Radka1911 Radka1911 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice emotivní příběh. Krásně napsáno.

17.03.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Vše již bylo řečeno v předchozích komentářích. Ještě teď mi běhá mráz po zádech, bohužel věřím tomu, že to co je popisováno v knize se může dít ve spoustě dalších rodin.

08.09.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Perfektní, napínavá detektivka se sympatickou vyšetřovatelkou. Ač má skoro 450 stránek, je nesmírně čtivá. Rozhodně si přečtu i další díly.

06.09.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Všechny knížky od Aleny Mornštajnové jsem přečetla jedním dechem. Hotýlek je nádherný román a z její tvorby mne zaujal snad nejvíc. Rozhodně doporučuji.

04.09.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Do všech příběhů ve všech knihách Aleny Mornštajnové jsem se vždycky vcítila, a ani tento román nebyl výjimkou. Román Listopád je velmi smutná kniha, kde jedinou útěchou je, že se takový příběh v nedaleké minulosti nikdy nemohl stát. Listopád rozhodně stojí za přečtení.

29.12.2023 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Pokud budete mít za začátku pocit že kniha je příliš přeceňovaná, nedejte se odradit od dalšího čtení. Jedná se o těžké téma, kniha je přímo nabitá emocemi. Od paní Hanišové jsem už četla Houbařku která se mi moc líbila, ale v tomto případě mi připadá, že její prvotina Anežka ve mně rozhodně vyvolala víc emocí. Bohužel spíš negativních.

29.09.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Skvělá kniha. Vysoké hodnocení zde na Databázi si rozhodně zaslouží.

18.09.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nejprve jsem viděla filmové zpracování, neříkám že se mi nelíbilo, ale knížka je rozhodně daleko lepší.

04.09.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Výborná detektivka, napínavé od začátku do konce.

30.08.2023 5 z 5

Velice čtivá literatura faktu. Přiznám se, že o životické tragedii jsem dosud nikdy neslyšela, je to další ukázka nesmyslnosti války. Věřím každé slovo, kniha je velice emotivní.

05.05.2023 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Srdceryvný, smutný příběh na motivy skutečných událostí. Knížka se krásně četla.

20.09.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další pěkná česká napínavá detektivka, stejně jako všechny knihy ze série.

03.07.2023 4 z 5

Rozum do kapsy Rozum do kapsy kolektiv autorů

V době mého dětství naprosto neomezená studnice informací z různých oblastí. Využívala jsem často.

19.09.2023 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Historická linka popisující existenci utajovaného českého vězeňského tábora byla poučná a moc se mi líbila, stejně jako popis života na Šumavě. Silně komplikovaný detektivní příběh ze současnosti mi připadal nereálný a příliš mě nezaujal.

05.10.2023 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi silný příběh, smutné čtení. Doporučuji

14.09.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Čtivé, napínavé, skvělé!

24.11.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zuzanin dech je absolutní skvost. Knížku jsem spíš nečetla, já ty příběhy jednotlivých postav spíš prožívala. Rozhodně doporučuji všem.

23.05.2023 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

K autorovi mám nesmírně kladný vztah. Některé díly jsem četla už dříve, postupně mi je servírovala kolegyně která četla celou sérii podle jejího mínění od nejlepších. Teď jsem se rozhodla, že začnu číst od 1. dílu, a bohužel bych toto nikomu nedoporučila. Na počátku knihy se seznámíme s hlavním hrdinou, dozvíme se leccos o jeho životě, a poté pokračuje kniha nudným, podle mne zbytečným dějem i popisem, a zajímavá začne být až v poslední čtvrtině knihy. Z této prvotiny tedy nijak nadšená nejsem a kdybych ji četla jako první v sérii, dál bych už nepokračovala. Takže - kdo si chce autora i hlavního hrdinu oblíbit (jako to mám já), spíš bych doporučila tento úvodní díl přeskočit.

15.03.2024 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět nádherný, čtivý příběh. Ač má kniha téměř 400 stran, přečteno jedním dechem.

15.05.2023 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pěkná, čtivá, oddechová kniha. Líbily se mi oba příběhy, Patrik Hartl opět nezklamal.

06.03.2024 4 z 5