Warren XIII. a prokleté třináctiny Warren XIII. a prokleté třináctiny Tania del Rio

Kniha mi přišla a rovnou jsem si ji musela přečíst. :) Sice příběh nepřináší nic nového, ale bylo skvělé se na chvilku vrátit k milovaným hrdinům.
A ty ilustrace jsou překrásné! Dechberoucí!
Doufám, že se autorka rozhodne k Warrenovi ještě někdy vrátit. Do té doby, Warrene, na shledanou!

(Moje 2. nejoblíbenější série knih pro starší děti. Hned za Téměř ctihodnou ligou pirátů.)

17.06.2021 4 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Mně se kniha moc líbila, bylo to pěkné odpočinkové čtení. A i když mi časem začala Brett lézt trochu na nervy, skončilo to dřív, než to přerostlo únosnou mez.

16.06.2015 4 z 5

Poklad čarodějky ze severu Poklad čarodějky ze severu Caroline Carlson

Já rozhodně nutně potřebuji vlastního chrliče!

Kniha je roztomilá, čtivá a hodně pirátská. A ačkoli už nejsem dítě, moc jsem si ji užila :-)

14.04.2015 5 z 5

Kytice z pověstí národních Kytice z pověstí národních Karel Jaromír Erben

Čím víc ji čtu, tím víc se mi líbí. Takže až na Věštkyni jsem si ji moc užila. I když vlastně to čtení už je z půlky spíše recitace :D

12.01.2015 4 z 5

Tichá žena Tichá žena Susan Angela Ann Harrison

I když ani Jodi a ani Todd mi nebyli vůbec sympatičtí, celý příběh byl napsán velmi čtivě a zajímavě a já jsem si ho opravdu užila.

18.11.2014 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Pokud se rozhodnete si tuhle knihu přečíst, vždycky u sebe mějte zásobu kapesníků :-) Nejvíc se mi líbilo, jak je zde popsán vztah ke knihám. Příběh je navíc vylíčen tak barvitě, že jsem si ho v hlavě promítala jako film. Za mě velké překvapení. Ale číst znovu už to asi nebudu neb by mi zešedivěly vlasy :D

19.08.2014 5 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Na mě to bylo až moc dokonalý. A i když bych to asi neměla říkat, všichni mi tou svou dokonalostí lezli na nervy. Nápad je to hezký a smutný, ale forma mě nechytla.

17.06.2014 2 z 5

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

I když mi občas hlavní hrdinka připadala jako pěkná slepice, nakonec jsem si ji oblíbila. :-)

05.04.2014 4 z 5

Deník nalezený ve vaně Deník nalezený ve vaně Stanisław Lem

Po přečtení jsem sice měla pocit "Cotoksakru?", ale jak se to postupně ukládá, začíná se mi to víc a víc líbit. A ty sny, co se mi teď zdají :-)

24.03.2014 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Sice je to už déle, co jsem ji četla, ale přesto nezapomenu na to, když jsem ji dočítala. Byl večer a já byla doma sama.
Postupně jsem si rozsvítila všude v bytě, pustila jsem rádio i televizi a ještě jsem to dočítala opřená zády o zeď (co kdyby náhodou). :D

16.02.2014 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Nebavilo mě to a četlo se mi to špatně. Nechala jsem si vyzradit konec a ani to mě nepřesvědčilo. Navíc když jsem si to pročítala, neustále se tam nikdo líbal nebo někdo po někom vzdychal.

28.10.2019

Já prostě Poa miluju!

31.12.2014 5 z 5

Móda v ulicích protektorátu Móda v ulicích protektorátu Miroslava Burianová

Tahle kniha je skvělá. Čtivá a zajímavá. Mám chuť se podívat na filmy pro pamětníky a přečíst si něco dalšího o této době. A o prezidentu Háchovi.

10.05.2014 5 z 5