Radimka Radimka komentáře u knih

Já se nebojím Já se nebojím Niccolò Ammaniti

Když jsem knížku začala číst, uvědomila jsem si, že jsem ji už viděla jako film. I ten mne dost dostal, příběh je hodně drsnej. Knížka má neskutečně sugestivní atmosféru, úplně je cítit horko suchého italského jihu.

17.07.2023 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Četla jsem už hodně dávno. Moje první a poslední knížka od Eca. Těžký čtení, nelíbilo se mi to ani psaný ani zfilmovaný.

17.07.2023

Já, Julie a dovolená Já, Julie a dovolená Dagmar Dandová

Četla jsem ji na Korfu, kde jsem ji taky ponechala osudu. Myslela jsem si, že to bude horší, nesnáším, když si autor zvyšuje rating vytvářením hodnotících uživatelů, kteří nečetli jinou knihu než jejich. Žádná velká literatura, ale docela jsem se i zasmála.

17.07.2023 2 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Alegorie života, svobody, víry a touhy něco dokázat. Ale pro mne dost nezajímavě podaná. Bach prostě není můj oblíbenec.

17.07.2023 2 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Bible stravovacího stylu Whole 30. Je to vtipné, poučné a zajímavé. Něco bych úplně doslova nedodržovala, ale s něčím naprosto souhlasím.

17.07.2023 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Tak se mi to tady nějak rozbilo. Smazalo se mi přečteno a tak už nevím, co jsem si napsala. V knižce mám napsáno docela dobrý, tak asi dobrý. Viděla jsem i film, ale nevím, jestli před nebo po. Láska a míjení mezi obyčejnou holkou a sympatickým osamělým frajírkem.

17.07.2023

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Posloucháno ČR - vlastně je skvělý, jak se díky ČR člověk může seznámit s takovou klasikou, kterou by možná nikdy nečetl. Krásné dílo o krásné duši a nekonečné lásce.

10.07.2023

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Tak teda nic moc. Skvělé psychologické vykreslení postav, ale jinak to stálo za prd. Nikdo mi tam nebyl sympatický a všichni mi lezli na nervy. A to, že se člověk nedozví v detektivce, kdo to udělal, tak to už je vrchol. Že prej nejlepší dektivka všech dob!? Ani omylem.

10.07.2023 3 z 5

Iris a Ruby - o lásce, ztrátách a rodině Iris a Ruby - o lásce, ztrátách a rodině Rosie Thomas (p)

Byla jsem nadšená, moc se mi to líbilo. Nádherný milostný životní příběh staré paní, která ho vypráví své vnučce, když cítí, že už si ho sama dlouho nebude pamatovat. A zaroveň výborně vykreslený generační vztahy

Intrikáni Intrikáni Vítězslav Jareš

Četla jsem kdysi dávno. Zůstalo ve mně jen to, že tam byly šílený, drastický scény mučení. Jinak tenhle žánr politického thrilleru moc nemusím, většinou to vůbec nechápu.

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Nakonec přes prvotní nesympatie to bylo docela milý a fajn.

Inés, má drahá Inés, má drahá Isabel Allende

Mám ráda knížky o silných ženách a Inez byla extra superžena. Moc zajímavá kniha od dobývání a založení Chile s reálnými postavami. Hodně drsná doba a ještě drsnější život, ani jsem o tom, co se dělo, nechtěla přemýšlet.

Ibka Ibka Petra Braunová

Byla jsem nadšená, strašně mi to připomínalo moje prázdniny, babička s bílým kafem v kuchyni, čekání na mámu až přijede po práci, králíci, koťata, kadibudka a nuda. Od poloviny už to pro mne takový kouzlo nemělo, dospělost v Paříži, lásky s muži i se ženami, to už mě tolik nebralo. Obdivovala jsem autorku za to, jak nebojácně šla s kůží na trh. Vlastně až na posledních pár stranách mi došlo, že se jedná hlavně o poctu autorčině mamince.

Hlava nehlava Hlava nehlava Augusten Burroughs

Musím přiznat, že takovej druh humoru moc nemusím. Je to vytažený do naprostýho absurdna, ani nechci věřit, že se má jednat o autobiografii. Stylem humoru mi to připomíná Spolčení hlupců a to jsem taky nemusela.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nechala jsem se unýst šílenou reklamou na tuhle knížku. Nebylo to špatný, dobře se to četlo, bez patosu zvládnutej problém umírání a smrti mladejch lidí, ale žádná pecka se nekonala. Z filmu jsem měla stejnej pocit.

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Posledních asi 50 stránek už jsem věděla, kdo to udělal. Ale stejně mě to nikterak nechytlo. Nebylo to špatný, ale žádná pecka.

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

2. díl Vraní dívky, která mě strhla daleko víc. Tohle mi přijde jako takovej mezičlánek k 3. dílu. Ne že by to bylo špatný, trochu jsem se ztrácela v postavách, ale zrovna tohle jsou knihy, které je potřeba číst v kuse, což jsem tady nedělala. Uvidíme, co trojka.

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

(SPOILER) Koupila jsem si ji na DK a jsem ráda, protože mě uchvátila. Už jsme zapomněli, jaký to bylo za komančů šílený. Příběh mladý holky, která nikdy nikomu nic neuděla, jen se narodila otci, kterej zdrhnul za kopečky. Celá rodina tím byla šikanovaná. Konec hodně smutnej. Dala bych ji jako povinnou četbu.

Hodina tance a lásky Hodina tance a lásky Pavel Kohout

Kvalitní čtení o životě v terezínské pevnosti prožívaný z druhé strany - ze strany německého velitele a jeho dcery. O nevědomosti toho, co se děje za zdí, o první lásce, ale i o křehkosti a zranitelnosti.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Divná mladá slečna chodí každý den na houby a vy nemůžete přestat číst. Je to skělý, má to atmosféru a je to prostě vynikající. Hodně kvalitní psaní. Trochu mi to pokazil závěr, nemám ráda, když není na konci jasno a tady sakra nebylo.