radynka

PiranesiPiranesiSusanna Clarke

Krása Domu je nezměrná; jeho Příběh průměrný.

19.06.2021

Warren XIII. a prokleté třináctinyWarren XIII. a prokleté třináctinyTania del Rio

Kniha mi přišla a rovnou jsem si ji musela přečíst. :) Sice příběh nepřináší nic nového, ale bylo skvělé se na chvilku vrátit k milovaným hrdinům.
A ty ilustrace jsou překrásné! Dechberoucí!
Doufám, že se autorka rozhodne k Warrenovi ještě někdy vrátit. Do té doby, Warrene, na shledanou!

(Moje 2. nejoblíbenější série knih pro starší děti. Hned za Téměř ctihodnou ligou pirátů.)

17.06.2021

Instant karmaInstant karmaMarissa Meyer

Musím přiznat, že ze začátku jsem měla s knihou velký problém a dokonce jsem i uvažovala, že ji vzdám. Naštěstí jsem vydržela a na konci jsem i vítězně zaťala pěstičku (s debilním úsměvem na tváři).

Nicméně odkazy na Beatles jsou ještě otravnější než Prudence (což už je co říct).

06.04.2021

MorantologieMorantologieCaitlin Moran

Podívejte, jak sem vtipná, inteligentní a zajímavá. A vůbec nemám problém s alkoholem.

Zklamání roku 2020. (Málem jsem to nedočetla a to miluji Jak být ženou i Jak stvořit dívku).

29.03.2020

Nejtemnější část lesaNejtemnější část lesaHolly Black

Nebavilo mě to a četlo se mi to špatně. Nechala jsem si vyzradit konec a ani to mě nepřesvědčilo. Navíc když jsem si to pročítala, neustále se tam nikdo líbal nebo někdo po někom vzdychal.

28.10.2019

Zářijová světlaZářijová světlaCarlos Ruiz Zafón

Tohle je jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla. I když jsem ji odmítala číst večer. :D

22.09.2019

Na výletě s Mary PoppinsNa výletě s Mary PoppinsHéléne Druvert

Graficky je kniha krásná, i když některé výřezy v knize úplně nesedí. Textově nic moc. Kdybych ji koupila za původní cenu, byla bych pěkně naštvaná.

02.08.2019

IkoIkoMarissa Meyer

Ráda jsem se vrátila do světa Měsíčních kronik. A i když se mi to na poprvé tolik nelíbilo, jelikož jsem to četla chvíli po knize Hvězdy nad hlavou, s větším rozestupem to je lepší. Ale netuším, na kolik ze mne mluví nostalgie. :)

07.12.2018

Jak stvořit dívkuJak stvořit dívkuCaitlin Moran

Já vím, že tahle kniha není zrovna extra populární, ale já ji naprosto miluji. Kéž bych tuhle knihu měla ve svých 15-16 letech. Knihu o tom, že každý, kdo dospívá, dělá chyby. A ty chyby si (samozřejmě) uvědomí až když trochu víc dospěje. A ačkoli jsem byla poměrně slušné děvče (:D) v téhle knize jsem se dost našla. :)

04.12.2017

Život střídá smrtŽivot střídá smrtPetr Prouza

Velmi smutná kniha, která mi připomněla, co je v životě důležité. A dokonce jsem si i poplakala, což jsem nečekala, jelikož jsem věděla, do čeho jdu a cítila jsem se na to připravená.

24.08.2015

Seznam tajných přáníSeznam tajných přáníLori Nelson Spielman

Mně se kniha moc líbila, bylo to pěkné odpočinkové čtení. A i když mi časem začala Brett lézt trochu na nervy, skončilo to dřív, než to přerostlo únosnou mez.

16.06.2015

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Tohle je rozhodně jedna z knih mého života. Miluji ji a plánuji ji přečíst ještě mnohokrát.

09.05.2015

Poklad čarodějky ze severuPoklad čarodějky ze severuCaroline Carlson

Já rozhodně nutně potřebuji vlastního chrliče!

Kniha je roztomilá, čtivá a hodně pirátská. A ačkoli už nejsem dítě, moc jsem si ji užila :-)

14.04.2015

Pes baskervillskýPes baskervillskýArthur Conan Doyle

Tohle bylo milé překvapení, kdy jsem neočekávala nic a dostala jsem napínavý a zajímavý příběh. :-) Moc jsem si ho užila a jsem ráda, že jsem se k němu konečně dostala. :-)

12.01.2015

Kytice z pověstí národníchKytice z pověstí národníchKarel Jaromír Erben

Čím víc ji čtu, tím víc se mi líbí. Takže až na Věštkyni jsem si ji moc užila. I když vlastně to čtení už je z půlky spíše recitace :D

12.01.2015

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (34 povídek)Jáma a kyvadlo a jiné povídky (34 povídek)Edgar Allan Poe

Já prostě Poa miluju!

31.12.2014

Tichá ženaTichá ženaSusan Angela Ann Harrison

I když ani Jodi a ani Todd mi nebyli vůbec sympatičtí, celý příběh byl napsán velmi čtivě a zajímavě a já jsem si ho opravdu užila.

18.11.2014

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceAntonio G. Iturbe

Pokud se rozhodnete si tuhle knihu přečíst, vždycky u sebe mějte zásobu kapesníků :-) Nejvíc se mi líbilo, jak je zde popsán vztah ke knihám. Příběh je navíc vylíčen tak barvitě, že jsem si ho v hlavě promítala jako film. Za mě velké překvapení. Ale číst znovu už to asi nebudu neb by mi zešedivěly vlasy :D

19.08.2014

Hvězdné deníky IIHvězdné deníky IIStanisław Lem

Tenhle díl se mi líbil o trochu víc než ten první. Miluji Lemovy úvahy a třeba povídka s drakem je geniální. :D

08.07.2014

Čím jdu rychleji, tím jsem menšíČím jdu rychleji, tím jsem menšíKjersti Annesdatter Skomsvold

Milé a vtipné! ,Je tu spoustu nezapomenutelných scén :-) Knihu jsem měla půjčenou, ale rozhodně bych si ji chtěla koupit.

02.07.2014

SolarisSolarisStanisław Lem

Konec knihy byl pro mne překvapující a musím na něj stále myslet! Kdyby nebylo pasáží o mimoidech a solaristice, byla bych šťastnější, ale i přesto jsem si knihu zamilovala. :-)

29.06.2014

Mámin seznamMámin seznamJohn St. Greene

Na mě to bylo až moc dokonalý. A i když bych to asi neměla říkat, všichni mi tou svou dokonalostí lezli na nervy. Nápad je to hezký a smutný, ale forma mě nechytla.

17.06.2014

Živý na vlastním pohřbuŽivý na vlastním pohřbuArto Paasilinna

Paasilinnu mám ráda, ale tohle bylo trochu zklamání. Docela o ničem.

21.05.2014

Móda v ulicích protektorátuMóda v ulicích protektorátuMiroslava Burianová

Tahle kniha je skvělá. Čtivá a zajímavá. Mám chuť se podívat na filmy pro pamětníky a přečíst si něco dalšího o této době. A o prezidentu Háchovi.

10.05.2014

Hry o životHry o životSuzanne Collins

Hezká pohádka na dobrou noc :-)

28.04.2014

Kyberiáda (20 povídek)Kyberiáda (20 povídek)Stanisław Lem

Tak tohle jsem vůbec nečekala! Lemův styl humoru mi naprosto sedí, takže jsem se do knihy zamilovala a musela jsem si ji hned objednat (naštěstí jsem ji sehnala ve vydání od Baronetu, už jsem myslela, že ji budu muset "ztratit" z naší městské knihovny :D)

26.04.2014

Já a onJá a onTáňa Keleová-Vasilková

I když mi občas hlavní hrdinka připadala jako pěkná slepice, nakonec jsem si ji oblíbila. :-)

05.04.2014

Kvak a Žbluňk jsou kamarádiKvak a Žbluňk jsou kamarádiArnold Lobel

Jako malá jsem tu knížku milovala. :-) kdysi jsme všechny dětské knihy věnovali, ale dnes jsem na ni narazila a musela si ji hned objednat znova :-D

EDIT: Tahle knížka je prostě boží!!! Podle mě nedělá z dětí malé blbečky, ale je to prostě miloučké povídání o jednom obrovském přátelství. Doufám, že se jednou mým dětem bude líbit stejně jako mně. :-)

02.04.2014

DémonDémonMichail Jurjevič Lermontov

Kam se hrabou nějací upíři. Tohle je nádhera. A i když mi bylo démona jednu chvíli líto, má, co zasloužil, zmetek :-)

29.03.2014

Deník nalezený ve vaněDeník nalezený ve vaněStanisław Lem

Po přečtení jsem sice měla pocit "Cotoksakru?", ale jak se to postupně ukládá, začíná se mi to víc a víc líbit. A ty sny, co se mi teď zdají :-)

24.03.2014