Šok z pádu

Matthew je mladík, jemuž se před lety zabil bratr a on teď čím dál víc propadá schizofrenii. Prochází terapií, jejíž součástí je i samotné psaní, a dozvídá se o světě, o sobě a o lidech kolem sebe nečekané věci. Bez ohledu na závažnost onemocnění a prostředí, do něhož nás Matthew zavádí, není kniha vůbec depresívní, pochmurná či „těžká“ – právě naopak. Je to půvabný, smutný a citlivě uchopený příběh, psaný s nadhledem inteligentního kluka, který si ze sebe umí udělat legraci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292650/big_sok-z-padu-v4e-292650.jpg 3.873

Vydáno: , Argo

The Shock of the Fall, 2013

Kniha Šok z pádu

Eva2010
22.07.2021

Super kniha, nedokázala jsem se odtrhnout. Výborně zpracované téma duševní poruchy.

Mayami
10.02.2020

Chaoticky napísané, nebolo to zlé, ale ani ma to nenadchlo.

Veronika33
02.09.2019

Nechápem ten trend písať o duševných poruchách hlavne v young adult literatúre. Málokedy sa to autorovi podarí tak, aby kniha pôsobila pútavo. Ani v tomto prípade to nebola žiadna výhra, dej uťahaný, striedanie deja v štýle, že neviete o čo ide kto to píše a v akom období. Príbeh fakt slabota, je mi jasné, že kniha je prioritné písaná na zamyslenie sa, ale išlo by to aj pútavejšie, za mňa fakt nie.

LenkaKT
07.05.2019

Líbila se mi. Má osobitý styl, silné téma, je promyšlená. Něčím mi malinko připomínala Podivuhodný případ se psem, něčím zas Třinácté nebe. Příjemný čtenářský zážitek na jeden dlouhý večer.

RADOST
06.11.2018

Kniha zajímavá nejen námětem (trauma a následky pocitu viny za dětský neuvážený čin, tíha a průvodní jevy zármutku), ale i stavbou (napětí, postupné odkrývání podstatného) a samotným mluvčím, vypravěčem vzpomínek i současnosti. Není to úplně lehké čtení, ale doporučuji.

michaela2338
27.08.2017

Přirovnat tuto knížku k Podivnému případu se psem nebyl zrovna dobrý tah. Případ se psem je jediný svého druhu, knížka, kterou vždy ochotně doporučím. Šok z pádu takový není. Pokud však přestanete srovnávat, není to vůbec špatná kniha. Nečetla se sice lehce, ale myslím, že si tu knižní cenu zaslouží.

Petuleke
24.06.2017

Při výběru knihy (v knihovně) mě zaujalo přirovnání k výborné knížce Podivný případ se psem. Ale místo pohlcení dějem jsem se knížkou těžce prokousávala, abych, slovy klasika, zjistila "zda je konec stejně slabý, jako její začátek". Byl.

orson
01.05.2017

Knížku jsem si nevybral, půjčila si ji manželka z knihovny a já se do ní jednou začetl, přišlo mi to zajímavé, to napětí na začátku, ta předzvěst něčeho děsivého... pak už jsem jen pomalu dočítal abych se dozvěděl, co se vlastně stalo. Do toho se hodně měnil styl knihy, autor skáče z minulosti do přítomnosti, kolikrát se čtenář ani nezorientuje a už je zase jinde... připadal jsem si jak hlavní hrdina čtené knihy (možná to byl záměr). No dočetl jsem to, ale spíše kvůli tomu, že knihy nerad odkládám nedočtené.