RADOST RADOST komentáře u knih

Fobie Fobie Wulf Dorn

Ano, své životy musíme žít naplno, rozvíjet své schopnosti, nenechat se spoutat nějakými fobiemi. Jenže - jak na to, jak toho docílit? Kde najít odhodlání a sílu? Způsob, který je vykreslen v této knize, je hraniční, tvrdý, odsouzeníhodný. Ale čte se to dobře! Je jen na každém z nás najít schůdnější cesty a lepší způsoby, jak svůj život nepromarnit.

18.12.2018 4 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

Téma dobré, zpracování slabší. Kniha na mě působila spíše jako čtení pro ženy. V mnohém neuvěřitelná, nedotažená, zjednodušená. Mnohé opomíjí, mnohé zdůrazňuje. Jenže nevyváženě. Ano, bylo to napínavé, ale tak nějak plytce. Očekávala jsem více, jsem zklamaná.

13.12.2018 3 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Velmi napínavé, dočítala jsem skoro do rána. Zajímavý příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách. Příběh stupňujícího se zla, na jehož počátku je pocit moci umožněný penězi i hloupostí a velikášstvím předků. Ale zpracování pokulhávalo . Jaksi moc naivity, důvěry a nepřirozeného jednání, pak rychlé nahromadění indicií a poté předimenzovaný závěr a rozuzlení. A nechybí ani láska i žárlivost. Na mě to působilo nevěrohodně a mnohé jsem i předvídala.

03.12.2018 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Napínavé, dojemné a smutné čtení nejen pro ženy. Děj je situován do prostředí cirkusu a ukazuje útrapy i sílu lásky, odvahy a charakterů v období holokaustu.

28.11.2018 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Chladnokrevně.
Ten název sedí. Charakterizuje jednání téměř všech postav - kladných i záporných, hlavních i vedlejších. Z různých důvodů, cíleně nebo donuceni okolnostmi, tak jednají. Přímočaře. Nekličkují, jdou si za svým. Dobrovolně. Nebo ne? Co je ta síla, která převzala moc nad jejich činy? Krásně se ta kniha četla, krásně se o ní uvažuje i po přečtení.

24.11.2018 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Dojemný příběh o hledání lásky - mateřské i partnerské. Dobře se četl, vzbuzoval sympatie s hlavními postavami. Jenže po přečtení, po zamyšlení nad téměř stoletým životem Doris a její povahou, přetrvává ve mně smutné rozčarování. V mých očích tato milující, krásná, energická, chytrá, podnikavá a odvážná žena mohla a měla minimálně ve druhé polovině svého života využívat svůj čas , schopnosti i možnosti smysluplněji, udělat toho hlavně pro sebe mnohem více. Ve všech směrech. Příběh mě tedy i poučil - nikdy nic nevzdávat , nečekat, žít, hledat a nacházet naplnění svých snů.

19.11.2018 3 z 5

Farmářova žena Farmářova žena Barbara Hannay

Generační román pro ženy. Dosti rozvláčný, s předvídatelným vyústěním problémů, sami dobří lidé, vzájemné pochopení, láska. Nejen, že mě kniha ničím neobohatila, ale i nudila a nadlouho odradila od další "ženské" četby.

13.11.2018 2 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Napětí, překvapivé zvraty, složitá psychika hlavních postav -vyšetřovatelů, obětí i pachatelů. Skvěle jsem se odreagovala, doporučuji.

11.11.2018 5 z 5

Šok z pádu Šok z pádu Nathan Filer

Kniha zajímavá nejen námětem (trauma a následky pocitu viny za dětský neuvážený čin, tíha a průvodní jevy zármutku), ale i stavbou (napětí, postupné odkrývání podstatného) a samotným mluvčím, vypravěčem vzpomínek i současnosti. Není to úplně lehké čtení, ale doporučuji.

06.11.2018

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Vzpomínky mi nikdo nevezme! Nebo ano? Proč? Jak?
Skvělá detektivka zabývající se touto problematikou.

02.11.2018 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Celá série je skvělá a opravdu se těším na další díl. Carter mě přenáší do jiného světa, do knihy. Plně si uvědomuji, že teď mám ten přepych být v něčem vymyšleném a užívám si to. I přes to, že někdy odhadnu vývoj děje, nenechám se rušit . Po dočtení si následně uvědomuji i ten podtext, autorovo poselství. Vždycky tam je. A po požitku z četby se pak "zaháčkuje" v mém pohledu na dnešní svět.

27.10.2018 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Skvělé! Velmi oceňuji autorčinu snahu nastínit myšlení ženy-oběti, tak těžce zkoušené životem, traumatizované nejen minulostí, ale i současností. Linie vyšetřování byla napínavá, ale pro mě spíše druhořadá. I když jsem si správně vytipovala pachatele, nic to neubralo knize na poutavosti, spádu a čtivosti.

21.10.2018 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Podobná stěžejní témata jako v knize Pokrevní sestra: Potlačovaný pocit viny , zamlčování, lži, manipulace, jinakost. Otázka viny a neviny, pohled do uvažování vraha. Ale v této knize mnohem lépe a reálněji zpracované.

14.10.2018 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Při četbě mě opanoval silný pocit bezmoci, dějová linka i zaslepenost vyšetřovatelů ho stupňovala. Rozčilovalo mě to, četba mě stresovala. A i když jsem si říkala,že to se přece nemohlo stát, je to napsáno jednostranně, je to jen strašidelný příběh pro dospělé... přesto připouštím, že něco podobného se stát může a asi i děje. A atmosféru vystihl autor skvěle.

03.10.2018 5 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Mám ráda knihy zabývající se lidskou psychikou. Číst tuto knihu bylo jako rozmotávat uzlíky v hodně zašmodrchaném klubku. Napínavé a dychtivé rozmotávání. Jenže uzly stále přibývaly a bylo zjevné, že nejsou vytvořeny náhodně, ale účelově navršeny jeden za druhým, na konci provázku se doslova na sebe tlačily a já už pozbývala tu radost z jejich odstraňování. Čeho je moc, toho je příliš. A náhlý přechod z temných tónů do růžových také mohl být tlumenější.

29.09.2018 4 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Napínavá četba, skvělé odreagování. I přes určité výhrady (občas zbytečně natahovaný děj a až nevěrohodná naivita některých postav) dávám nejvyšší hodnocení a očekávám možné navázání i vývoj v dalším díle této série.

24.09.2018 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Dvě dějové linie, obě plné tísnivých zážitků. Co všechno jsou si lidé schopni provést? Co všechno se považovalo za léčebné, správné a progresivní? A co se asi děje dnes? A komu? Je třeba lépe se dívat, vyhodnocovat a možná i pomáhat.
Knize se dá leccos vytknout, ale vystihnout atmosféru se jí podařilo výborně.

20.09.2018 4 z 5

Kniha plná myšlenek. Kniha o ztrátě myšlení. O nechtěném a nezadržitelném odcházení. O tom, jak to je, když mozek odchází rychleji než tělo. Smutné, empatické. Konejšivé pro ty, kdo toho byli svědkem.

14.09.2018 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Kniha mě bavila, myšlenka smíšení časů a soužití či nesoužití lidí z různých dob mě zaujala. Těším se na další díly, chci znát autorovu vizi dalšího vývoje po zmatení časů.

13.09.2018 4 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Ano, i něco podobného se může v dnešním světě stát. Číhají na nás mnohá nebezpečí. Mějme je na zřeteli. Kniha je napínavá, čtivá a svým způsobem i poučná. O takové "hře na kočku a myš" se dobře čte, ale prožívat ji by bylo hrozné.

04.09.2018 5 z 5